Pukkilansaari
Seuraavat tiedot on kerätty lehti-ilmoituksista. Lista on vasta koontivaiheessa. Koonti: Latvis.
1958
- 17.5. Rytmi
- 24.5. E. Ala-Sihdon yhtye
- 25.5. Seppo Tairan kvintetti
- 31.5. Onni Gideon yhtyeineen laulusolistina Seija Lampila
- 7.6. Tempo
- 14.6. Jam-Session
- 20.6. Pekka Paasio, Ossi Nikander
- 21.6. Toloset
- 22.6. Waiona
- 28.6. Stardust Band (GER) solistinaan Maria Carlquist (HOL)
- 5.7. Boogie-Band
- 12.7. Rytmi
- 13.7. Jam-Session
- 20.7. Waiona
- 26.7. E. Arnoldsin kvintetti
- 2.8. Star-Boys
- 5.8. Lena Kidd'in yhtye (UK)
- 9.8. Forte
- 16.8. Tempo
- 23.8. E. Ala-Sihto yhtyeineen
- 30.8. Rytmi
- 6.9. Boogie-Band
- 13.9. Tolosen yhtye
- 20.9. Seppo Tairan kvintetti
- 27.9. JK-kvintetti
- 4.10. Kauden päättäjäiset: Rytmi
1959
- 30.4. Onni Ylänen yhtyeineen
- 2.5. Kurt Lindqvistin yhtye
- 6.5. Isonkyrön mieskuoron kevätkiekaus, J.K. kvintetti
- 16.5. Forte
- 17.5. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 23.5. Tulijoen yhtye
- 30.5. Rytmi
- 6.6. Tempo
- 13.6. Brita Koivunen ja Eino Virtanen yhtyeineen
- 14.6. Brita Koivunen ja Eino Virtanen yhtyeineen
- 20.6. Boogie-Band
- 27.6. Tolosen yhtye
- 4.7. Rytmi
- 8.7. Amarni
- 11.7. Star-Boys
- 18.7. JK-kvintetti
- 19.7. Jam-Session
- 24.7. Panama
- 29.7. Paul Norrback
- 1.8. Tempo
- 8.8. Tolosen yhtye
- 12.8. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 15.8. Viihde-pojat
- 19.8. Veikko Ahvenainen ja Kalevi Korpi yhtyeineen
- 22.8. Tulijoen yhtye
- 26.8. Rytmi
- 29.8. Isku-pojat
- 30.8. Tempo
- 5.9. Rytmi
- 12.9. Boogie-Band
- 19.9. E. Ala-Sihto yhtyeineen
- 26.9. Tolosen yhtye
- 3.10. Kauden päättäjäiset: Olli Ylänen yhtyeineen, Rytmiyhtye
1960
- 30.4. Kurikan Rytmi, Amarni
- 8.5. Amarni
- 14.5. Viihde-pojat
- 21.5. Tempo
- 25.5. Amore
- 28.5. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 4.6. Kurikan Rytmi
- 5.6. Erkki Junkkarinen
- 11.6. Tulijoen yhtye
- 15.6. Amarni
- 18.6. Jam-Session
- 22.6. The Hansen Sisters (USA)
- 25.6. Amarni
- 29.6. Silver Star
- 2.7. Tempo
- 6.7. Humppaveikot
- 9.7. Star-Boys
- 13.7. Silver Star
- 16.7. Metro
- 20.7. Kullervo Jylhän yhtye
- 27.7. Panama
- 29.7. Tulijoen yhtye
- 31.7. Jussi Karhun yhtye
- 6.8. Silver Star
- 7.8. Tulijoen yhtye
- 13.8. Star-Boys
- 17.8. Amarni
- 20.8. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 27.8. Rytmi
- 3.9. Viihde-pojat
- 10.9. Kurt Kuulan kvartetti
- 17.9. Star-Boys
- 24.9. Tempo
- 1.10. Kurikan Rytmi
- 8.10. Kauden päättäjäiset: Tulijoen yhtye
1961
- 29.4. Panama
- 30.4. Rytmi
- 6.5. Tammilehdon tangoyhtye
- 10.5. Kullervo Jylhä yhtyeineen
- 14.5. Amarni
- 20.5. Star-Boys
- 21.5. Jam-Session
- 22.5. Lasse Kossila yhtyeineen solistinaan Margit Myrn
- 27.5. Kullervo Jylhä yhtyeineen
- 1.6. Lasse Liemola
- 3.6. Rytmi
- 10.6. Viihde-pojat
- 17.6. Forte
- 21.6. Kullervo Jylhä
- 24.6. Eero Kurki yhtyeineen
- 25.6. Amore
- 1.7. Panama
- 5.7. Kullervo Jylhä
- 8.7. Jam-Session
- 9.7. Eero Kurki
- 12.7. Jorma Salo
- 15.7. Star-Boys
- 19.7. Tammilehdon tangoyhtye
- 22.7. Tulijoen yhtye
- 23.7. Tuula Anneli Rantanen yhtyeineen
- 28.7. Tulijoen yhtye
- 30.7. Rytmi
- 5.8. Viihde-pojat
- 12.8. Panama
- 19.8. Forte
- 26.8. Amarni
- 27.8. Tulijoen yhtye
- 2.9. Jorma Salo yhtyeineen
- 3.9. Zenofox solistinaan Liisa Lund
- 9.9. Rytmi
- 10.9. Humppaveikot
- 16.9. Star-Boys
- 23.9. Tempo
- 30.9. Kauden päättäjäiset: Tolosen yhtye
1962
- 30.4. Tulijoen yhtye
- 5.5. Jorma Salo solisteineen
- 13.5. Tolosen yhtye
- 19.5. Olli Yläsen kvartetti
- 26.5. Star-Boys
- 30.5. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 2.6. Eero Kurjen yhtye
- 9.6. Tulijoen yhtye
- 10.6. Star-Boys
- ?
- 23.6. Amarni
- 30.6. Viihde-pojat
- 7.7. Rytmi
- 8.7. Voitto Ojalan yhtye
- 11.7. Panama
- 14.7. Star-Boys
- 15.7. Tolosen yhtye
- 18.7. Amarni
- 21.7. Pasi Peltoniemen tangoyhtye
- 22.7. Jorma Salon yhtye
- 27.7. Tulijoki
- 29.7. Paul Norrbackin yhtye
- 1.8. Kullervo Jylhä
- 4.8. Amarni
- 11.8. Panama
- 12.8. Toloset
- 18.8. Kullervo Jylhä
- 19.8. Jorma Salo
- 25.8. Rytmi
- 26.8. Kullervo Jylhä
- 29.8. Eero Kurki
- 1.9. Pasi Peltoniemen tangoyhtye
- 8.9. Eero Kurjen yhtye
- 15.9. Amarni
- 22.9. Tulijoen yhtye
- 29.9. Viihde-pojat
- 13.10. Kauden päättäjäiset: Kullervo Jylhän yhtye
1963
- 30.4. ?
- 4.5. Star-Boys
- 12.5. Kurikan Rytmi
- 18.5. Jorma Salon yhtye
- 22.5. Kullervo Jylhä
- 25.5. Pentti Kunnarin yhtye
- 1.6. Aarne Kuisman kvintetti
- 2.6. Panama
- 8.6. Star-Boys
- 15.6. Tammilehdon tangoyhtye
- 22.6. Pentti Kunnarin yhtye
- 29.6. Sulo Kallion yhtye
- 6.7. Sven Niemen tangoyhtye solistina Raimo Fors
- 13.7. Star-Boys
- 17.7. Tammilehdon tangoyhtye
- 19.7. Eero Kurki
- 21.7. Voitto Ojala
- 27.7. Viihde-pojat
- 3.8. Panama
- 4.8. Seppo Kultin yhtye
- 10.8. Eero Kurjen yhtye
- 17.8. Pentti Kunnarin yhtye, Kullervo Jylhä
- 24.8. Kurikan Rytmi, Seppo Kultin yhtye
- 25.8. Eero Kurjen yhtye
- 31.8. Viihde-pojat
- 7.9. Panama
- 14.9. Pentti Kunnarin yhtye
- 15.9. Kullervo Jylhä
- 21.9. Heikki Reini
- 28.9. Amarni
- 4.10. Tammilehdon tangoyhtye
- 12.10 Kauden päättäjäiset: Paul Norrbackin ja Aimo Tolosen yhtyeet
1964
- 30.4. Tammilehdon tangoyhtye
- 2.5. Kullervo Jylhä
- 6.5. Raimo Erkinheimon yhtye
- 10.5. Viihde-pojat
- 16.5. Kallioniemen tangoyhtye
- 17.5. Panama
- 23.5. Heikki Reinin yhtye
- 30.5. Star-Boys
- 6.6. Pentti Kunnarin yhtye
- 13.6. Panama
- 20.6. Mauno Kurjen yhtye
- 27.6. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 4.7. Star-Boys
- 5.7. Tammilehdon tangoyhtye
- 11.7. Paul Norrback yhtyeineen
- 12.7. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 17.7. Mauno Kurjen yhtye
- 19.7. Voitto Ojalan tangoyhtye
- 25.7. Viihde-pojat
- 26.7. Sulo Kallion tangoyhtye
- 1.8. Tammilehdon tangoyhtye
- 2.8. Raimo Erkinheimon yhtye
- 8.8. Pentti Kunnarin yhtye
- 9.8. Star-Boys
- 15.8. Kallioniemen tangoyhtye
- 22.8. Tango-pojat
- 29.8. Panama
- 5.9. Kullervo Jylhä
- 12.9. Amor, The Fevers
- 19.9. Pentti Kunnari
- 26.9. Raimo Erkinheimo
- 3.10. Kauden pättäjäiset: Sven Niemen yhtye, Amor
1965
- 30.4. Sven Niemi
- 1.5. Viihde-pojat
- 7.5. Kallioniemen tangoyhtye
- 9.5. Tammilehdon tangoyhtye
- 15.5. Raimo Erkinheimon yhtye
- 22.5. Mauno Kurki
- 26.5. Star-Boys
- 29.5. Jorma Salon yhtye
- 5.6. Amor
- 6.6. Lahtisen tangoyhtye
- 12.6. Sulo Kallio
- 19.6. Tango-Pojat
- 26.6. Pauli Moisio, The Four Devils
- 3.7. Mauno Kurjen yhtye solistina Touko Takala
- 10.7. Panama
- 16.7. Kullervo Jylhä
- 18.7. Star-Boys
- 24.7. Raimo Erkinheimon yhtye
- 31.7. B.J. Benny and The Steeples, Viihde-pojat
- 1.8. Sven Niemi
- 7.8. Kallioniemen tangoyhtye
- 14.8. Amor
- 15.8. Star-Boys
- 21.8. Kullervo Jylhä
- 22.8. Pentti Vaittinen ja Hannu Hovi
- 28.8. Raimo Erkinheimon yhtye
- 29.8. Amor
- 4.9. Tango-pojat
- 11.9. Mauno Kurki
- 18.9. Tammilehdon tangoyhtye
- 25.9. Panama
- 2.10. Kullervo Jylhä
- 9.10. Kauden päättäjäiset: Pentti Vaittinen, Suojärven tangoyhtye
1966
- 14.5. Avajaiset: Mauno Kurki & Tauno Takala, Suojärven tangoyhtye
- 18.5. Erkki Mäkysen yhtye
- 21.5. Star-Boys
- 28.5. Irwin Goodman, Amor solistinaan Jorma Kalevi
- 29.5. Erkki Tapanin yhtye, Tammilehdon tangoyhtye solistina Kari Viitanen
- 4.6. Kullervo Jylhä
- ?
- 18.6. Seppo Sakarin yhtye
- 25.6. Pauli Moision yhtye solistina Mauno Göös
- 2.7. Mauri Salon yhtye
- 9.7. Kallioniemen tangoyhtye
- 10.7. Suojärven tangoyhtye
- 15.7. Mauno Kurjen yhtye
- 17.7. Tango-pojat
- 23.7. Markku Tuurin yhtye solistina Taisto Ahola
- 30.7. Matti Vainio ja Esko Ala-Sihto
- 3.8. Tauno Suojanen yhtyeineen
- 6.8. Sven Niemi
- 13.8. Raimo Järvenpään yhtye solistinaan Hilkka Järvi, vierailevana solistina Jorma Kalevi
- 20.8. Mauno Göös ja Pauli Moision yhtye
- 27.8. Raimo Erkinheimon yhtye
- 3.9. Mauno Kurki ja Touko Takala, vierailevana solistina Pia-Christina
- 10.9. Matti Vainion yhtye, Star-Boys
- 17.9. Erkki Mäkysen yhtye
- 24.9. Seppo Kahilan yhtye solistina Kari Viitanen
- 1.10. Tango-pojat
- 8.10. Kauden päättäjäiset: Kullervo Jylhän ja Raimo Järvenpään yhtyeet
1967
- 30.4. Kari Kuuva ja Raimo Erkinheimon yhtye
- 7.5. Jorma Kalevi yhtyeineen
- 13.5. Tango-pojat, Harri Haka ja orkesteri
- 20.5. Star-Boys
- 27.5. Mauri Salon yhtye, Tango-Pojat
- 3.6. Markku Tuurin yhtye, Irwin Goodman
- 10.6. Raimo Järvenpään ja Matti Vainion yhtyeet solistina Eeva Tuohimäki
- 17.6. Erkki Mäkynen, Ilpo Karinen ja Jouko Kultti
- 24.6. Pauli Moision yhtye
- 1.7. Esa Pakarinen yhtyeineen
- 8.7. Mauno Kurjen yhtye, Pertti "Kreivi" Lindgren
- 14.7. Jorma Kalevin yhtye
- 16.7. Tango-pojat
- 22.7. Kullervo Jylhä
- 29.7. Matti Heinivahon yhtye
- 30.7. Markku Tuurin yhtye laulusolistina Pekka Niemi
- 5.8. Jorma Kalevin ja Esko Ala-Sihdon yhtyeet
- 12.8. Star-Boys, Markku Tuurin yhtye
- 19.8. Pentti Kunnarin yhtye vierailevana solistina Manuel El Toiro (ESP)
- 20.8. Erkki Mäkysen yhtye solistina Jorma Salo
- 26.8. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 2.9. Juhani Kotajärvi ja Olli Leppäniemen yhtye
- 9.9. Mauno Kurjen ja Mauno Salon yhtyeet
- 16.9. Seppo Hakala yhtyeineen, toisena solistina Harry Snell
- 23.9. Tango-Pojat, The Tombstones
- 30.9. Kauden päättäjäiset: Markku Tuuri, Teuvo Riihioja
1968
- ?
- 4.5. Erkki Tapanin yhtye & Manuel El Toro (ESP)
- 10.5. Ilpo Karisen yhtye ja Jouko Kultti
- 18.5. Mauno Kurjen yhtye, Alpo Aron tangoyhtye solistina Orvo Koski
- 22.5. Asko Laukkosen yhtye solistinaan Raimo Erkinheimo, Esko Ala-Sihdon yhtye
- 25.5. Sinikka Ikäheimo ja Ari Lehtosen yhtye
- 1.6. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 2.6. Raimo Järvenpään yhtye
- 8.6. Kalevi Sepän yhtye solistinaan Lauri Lassila, Tango-pojat
- 15.6. Seppo Hakala yhtyeineen laulusolisteina Seppo Hakala ja Harry Snell (toisessa ilmoituksessa Star-Boys ja Martti Vainio)
- 22.6. Pauli Moision yhtye & Mauno Göös
- 29.6. Erkki Mäkynen ja Mauno Kurki
- 6.7. Olli Leppäniemen yhtye solisteinaan Matti Hyvönen ja Pasi Kaunisto
- 7.7. Suojärven tangoyhtye
- 13.7. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 20.7. Markku Göös sekä Alpo Pohjan ja Markku Tuurin yhtyeet
- 27.7. Star-Boys solistina Eddy
- 3.8. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 10.8. Ilpo Karisen ja Risto Oja-Lipastin yhtyeet
- 24.8. Tango-pojat ja Raimo Järvenpään yhtye
- 17.8. Sven Niemen ja Markku Tuurin yhtyeet
- 31.8. Marja-Leena yhtyeineen
- 7.9. Esko Ala-Sihdon yhtye, Alwari Tuohitorvi
- 14.9. Star-Boys, Sven Niemen yhtye
- 21.9. Mauno Kurjen yhtye solistinaan Pepe Viruete (ESP)
- 29.9. Kauden päättäjäiset: Kullervo Jylhän ja Pekka Niemen yhtyeet