Kisaranta

Seuraavat tiedot on kerätty lehti-ilmoituksista. Lista on vasta koontivaiheessa. Koonti: Latvis.
Santeri Viinamäelle kiitokset Järviseudun Sanomien ilmoituksista.

1960

  • 24.6. Juhannusvalvojaiset: Inkeri Ketola, Erkki Koivisto, Arne Frank solistina Titte Bonden (DK)
  • 25.6. Ketola, Koivisto, Eero Väre yms., Humppa-veikot
  • 9.7. Viihde-pojat
  • 13.7. Blue Boys solistina Satu Elgland
  • 14.7. Matti Heinivaho, Ritva Simuna ja Kingston kvintet
  • 16.7. Eero Väre solistina Seija Virtanen
  • 17.7. Eero Väre solistina Seija Virtanen
  • 20.7. Kivijärven tangoyhtye solistina Satu Elgland
  • 23.7. Blue-Boys solistina Ritva Kivijärvi
  • 31.7. Alpo Antilan tangoyhtye
  • 3.8. Armani
  • 6.8. Pesosen yhtye
  • 10.8. Pesosen yhtye solistina Tauno Kiviaho
  • 13.8. Hermanos
  • 14.8. Amarni
  • 17.8. Kullervo Linna orkestereineen solistina Laila Kinnunen
  • 20.8. Matti Alasen yhtye solistina Pekka Härkönen
  • 27.8. Fagerströmin humppaorkesteri, Tippavaaran Äijä Oke Tuuri - Pekka Lipponen
  • 28.8. Bo Björklund solistina Marja-Leena Agge, Tippavaaran Äijä Oke Tuuri - Pekka Lipponen
  • 3.9. Paul Norrback yhtyeineen
  • 11.9. Onnenpyörätanssit: Rauni Siren yhtyeineen solistina Eira Kataja
  • 17.9. Onnenpyörätanssit: Matti Alasen yhtye
  • 24.9. Onnenpyörätanssit: Pasi Peltoniemen tangoyhtye
  • 1.10. Kauden päättäjäiset: Veiko Selvirannan kvintetti solistina Irma Louko

1961

  • 30.4. Lasse Liemola
  • 6.5. XX-kvartetti
  • 10.5. Pienimäen tangoyhtye
  • 20.5. Hermanos
  • 21.5. Joppe Vuori tanssiorkestereineen, Niilo Tarvajärvi
  • 22.5. Tammilehdon tangoyhtye
  • 27.5. Jussi Alanko solisteineen
  • 3.6. Kurt Lindqvist solistina Marja-Liisa Venäläinen
  • 10.6. Väinö Takasen solistiyhtye
  • 11.6. Asser Fagerströmin yhtye solisteina Eero Väre ja Inkeri Ketola
  • 23.6. Lakeuden juhannustytön kruunaus, Vaasan naisvoimistelijat, Sune Nummela
  • 24.6. Mauno Kuusisto, Esa Pakarinen, Eugen Malmsten, Eero Manner, Sune Nummela ym.
  • 1.7. Toivo Vainion solistiyhtye solistina Raija Sääski
  • 15.7. Sirkiän huuliharppu- ja havaijiorkesteri solistina Anci Nyström, 11-vuotias marmonikkamestari Raimo Sirkiä
  • 22.7. Reino Malmisaaren solistiyhtye solistina Riitta Simuna
  • 27.7. Gösta Arnold (SWE), Kivijärven tangoyhtye solistina Satu Elgland
  • 5.8. Pentti Pitkämäen orkesteri solistina Maija-Leena Mäki
  • 12.8. Esa Pakarinen, Eugen Malmsten, Eero Manner, Esan bändi, Blue-Boys
  • 19.8. Esko Airikka, Rytmi-pojat solistina Pertti Turunen
  • 20.8. Rytmi-pojat solistina Pertti Turunen
  • 2.9. Matti Timberbacka yhtyeineen solistina Carita Johansson
  • 9.9. Swingers solisteineen
  • 16.9. Unto Mononen yhtyeineen solistina Hilkka Kyllikki
  • 30.9. Kauden päättäjäiset: Långströmin tanssiorkesteri solistina Ilkka Rinne

1962

  • 28.4. Jorma Salon yhtye, Kurikan rytmi
  • 30.4. Rolf Kronqvist ja Helena Siltala
  • 9.6. Asko Mäki, Bigi Lund (SWE)
  • 10.6. Asko Mäki, Bigi Lund (SWE), Kisarannan neidon valinta mukana Miss Suomi 1962 Kaarina Leskinen
  • 16.6. Viihde-pojat
  • 22.6. Juhannusvalvojaiset: Olli Häme solistina Inger Quick, Matti Hyvönen, Tauno Kukkonen, Toini Kokkonen, akrobatiaesityksiä
  • 23.6. Humppatanssit, Solmu Mäkelä, surmanajaja Esa Paltila
  • 4.7. Humppa-veikot Kullervo Linnan johdolla solistina Pentti Tuomi
  • 8.7. Talkootanssit
  • 14.7. Kullervo Jylhä yhtyeineen
  • 21.7. Amarni
  • 29.7. All Star
  • 4.8. Mertsi Lehtonen solistina Paula Jarkko
  • 11.8. Sacy Sand ja Pentti Koski
  • 12.8. Jorma Salon orkesteri
  • 25.8. Jorma Salo yhtyeineen
  • 1.9. Raimo Pihlajamaa solisteina Ragni Malmsten ja Pekka Härkönen
  • 8.9. Kullervo Jylhä orkestereineen
  • 22.9. Eero Kurjen yhtye
  • 29.9. Kauden päättäjäiset: Jorma Salon yhtye

1963

  • 30.4. Jorma Salo
  • 17.5. The Adventures solistina Lenne Broberg (SWE)
  • 22.5. Tammilehdon tangoyhtye
  • 25.5. Seija Lampila ja Reino Lehtevä orkestereineen
  • 1.6. Tuija Vienonen orkestereineen
  • 8.6. Toivo Vainion solistiyhtye solistina Raija Sääski
  • 15.6. Paavo Tiusanen solistina Reijo Kallio
  • 21.6. Juhannusvalvojaiset: Brita Koivunen ja Eino Virtanen, Jorma Salo, The Scrafters
  • 22.6. Brita Koivunen ja Eino Virtanen, Rytmi
  • 4.7. Johnny Forsell yhtyeineen
  • 13.7. Mauno Kuusisto, The Scrafters
  • 19.7. Dallape solistina A. Aimo
  • 24.7. Umberto Marcato orkestereineen (ITA)
  • 3.8. Lasse Huurre yhtyeineen mukana mm. harmonikkamestari Arto Korela ja rumpukuningas Harri Väreluoto
  • 10.8. Seinäjoen rytmi, Salando Quartet, Kaustisten purppurapelimannit
  • 17.8. Laila Halme ja Raimo Ahosen orkesteri
  • 24.8. Irmeli Mäkelä yhtyeineen
  • 31.8. Jorma Salo
  • 8.9. The Scrafters
  • 14.9. Tammilehdon tangoyhtye
  • 21.9. Savages, twist-tanssin taitokilpailut
  • 6.10. Kauden päättäjäiset: Cubanera solistina Tuula Lehmuskenttä

1964

  • 30.4. Jorma Salo yhtyeineen
  • 6.5. Sacy Sand
  • 17.5. Star-Boys
  • 18.5. Reino Lehtelä ja Olavi Virta
  • 24.5. Lahtisen tangoyhtye
  • 31.5. Ragni Malmsten ja Erkki Karjalaisen yhtye
  • 7.6. Asko Kallion yhtye
  • 14.6. Tammilehdon tangoyhtye solistina Manuel El Toro (ESP)
  • 19.6. Juhannusvalvojaiset: Jorma Salo yhtyeineen
  • 20.6. Rauni Siren
  • 1.7. Jam Session
  • 5.7. Ala-Sihto yhtyeineen
  • 8.7. Amor
  • 19.7. Ari Lehtosen kvintetti
  • 22.7. The Tramblers
  • 2.8. Taisto Tammi ja Matti Mustosen orkesteri
  • 15.8. Suuret kruunuhäät: Kaustisten purppurapelimannit, Eero Väre solistina Tutta Jew
  • 19.8. Raimo Erkinheimo yhtyeineen
  • 26.8. Tammilehdon tangoyhtye
  • 2.9. Erkinheimon yhtye
  • 5.9. Star-Boys
  • 16.9. Tango-pojat

1965

  • 30.4. The Four Devils solistina Seppo Kupari, The Hottentots
  • 9.5. Oiva Lampisen yhtye
  • 26.5. Jaakko Untamo yhtyeineen, The Runaways
  • 2.6. Tanssit
  • 9.6. Granada
  • 4.7. White Bears (SWE)
  • 21.7. Granada
  • 28.7. Eki Aron yhtye
  • 4.8. Gubana Show (Kuuba)
  • 11.8. Tango-pojat
  • 18.8. Raimo Erkinheimon yhtye
  • 22.8. Amor solistina Jorma Kalevi
  • 25.8. The Hottentots
  • 28.8. Kruunuhäät: Lasse Kossilan orkesteri, The Hottentots, kansanpelimannit Niilo ja Ahti Elgland
  • 1.9. Luostarin tangoyhtye
  • 8.9. Star-Boys
  • 22.9. Lahtisen tangoyhtye
  • 25.9. Jaakko Untamon yhtye
  • 29.9. Kauden päättäjäiset: The Hottentots

1966

  • 6.7. Olavi Luostarin tangoyhtye
  • 13.7. Tanssit
  • 15.7. Ville Laurilan tangoyhtye
  • 20.7. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
  • 27.7. Tango-pojat
  • 3.8. Veka Järviö
  • 10.8. Kalevi Sepän yhtye solistina Lauri Lassila
  • 13.8. Elojuhla: Les Hottentots, Forte
  • 17.8. Markku Tuuri orkestereineen
  • 24.8. Raimo Järvenpään yhtye (ent. Amor)
  • 31.8. Eija Merilä ja Seppo Rajalan yhtye
  • 7.9. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa

1967

  • 3.5. Kauden avajaiset: Asko Kallion yhtye solistina Orvo Koski, Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
  • 24.5. Ilpo Karinen solistina Jouko Kultti
  • 31.5. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
  • 7.6. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
  • 14.6. Tango-pojat
  • 5.7. Ville Laurilan yhtye
  • 12.7. Mauno Kurjen yhtye
  • 19.7. Isku-pojat solistina Raimo Artikainen
  • 26.7. Les Hottentots solistina Oli Uusitupa
  • 2.8. Markku Tuurin yhtye solistina Pekka Niemi
  • 9.8. Jorma Kalevi yhtyeineen
  • 16.8. Erkki Mäkynen orkestereineen
  • 23.8. Tango-pojat
  • 30.8. Kauden päätäjäiset: Les Hottentots solistina Olli Uusitupa

1968

  • 30.4. Pentti Kunnarin yhtye
  • 12.6. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa
  • 3.7. Risto Oja-Lipasti solistina Alpo Juvonen
  • 10.7. The Peasants
  • 17.7. Lasse Laine solistina Lauri Laakso
  • 24.7. Star-Boys solistina Veijo Perälä
  • 31.7. Raimo Artikaisen yhtye
  • 7.8. Markku Tuuri
  • 14.8. Risto Oja-Lipasti solistina Alpo Juvonen
  • 21.8. Matti Välimäen yhtye solistina Jouko Iikkola
  • 28.8. Kauden päättäjäiset: Pentti Kunnari yhtyeineen

1969

  • 30.4. Pekka Niemi yhtyeineen, Ippo Mustonen solisteineen
  • 28.5. Jouko ja Kosti, Lauri Lassilan yhtye
  • 4.6. Pekka Niemi yhtyeineen
  • 11.6. Pentti Kunnari
  • 18.6. Risto Oja-Lipasti solistina Alpo Juvonen
  • 20.6. Veikko Kataja ja Ippo Mustonen
  • 25.6. Ippo Mustonen
  • 9.7. Asko Laukkonen
  • 16.7. Pentti Kunnari
  • 23.7. Risto Oja-Lipastin yhtye solistina Alpo Juvonen
  • 30.7. Erkki Tapanin yhtye solistina Martti Peltola
  • 6.8. Asko Laukkonen
  • 13.8. Raimo Artikainen yhtyeineen
  • 20.8. Ilpo Karisen yhtye solistinaan Jouko Kultti
  • 27.8. Kauden päättäjäiset: Markku Tuurin yhtye solistina Orvo Koski, Ippo Mustosen yhtye

1970

  • 6.5. Kauden avajaiset: Ippo Mustonen, vierailevana solistina Lasse Laakso
  • 3.6. Erkki Tapani
  • 10.6. Lauri Lassila
  • 17.6. Pentti Kunnari
  • 8.7. Ilpo Karinen
  • 15.7. Pentti Kunnari
  • 22.7. Risto Oja-Lipasti
  • 25.7. Eino Luostari
  • 29.7. Lasse Laine, Tapio Rautavaara
  • 5.8. Alwari Tuohitorvi, Ippo Mustonen
  • 8.8. Kullervo Jylhä
  • 12.8. Henry Ketola yhtyeineen
  • 19.8. Lauri Lassila yhtyeineen
  • 26.8. Kauden päättäjäiset: Eerik, Ippo Mustonen, Orvo Koski, Markku Tuuri

1971

  • 19.5. E.T. Sextet, Pekka Niemi, Ippo Mustonen
  • 26.5. Harri Mikael
  • 2.6. Eki Hakala yhtyeineen, Kalle Kiwes Blues Band
  • 9.6. Henry Ketolan yhtye
  • 16.6. Risto Oja-Lipasti, Orvo Koski
  • 23.6. Mia & E.T. Sextet
  • 30.6. Martti Peltola
  • 7.7. Raimons
  • 16.7. Aktiiva -71: Kalevala, Herennius Pontius, Pentti Kunnari & Sakari Koivistoinen, Eerik & Ippo Mustonen
  • 17.7. Aktiiva -71: Wigwam, Rale & Matthews, Herennius Pontius, Lauri Lassila, Ippo Mustonen
  • 18.7. Aktiiva -71: Erno Lindahl & Ernos
  • 24.7. Heinärieha: Kalevi Mäen humppaorkesteri
  • 28.7. Ilpo Karinen
  • 31.7. Jussi Berg humppayhtyeineen solistina Olavi Soinila
  • 4.8. Raimonds
  • 11.8. Harri Mikael
  • 18.8. Pekka Niemen yhtye
  • 25.8. Kauden päättäjäiset: Mia & ET-Sextet

1972

  • 10.5. Kauden avaus: Raimons
  • 24.5. Lauri Lassilan yhtye
  • 31.5. Mia & E.T.-Sextet
  • 7.6. Watt 69
  • 16.6. Pepe Willberg & Paradise
  • 5.7. Mia & E.T.-Sextet
  • 12.7. Risto Oja-Lipasti
  • 19.7. Rexi ja Napoleon
  • 26.7. Raine Vuori, Ilpo Karinen yhtyeineen
  • 3.8. Alwari Tuohitorvi solistina Rale Koivisto
  • 9.8. Pentti Kunnarin yhtye
  • 23.8. Kauden päättäjäiset: Hanski ja Wernerit

1973

  • 30.4. Apostolit
  • 4.5. Frederik & Dynamite Brass
  • 11.5. Kisu & Uniset
  • 18.5. Gugi, Arto Vilkko & Nenä-yhtye
  • 25.5. Star-Boys
  • 1.6. Made in Finland
  • 8.6. Aikuisten tanssit: Kalevi Mäen humppayhtye
  • 15.6. Dave & Mustang
  • 22.6. Matti Konttisen humppayhtye
  • 29.6. Jukka Kuoppamäki & Castanja
  • 6.7. Einö Grön yhtyeineen muina solisteina Pauli Olavi Virta ja Jari Lappalainen, Pastori Pohjalainen & Defiers, hypnotisoija Black Devil
  • 14.7. Unto Satoranta yhtyeineen
  • 20.7. Johnny & Frankies
  • 27.7. Aktiiva -73: Wigwam, Fredi ja Mustat enkelit
  • 28.7. Aktiiva -73: Jorma Kalervo
  • 29.7. Aktiiva -73: Kalevala, Lemon
  • 3.8. Pepe & Paradise
  • 10.8. Jussi & The Boys
  • 11.8. Elorieha: Paavo ja Humppa-pojat
  • 17.8. Kirka & Islanders
  • 24.8. Kauden päättäjäiset: Karma

1974

  • 17.5. Kauden avajaiset: Johnny & Frankies
  • 24.5. Danny & Made in Finland
  • 31.5. Arto Sotavalta yhtyeineen
  • 7.6. Petri & Pettersson Brass
  • 8.6. Star-Boys
  • 14.6. Kisu & Uniset
  • 28.6. Jussi & The Boys
  • 21.6. Matti Konttinen yhtyeineen
  • 4.7. Aktiiva -74: Jorma Kalervo ja Pelimannit
  • 5.7. Jouko ja Kosti yhtyeineen
  • 6.7. Aktiiva -74: Jorma Kalervo ja Pelimannit
  • 12.7. Fredi yhtyeineen
  • 19.7. Frederik & Dynamite Brass
  • 20.7. Matti Kuoppamaa yhtyeineen solistina Matti Vainio
  • 27.7. Musta Rudolf
  • 2.8. Kosmos
  • 3.8. Jorma Kalervo
  • 9.8. Pepe & Paradise
  • 10.8. Eki Hakala
  • 16.8. Tapani Kansa yhtyeineen
  • 23.8. Kauden päättäjäiset: Markku Aro & Locomotion

1975

  • 16.5. Kauden avajaiset: Jukka Kuoppamäki
  • 23.5. Frederik yhtyeineen
  • 30.5. Markku Aro ja Locomotion
  • 7.6. Star-Boys
  • 20.6. Matti Konttisen yhtye solistina Pertti Vatka
  • 28.6. Aktiiva -75: huvinäytelmä, operetti ja tanssia, Jorma Kalervo
  • 5.7. Musta Rudolf solistina Jussi Reponen
  • 19.7. Unto Satoranta yhtyeineen
  • 26.7. Kameleon
  • 2.8. Alpo Pellisen orkesteri
  • 13.9. Star-Boys

1976

  • 15.5. Raimo Erkinheimo yhtyeineen
  • 29.5. Star-Boys
  • 5.6. Tangopojat
  • 12.6. Alpo Pellisen yhtye
  • 19.6. Saaren tangoyhtye, Tangopojat
  • 25.6. Musta Rudolf, Jussi Roponen, Taisto Ahlgren
  • 3.7. Star-Boys
  • 10.7. Markku Tuuri yhtyeineen
  • 17.7. Musta Rudolf solistina Jussi Roponen
  • 7.8. Markku Tuuri yhtyeineen
  • 14.8. Kalle Palonen
  • 21.8. Elorieha: Alpo Pellisen yhtye
  • 28.8. Lauri Lassilan yhtye
  • 4.9. Pohjolan Dallape solistina Maila Kumpulainen
  • 11.9. Kauden päättäjäiset: Star-Boys

1977

  • 7.5. Kauden avajaiset: Raimo Erkinheimon yhtye
  • 14.5. Reijo Kangas yhtyeineen
  • 21.5. Alpo Pellisen yhtye
  • 27.5. Mania-humppa
  • 28.5. Tango-pojat
  • 4.6. Markku Tuuri yhtyeineen
  • 11.6. Matti Vainion yhtye
  • 18.6. Musta Rudolf solistina Riitta
  • 24.6. Martti Peltolan yhtye, Matti Välimäen yhtye solistina Jouko Ikkola. Illan solistina Jukka Raitanen
  • 2.7. Satu & Systeemi
  • 9.7. Pohjolan Dallape solistina Maila Kumpulainen
  • 16.7. Teuvo Valo yhtyeineen
  • 23.7. Juhamatti & Junnun kängi
  • 30.7. Eino Luostarin yhtye solistina Pentti Nummi
  • 6.8. Raimo Erkinheimon yhtye
  • 13.8. Humppa-pojat
  • 20.8. Matti Vainion yhtye
  • 27.8. Musta Rudolf solistina Riitta
  • 3.9. Kauden päättäjäiset: Reijo Kangas yhtyeineen

1978

  • 13.5. Kauden avajaiset: Hannu Laineen yhtye solistina Antero Tiainen
  • 27.5. Raimo Erkinheimon yhtye sekä Jari ja Jouni Hietala
  • 3.6. Kari Koskelan yhtye
  • 10.6. Matti Vainion yhtye solisteina Riku & Jamppa
  • 17.6. Jussi Fischerin yhtye
  • 23.6. Musta Rudolf solistina Riitta, Eino Luostarin yhtye
  • 24.6. Tango-pojat
  • 1.7. Radion lavalauantai: Kalevi Rothbergin yhtye, Anneli Saaristo, Kai Hyttinen, juontajana Klaus Thomasson
  • 8.7. Satu & Systeemi
  • 15.7. Raimo Erkinheimo yhtyeineen
  • 22.7. Mania humppayhtye
  • 29.7. Tango-pojat
  • 5.8. Olavi Anttilan yhtye solistina Reijo Tamminen
  • 12.8. Eino Luostarin yhtye solistina Pentti Nummi
  • 19.8. Musta Rudolf solistina Riitta
  • 26.8. Lauri Lassilan yhtye

1979

  • 2.6. Kauden avajaiset: Valio Rantakankaan yhtye
  • 9.6. Kuusamo-humppa
  • 16.6. Raimo Erkinheimon yhtye
  • 22.6. Pentti Ilomäen humppayhtye solistina Erkki Mäkelä, Jussi Fischerin yhtye
  • 23.6. Matti Vainio ja Riku & Jamppa
  • 30.6. Antero Tiaisen yhtye
  • 7.7. Pohjolan Dallape
  • 14.7. Mania humppayhtye
  • 21.7. Eino Luostarisen yhtye
  • 28.7. Aikalisä, mukana myös Hietalan kaksoispojat
  • 4.8. Hannu Hietikon yhtye
  • 11.8. Ramona
  • 18.8. Valio Rantakankaan yhtye
  • 25.8. Ramona
  • 1.9. Kauden päättäjäiset: Raimo Erkinheimon yhtye, Eino Luostarin yhtye

1980

  • 24.5. Kauden avajaiset: Mania-humppa ja Hietalan veljekset
  • 7.6. Aikalisä
  • 20.6. Musta Rudolf, Jussi Fischer
  • 5.7. Valio Rantakangas
  • 12.7. Kuusamo-humppa
  • 18.7. Kameleon
  • 19.7. Merja Rantamäki
  • 26.7. Aikalisä
  • 2.8. Martti Vainion yhtye
  • 9.8. ELF
  • 16.8. Eino Luostari yhtyeineen
  • 30.8. Kauden päättäjäiset: Raimo Erkinheimon yhtye sekä Hietalan veljekset

1981

  • 6.6. Kauden avajaiset: Valio Rantakangas ja yhtye, Saarisen yhtye
  • 19.6. Juhannusaaton tanssit: Tango-pojat, Martti Peltolan yhtye
  • 4.7. Eino Luostarin yhtye
  • 18.7. Veikko Tuomi Aikalisä yhtyeen solistina
  • 25.7. Olavi Anttilan yhtye
  • 1.8. Saarisen yhtye, Tapio Mäkisen yhtye
  • 8.8. Jussi Fischer yhtyeineen
  • 22.8. Kauden päättäjäiset: Vike Maunulan yhtye, Olavi Anttilan yhtye

1982

  • 29.5. Eemeli, Raimo Erkinheimon yhtye
  • 5.6. Eija Sinikka, Mania-yhtye
  • 12.6. Risto Oja-Lipasti
  • 19.6. Lasse & Luxus
  • 25.6. Markku Lepistö & Teikarit, Martti Peltolan yhtye
  • 3.7. Kalle Oravala yhtyeineen, vierailevana solistina Eila Pienimäki
  • 17.7. Samba-karnevaalit: Cobacabana Sisters, Mr. Cannon, Valio Rantakangas yhtyeineen
  • 24.7. Olavi Luostari solistinaan Tarja Lunnas, Olavi Anttila yhtyeineen
  • 31.7. Vikke Maunolan yhtye, vierailevana solistina Veikko Tuomi
  • 7.8. Taimo Löfin yhtye, Erkki Junkkarinen ja Erkki Friman
  • 14.8. Kari Koskela yhtyeineen, Saarisen yhtye
  • 21.8. Kauden päättäjäiset: Olavi Anttilan yhtye, vierailijana Hanurikerho

1983

  • 21.5. Raimo Erkinheimon yhtye
  • 4.6. Kalle Oravala yhtyeineen
  • 11.6. Hannu Wacklin yhtye, tähtivieraana imitaattori Reijo Salminen
  • 24.6. Eino Luostari yhtyeineen solistinaan Tarja Lunnas, Mauri Karin yhtye solisteina Aarre ja Unski
  • 2.7. Antti Toralan yhtye, Alavi Anttilan yhtye solisteineen
  • 9.7. Jussi Roponen ja Jarmo Ahlmanin yhtye
  • 16.7. Henry Theel, Tango-Pojat solisteineen
  • 23.7. Taimo Löfin yhtye solistina Pekka Huhtala
  • 30.7. Kalevi Korpi, Kalle Oravalan yhtye, Esko Mäkisen orkesteri
  • 6.8. Risto Oja-Lipastin yhtye solisteina Eino Valtanen ja Eija-Sinikka
  • 13.8. Kike Elomaa -show, Martti Peltolan yhtye, Saarisen yhtye
  • 27.8. Elorieha: Tango-Pojat solistina Matti Haapala

1984

  • 26.5. Kauden avajaiset: Kalle Oravalan yhtye, Musta Rudolf
  • 9.6. Pentti Niemi ja Odessa
  • 22.6. Mauri Karin yhtye, Tango-pojat, Les Hottentots solistinaan Olli Uusitupa
  • 30.6. Esko Mäkisen yhtye solistina Kari Rannila ja Erkki Korkiatupa, Vimpelin pelimannit johtajanaan Eemeli Mäkinen
  • 14.7. Arttu Suuntala ja Antti Toralan yhtye
  • 21.7. Juha Watt Vainio ja Raimo Erkinheimon yhtye
  • 28.7. Oiva Lampisen yhtye solisteina Ami, Olli ja Juki
  • 4.8. Vieno Kekkonen ja Mania-yhtye
  • 11.8. Esa Niemitalo, Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 18.8. Teuvo Valo yhtyeineen, Olavi Anttilan yhtye
  • 1.9. Sven Niemen yhtye
  • 8.9. Olavi Anttilan yhtye

1985

  • 25.5. Kauden avajaiset: Martti Siiriäinen ja Eino Luostarin yhtye
  • 15.6. Pekka Himanka yhtyeineen
  • 21.6. Mauri Karin yhtye, Eino Luostarin yhtye
  • 29.6. Teuvo Valo
  • 6.7. Lasse Kuusela, Jorma Juselius ja Mania-yhtye
  • 13.7. Onni Toivola ja Alaska-yhtye, Taito Vainio
  • 20.7. Raimo Erkinheimon yhtye
  • 27.7. Seppo Hanski, Tango-pojat
  • 3.8. Oiva Lampinen yhtyeineen solisteina Ami, Olli ja Juki
  • 10.8. Pentti Saarisen yhtye, Esko Mäkisen yhtye
  • 17.8. Antti Toralan yhtye
  • 24.8. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 31.8. Olavi Anttilan yhtye

1986

  • 7.6. Kauden avajaiset: Kalle Oravala yhtyeineen
  • 20.6. Aarre Loukkolan yhtye, Musta Rudolf
  • 5.7. Eino Luostarin yhtye
  • 12.7. Mania-yhtye solisteineen
  • 19.7. Raimo Erkinheimon yhtye
  • 26.7. Karkelos-yhtye, Saarisen yhtye
  • 9.8. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 16.8. Esko Mäkisen yhtye
  • 23.8. Kauden päättäjäiset: Onni Toivola ja Alaska-yhtye

1987

  • 6.6. Kauden avajaiset: Hannu Saksin yhtye
  • 19.6. Antti Toralan yhtye, Aarre Loukolan yhtye
  • 4.7. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 11.7. Mania-yhtye
  • 18.7. Raimo Erkinheimon yhtye
  • 25.7. Saarisen yhtye, Lasse & Luxus
  • 1.8. Eino Luostarin yhtye solistina Harri Nuutinen
  • 15.8. Kauden päättäjäiset: Onni Toivola ja Alaska-yhtye

1988

  • 24.6. Jussi Fischerin yhtye, Esko Mäkisen yhtye
  • 2.7. Martti Peltola yhtyeineen
  • 9.7. Anita Hirvonen yhtyeineen
  • 16.7. Esko Rahkonen yhtyeineen
  • 23.7. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 30.7. Mania-yhtye vierailevana solistina Juhani Markola
  • 6.8. Raimo Erkinheimon yhtye
  • 13.8. Eino Luostari yhtyeineen
  • 20.8. Kauden päätäjäiset: Les Hottentots, The Sailors, The Rangers

1989

  • 23.6. Seija Tuulikki yhtyeineen, Aarre Loukola yhtyeineen
  • 1.7. Risto Oja-Lipastin yhtye
  • 8.7. Rainer Friman yhtyeineen
  • 15.7. Mania-yhtye
  • 22.7. Raimo Erkinheimon yhtye solistinaan Harri Nuutinen
  • 29.7. Merja Rantamäki
  • 5.8. Kalle Oravalan yhtye
  • 12.8. Villiruusut & Vesa Pekka Salmela

1990

  • 22.6. Aarre Loukolan yhtye, Reijo Tammisen yhtye
  • 23.6. Les Hottentots solistina Olli Uusitupa, Soile Kautiainen-Hietala, Kampes, Twist Quintet solisteineen
  • 14.7. Vampes-yhtye, Twist Quintet solisteineen
  • 20.7. Kari Salmelainen yhtyeineen
  • 21.7. Anita Hirvonen yhtyeineen
  • 28.7. Jussi Roponen yhtyeineen
  • 4.8. Eila Torvela, Junnun Kängi
  • 11.8. Eero Aven yhtyeineen
  • 19.8. Eino Luostarin yhtye, Raimo Erkinheimon yhtye
  • 25.8. Kauden päättäjäiset: Olavi Anttilan yhtye

1991

  • 21.6. Eino Luostarin yhtye, Reijo Kankaan yhtye
  • 6.7. Berit yhtyeineen
  • 13.7. Taisto Saaresaho yhtyeineen
  • 20.7. Aura Stenroth yhtyeineen
  • 3.8. Dallape solistina Kosti Seppä, Joni Knausin yhtye
  • 17.8. Risto Oja-Lipastin yhtye, Pentti Kunnarin yhtye

1992

  • 19.6. Eino Luostarin yhtye, Reijo Kankaan yhtye
  • 25.7. Jatta & Klaus Koivulan yhtye
  • 15.8. Kauden päättäjäiset: Risto Oja-Lipastin yhtye, Raimo Erkinheimon yhtye

1993

  • ?

1994

  • 9.7. Tanssipaviljongin avajaiset: Asseri Alawire, A. Hietala Band, Les Hottentots, Soile Kautiainen-Hietala yhtyeineen, harmonikan maailmanmestari Kanadasta, Ippo Mustonen, Veikko Männikkö. Illan juontajana Jaakko Jekki Nygård
  • 15.7. Juhamatti yhtyeineen
  • 6.8. Tanssiorkesteri Boogies
  • 27.8. Kauden päättäjäiset: Raimo Kantoniemi & Täysikuu

1995

  • 23.6. Reijo Kallio, Rami Rampakan yhtye
  • 1.7. Soile & Bumbers, erikoisvieraana Ippo Mustonen
  • 15.7. Risto Oja-Lipasti solistina Reetta Oja-Lipasti
  • 29.7. Veijo Sämppi & Taikayö
  • 19.8. Topi Sorsakoski & Kulkukoirat

1996

  • 21.6. Jouni Raitio
  • 6.7. Kurre, Teija Korkeamaa & Promenade
  • 27.7. Tarja Ylitalo
  • 10.8. Tutta Carpelan, Pekka Tapani & Corona
  • 24.8. Matti Korkiala, Pentti Kunnari & Siepparit

1997

  • 20.6. Eila Pienimäki, Jorma Kuukkula Team
  • 5.7. Jaska Mäkynen yhtyeineen
  • 12.7. Eija Ahvo ja Rea Mauranen Show, Reijo Tammisen yhtye
  • 19.7. Hannu Kattilakoski & Mania, Lauri Tammela & Ivalon pelimannit, Duo Noora & Annika
  • 26.7. Risto Nevala & Jarmo Tinkala, Tanssiorkesteri Erkinheimo
  • 9.8. Oiva Lampinen & Balanssi
  • 23.8. Topi Sorsakoski & Kulkukoirat
  • 30.8. Jouko & Kosti