Teuvan nuorisoseura
Seuraavat tiedot on kerätty lehti-ilmoituksista. Lista on vasta koontivaihessa. Koonti: Latvis.
HUOM! Älä kopioi huvipaikkojen esiintyjälistauksia yms. - linkitä sivulle ja mainitse lähde. Tiedot eivät ole itsestään tänne ilmestyneet vaan ovat vaatineet paljon aikaa ja vaivaa. Kiitos.
1959
- 1.1. Zenofox
- 3.1. Rytöhongan kvartetti
- 5.1. Karnevaalit: Tempo
- 10.1. Tulijoen yhtye
- 17.1. Seppo Tairan kvintetti
- 24.1. Rytmi
- 29.1. Pekka Leinon yhtye
- 7.2. Tempo
- 14.2. Zenofox
- 20.2. Star-Boys
- 28.2. Tempo
- 7.3. Panama
- 14.3. Tulijoen yhtye
- 21.3. Rytmi
- 30.3. Karnevaalit: Jam-Session
- 4.4. Zenofox
- 21.4. Iskelmälaulukilpailut: V. Ahtiaisen yhtye solisteineen. Tuomareina mm. Kalevi Korpi, Veikko Ahvenainen ja Reijo Lehtovirta
- 25.4. Swingers
- 2.5. Veikko Ahvenaisen yhtye solistina Kalevi Korpi
- 6.5. Jam-Session
- 16.5. Panama
- 17.5. Hannulan yhtye
- 23.5. Rytmi
- 30.5. Bergströmin kvintetti
- 6.6. Zenofox
- Korjaamme kattoa - emme järjestä tansseja toistaiseksi
- 16.6. Zenofox
- 1.8. Bergströmin havaijiyhtye
- 8.8. Zenofox
- 22.8. Panama
- 29.8. All-Star
- 5.9. Syyskauden avaus: Star-Boys
- 12.9. Tempo
- 19.9. Taito Vainion solistiyhtye
- 26.9. P. Leinon yhtye
- 3.10. Zenofox
- 9.10. Tulijoki
- 17.10. Panama
- 24.10. Tempo
- 30.10. Star-Boys, päivällä Emil Riskun pelimannit
- 31.10. Ala-Sihdot
- 7.11. Neli-Rytmit
- 14.11. Rytmi
- 21.11. Seppo Tairan kvintetti
- 28.11. Panama
- 5.12. Tempo
- 12.12. Toloset
- 19.12. Zenofox
- 26.12. Tulijoki
- 31.12. Star-Boys
1960
- 1.1. Panama
- 5.1. Karnevaalit: M. Rinteen yhtye
- 9.1. Zenofox
- 16.1. Tulijoki
- 23.1. Olli Yläsen kvintetti
- 30.1. Jam-Session
- 6.2. Isku-pojat
- 13.2. Star-Boys
- 19.2. Tulijoen yhtye
- 27.2. Tempo
- 1.3. Star-Boys
- 5.3. Raimo Palon yhtye
- 12.3. Panama
- 19.3. Tempo
- 26.3. Jam-Session
- 2.4. Rytmi-Neloset
- 9.4. Star-Boys
- 17.4. Zenofox
- 18.4. Toivo Vainion yhtye solistina Raija Sääski
- 23.4. All-Star
- 30.4. Tempo, naamiaiset
- 6.5. Tulijoki
- 21.5. Rytmi
- 28.5. Kauden päätös: Jam-Session
- 28.8. Teuvan Nuorisoseuran 65-vuotisjuhla: tanhua, torvisoittoa, tanssia
- 10.9. Jam-Session
- 17.9. Panama
- 24.9. Star-Boys
- 1.10. Toloset
- 8.10. Zenofox
- 14.10. Tempo
- 16.10. Paul Norrbackin yhtye
- 22.10. Rytmi
- 29.10. S. Torpon Kvartetti
- 4.11. Karnevaalit: R. Niemen yhtye
- 5.11. Zenofox
- 12.11. Star-Boys
- 19.11. Tulijoki
- 26.11. Jam-Session
- 3.12. Rytmi
- 10.12. Tempo
- 17.12. Tulijoki
- 26.12. Jam-Session
- 31.12. Star-Boys
1961
- 1.1. Zenofox
- 5.1. R. Palon yhtye
- 7.1. Kuismasen sekstetti
- 14.1. R. Niemen yhtye
- 21.1. Jam-Session
- 28.1. Tempo
- 4.2. Tulijoki
- 11.2. All-Star
- 18.2. Panama
- 4.3. Tempo
- 18.3. Tulijoki
- 25.3. Panama
- 3.4. Panama
- 8.4. Zenofox
- 15.4. Jam-Session
- 22.4. Jorma Salon yhtye
- 29.4. Kauden päättäjäiset: Tulijoki, naamiaiset
- 20.8. Kisatanssit: Zenofox
- 2.9. Syyskauden avajaiset: Tulijoki
- 9.9. Jam-Session
- 16.9. Zenofox
- 23.9. Panama
- 30.9. Star-Boys
- 6.10. Tulijoki
- 14.10. Jam-Session
- 21.10. Jorma Salon yhtye
- 28.10. Panama
- 3.11. Paul Norrbackin yhtye
- 4.11. Tulijoki
- 11.11. Jam-Session
- 18.11. Zenofox
- 25.11. Tempo
- 2.12. Panama
- 9.12. Jam-Session
- 16.12. Esa Karin yhtye
- 23.12. Zenofox
- 26.12. Tulijoki
- 30.12. Jam-Session
- 31.12. Star-Boys
1962
- 5.1. Karnevaalit: Metro
- 13.1. Panama
- 20.1. Isku-pojat
- 27.1. Jam-Session
- 3.2. Tulijoki
- 4.2. Hannula
- 10.2. Panama
- 17.2. Voitto Ojalan yhtye
- 23.2. Zenofox
- 10.3. Star-Boys
- 17.3. Matti Valosen yhtye
- 24.3. Panama
- 7.4. Esa Karin yhtye
- 14.4. Tulijoki
- 28.4. Kauden päättäjäiset: Panama, naamiaiskarnevaalit
- 1.9. Syyskauden avaus: Jam-Session
- 8.9. Zenofox
- 15.9. Jorma Salon yhtye
- 22.9. Pekka Sillanpään yhtye
- 29.9. Tulijoki
- 5.10. Asko kallion yhtye solistina Teuvo Riihioja
- 13.10. Star-Boys
- 20.10. Panama
- 27.10. Zenofox
- 2.11. Amor
- 3.11. Asko Mäki yhtyeineen solistina Bigi Lund (SWE)
- 10.11. Panama
- 17.11. Tuija Vienosen yhtye
- 24.11. Jorma Salon yhtye
- 1.12. Voitto Ojalan yhtye
- 5.12. Veikko Ahvenaisen yhtye
- 8.12. Star-Boys
- 15.12. Seppo Koskelan yhtye
- 22.12. Zenofox
- 26.12. A. Kuisman kvintetti solistina Monica Aspelund
- 29.12. Panama
- 31.12. Zenofox
1963
- 1.1. Tammilehdon tangoyhtye
- 5.1. Panama
- 12.1. Star-Boys
- 19.1. Esa Karin yhtye
- 26.1. Rytmi
- 2.2. Asko Kallion yhtye
- 9.2. Zenofox
- 23.2. Rauni Sirenin yhtye
- 2.3. Star-Boys
- 9.3. Rytmi
- 15.3. Kaunotar-kilpailu, Johnny Forsell orkestereineen solistina Marion Rung
- 16.3. Esa Karin yhtye
- 30.3. Zenofox
- 6.4. Matti Valosen yhtye
- 14.4. Star-Boys
- 15.4. Hannulat, Torvisoittokunta
- 20.4. Esa Karin yhtye
- 27.4. Panama
- 30.4. Kauden päättäjäiset: Zenofox, naamiaiset
- 7.9. Syyskauden avajaiset: Tammilehdon tangoyhtye
- 14.9. Panama
- 21.9. Jorma Salon yhtye
- 28.9. Markkinatanssit: Hurricanes
- 4.10. Heikki Reini
- 19.10. Asko Kallion yhtye solistina Teuvo Riihioja
- 26.10. Star-Boys
- 1.11. Panama
- 2.11. Kullervo Jylhän yhtye
- 9.11. Seppo Malisen yhtye
- 16.11. Leo Hinkkasen tangoyhtye
- 23.11. Tammilehdon tangoyhtye
- 30.11. Veikko Ahvenaisen yhtye solisteina Reino Puro ja Keijo Laitinen
- 7.12. Heikki Reini yhtyeineen
- 14.12. Seppo Koskelan yhtye
- 21.12. Amor
- 26.12. Star-Boys
- 28.12. Panama
- 31.12. Tammilehdon tangoyhtye
1964
- 4.1. Panama
- 5.1. Eero Kurki, naamiaiset
- 11.1. Esa Karin yhtye
- 18.1. Star-Boys
- 25.1. Jam-Session solisteina Pia ja Tiina
- 1.2. Jorma Salon yhtye
- 8.2. Pekka Ruokolaisen yhtye solistina Kaj Saari
- 14.2. Tammilehdon tangoyhtye
- 22.2. Vili Kivistön yhtye
- 29.2. Panama solistina Manuel El Toro (ESP)
- 7.3. Jam-Session solisteina Pia ja Tiina
- 14.3. Star-Boys
- 29.3. Tammilehdon tangoyhtye
- 30.3. Kallioniemen tangoyhtye
- 4.4. Leo Hinkkasen yhtye
- 11.4. Jam-Session
- 18.4. Panama
- 25.4. Veikko Ahvenainen solisteineen, laulukilpailut
- 30.4. Kauden päättäjäiset: Kullervo Jylhä
- 1.-2-8. Kruunuhäät: Kauhajoen kuuluisat pelimannit, Kullervo Jylhän yhtye, Tango-pojat, Rondo
- 3.10. Syyskauden avaus: Sven Smogen solistina Kalevi Friman
- 17.10. Tammilehdon tangoyhtye
- 24.10. Mauno Kurki
- 30.10. Star-Boys
- 7.11. Amor solistina Jorma Kalevi
- 14.11. Kallioniemen tangoyhtye
- 21.11. Reijo Päivisen kvintetti solistina Sakari Warsell
- 25.11. Viihde-ilta: mm. Taikuri Alexander Casso, Yrjö Luukka, Taisto Purosalmi, Heikki Rantala, Juhani Hyppönen
- 28.11. Panama
- 1.12. Harry Aaltonen yhtyeineen solisteina Katri Helena, Tuula ja Heikki Tuomisto
- 5.12. Paul Witick
- 12.12. Kullervo Jylhän yhtye
- 19.12. Tango-pojat
- 31.12. Star-Boys
1965
- 2.1. Kullervo Jylhä
- 5.1. The Steeples, naamiaiset
- 9.1. Himmeli-hypyt, Amor
- 16.1. Kallioniemen tangoyhtye
- 23.1. Matti valosen solistiyhtye
- 30.1. Tango-pojat
- 6.2. Jam-Session solisteina Pia ja Tiina
- 20.2. Panama
- 27.2. Amor solistina Jorma Kalevi
- 6.3. Erkinheimon yhtye
- 13.3. Star-Boys
- 20.3. R. Malmisaaren yhtye solistina Reino Suvisuo
- 27.3. Tango-pojat
- 3.4. Kullervo Jylhä yhtyeineen
- 10.4. Amor solistina Jorma Kalevi
- 18.4. Esa Kari
- 24.4. Kauden päättäjäiset: Panama, Rondo, naamiaiset
- 2.10. Syyskauden avaus: Markkinatanssit: Erkinheimo, Rondo
- 9.10. Seppo Hakala
- 13.10. Taisto Tammi
- 23.10. Tango-pojat
- 30.10. Amor & Jorma Kalevi, vierailevana solistina Eija Merilä
- 5.11. Esa Karin yhtye solistina Raila Peltokoski, Mauri Salon yhtye
- 13.11. Hanurin Euroopanmestari Egil Hauge, solistina Anna Dorme
- 20.11. Rene and The Steeples
- 24.11. Amor & Jorma Kalevi
- 27.11. Kullervo Jylhä
- 4.12. Anneli Sarim orkestereineen
- 11.12. Star-Boys
- 18.12. Kallioniemen tangoyhtye, Jam-Session. Solisteina Keijo Kallioniemi ja Kari Aarnio
- 26.12. Panama, Rondo (7 tunnin tanssiaiset)
- 31.12. Mauno Kurjen yhtye solistina Touko Takala, Rondo
1966
- 8.1. Amor
- 15.1. Kalevi Usma
- 22.1. Tammilehdon tangoyhtye
- 29.1. Raimo Erkinheimon yhtye solisteineen
- 5.2. Jorma Kalevi & Amor
- 11.2. Nisse Sved yhtyeineen
- 19.2. Sami Repo solistina Kalevi Friman
- 26.2. Tango-pojat
- 6.3. Star-Boys
- 12.3. Toivo Vainio solistina Raija Sääski
- 19.3. Raimo Erkinheimon yhtye toisena solistina Pentti Huhtala
- 26.3. Kallioniemen tangoyhtye, Rondo
- 2.4. Marion Rung, Alpo Ylitalon yhtye
- 10.4. Osvi Niemi yhtyeineen solisteina Reino Puro, Asko Kopra, Seppo Nieminen
- 16.4. Tango-pojat
- 23.4. Kauden päättäjäiset: Jylhä-Rondo-Jylhä, naamiaiset, värivalot, serpentiinejä
- 1.10. Syyskauden avajaiset: Kullervo Jylhä ja Esko Alanen
- 8.10. Seppo Nieminen solistiyhtyeineen
- 14.10. Tango-pojat
- 22.10. Raimo Erkinheimo yhtyeineen
- 29.10. Esa Karin yhtye solisteina Raila Koski ja Jorma Kalevi
- 4.11. Kari Virta yhtyeineen solistina Anssi Jalonen
- 5.11. Seppo Kahilan yhtye solistina Teuvo Riihioja
- 12.11. Ilpo Karinen solistina Jouko Kultti, Rondo
- 19.11. Pentti Kunnarin yhtye
- 26.11. Kullervo Jylhä solistina Esko Alanen
- 3.12. Raimo Erkinheimon yhtye
- 5.12. Veikko Ahvenainen solisteina Teuvo Holma ja Rainer Norrgård
- 10.12. Jarkko Lehti tangoyhtyeineen
- 17.12. Kallioniemen tangoyhtye, Les Hottentots. Solisteina Keijo Kallioniemi ja Olli Uusitupa
- 26.12. Rondo, Pauli Moision yhtye solisteina Mauno Göös, Sir Albert
- 31.12. Tango-pojat, vierailevana solistina Pia Christina
1967
- 5.1. Matti Valonen yhtyeineen, naamiaiset
- 7.1. Unto Kotilaisen yhtye solisteina Ismo Mäki ja Seppo Saarni
- 14.1. Rondo
- 21.1. Mauno Kurki, taikuri Al Dante
- 28.1. Kullervo Jylhän yhtye solistina Esko Alanen
- 4.2. Tango-pojat
- 10.2. Raimo Erkinheimon yhtye
- 18.2. Olavi Eron solistiyhtye, Timo Strömmer, Omat pojat
- 25.2. Veka Järviön tangoyhtye solisteina Unto Koskinen, Hannele Koivisto
- 4.3. Ilpo Karinen, Jouko Kultti, Marja-Liisa Venäläinen
- 11.3. Seppo Hakala yhtyeineen solistina Harri Snell
- 1.4. Veikko Ahvenainen solistina Teuvo Holma
- 8.4. Osvi Niemen yhtye solisteineen
- 15.4. Kalevi Usma orkestereineen
- 22.4. Kauden päättäjäiset: Jarkko Lehti yhtyeineen, Tango-Pojat
- 7.10. Syyskauden avaus: Kullervo Jylhä ja Esko Alanen
- 13.10. Tango-pojat
- 21.10. Raija Sääski ja Toivo Vainio yhtyeineen
- 25.10. Maakunnalliset iskelmälaulukilpailut: Eino Valtanen yhtyeineen, Eddy
- 28.10. Seppo Nieminen solistina Jouko Kortesmaa
- 3.11. Olavi Eron yhtye, Timo Strömmer, vierailevana solistina Inga Sulin
- 11.11. Jorma Kalevi yhtyeineen
- 18.11. Erkki Tapanin yhtye solistina Martti Peltola
- 25.11. Unto Kotilaisen yhtye solisteina Ismo Mäki, Yrjö Hauskala ja Jari Lappalainen
- 2.12. Erkki Mäkynen yhtyeineen lisäsolisteina Jorma Salo ja Martti Garam
- 5.12. Eino Luostarin yhtye solistina Hannu Hovi
- 9.12. Seppo Hakala ja Harri Snell
- 16.12. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 23.12. Veka Järviö orkestereineen solistina Hannele Koivisto
- 26.12. Tango-pojat, Teresa, loppuillasta Jukka Kuoppamäki
- 30.12. Osvi Niemen yhtye solisteina Asko Kopra ja Reino Puro. Vierailevana solistina Viktor Klimenko
- 31.12. Pauli Moision yhtye solistina Mauno Göös
1968
- 5.1. Ilpo Karinen ja Kullervo Jylhä solisteina Esko Alanen ja Jouko Kultti
- 6.1. Erkki Tapanin yhtye solisteina Martti Peltola ja Eija Merilä
- 13.1. Jorma Kalevin yhtye
- 20.1. Seppo Kupari yhtyeineen
- 27.1. Unto Satoranta yhtyeineen
- 3.2. Paula Koivuniemi ja Hakalan yhtye
- 17.2. Ilpo Karisen yhtye solistina Jouko Kultti
- 24.2. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 2.3. Esa Lehtinen yhtyeineen toisena solistina Pekka Uusimäki
- 9.3. Tango-pojat, Martti Innanen, Tapani Karhu, Eija Merilä
- 16.3. Juhani Markola yhtyeineen
- 23.3. Raimo Artikainen yhtyeineen, Asko Laukkosen yhtye solistina Raimo Erkinheimo
- 30.3. Alpo Pohja yhtyeineen solistina Markku Göös
- 6.4. Tarja Tammi yhtyeineen
- 14.4. Kullervo Jylhän ja Kalevi Sepän yhtyeet, muotinäytös mm. Tuula Hakamäki
- 20.4. Erkki Tapanin yhtye solistina Ann-Christine
- 27.4. Kauden päättäjäiset: Eino Valtanen yhtyeineen
- 5.10. Syyskauden avaus: Pauli Moision yhtye solisteina Mauno Göös ja Anita Hirvonen
- 11.10. Unto Satoranta, Lauri Laakso, Arne Nielsen (DK), Lasse Laine yhtyeineen
- 19.10. Tango-pojat, vierailevana solistina Irwin Goodman
- 26.10. Harri Haka ja Riitta Mäntylä, Jaakko Jaksolan yhtye
- 1.11. Osvi Niemi yhtyeineen solisteina Asko Kopra ja Jari Lappalainen
- 2.11. Raimo Järvenpään yhtye solistina Marianne
- 9.11. Seppo Niemisen yhtye, fakiiri Tony, loppuillasta Simo Salminen
- 16.11. Veikko Ahvenainen orkestereineen solistina Teuvo Holma
- 23.11. Kristiina Hautala
- 30.11. Jorma Kalevi, toisena solistina Manuel Del Toro (ESP), taikuri Henry
- 5.12. Eino Grön yhtyeineen
- 7.12. Kirka, Kullervo Jylhän yhtye
- 14.12. Eero Raitinen, Matti Hyvönen orkestereineen
- 21.12. Erkki Tapanin yhtye
- 26.12. Esko Rahkonen
- 28.12. Arto Sotavalta yhtyeineen, toisena solistina Reima Helminen
- 31.12. Ilpo Karinen ja Markku Tuuri yhtyeineen
1969
- 4.1. Olavi Ero yhtyeineen solistina Timo Strömmer
- 5.1. Matti Mustonen yhtyeineen, Sex-kuningatar Liana Kaarina laulaa ja tanssii
- 11.1. Erkki Mäkynen yhtyeineen
- 18.1. Lasse Kossila yhtyeineen, solisteina Aarre Rajala ja Raija Alenius
- 25.1. Jorma Käkelä Hymy-yhtyeineen, toisena solistina Birgitta Jansson
- 1.2. Erkki Tapanin yhtye solistina Martti Peltola, Unto Kotilaisen yhtye solistina Jari Lappalainen
- 8.2. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 15.2. Harry Aaltonen yhtyeineen solistina Tuula, Miss Suupohjan valinta yleisön joukosta
- 22.2. Markku Suominen yhtyeineen
- 1.3. Unto Satoranta yhtyeineen, toisena solistina Kitta Kangas
- 8.3. Matti Paalosmaa, Martti Garam yhtyeineen
- 15.3. Danny & Islanders
- 22.3. Matti Vainion ja Risto Oja-Lipastin yhtyeet
- 29.3. Ilpo Karinen yhtyeineen solistina Jouko Kultti. Vierailevana solistina Paula Koivuniemi
- 6.4. Eino Valtanen yhtyeineen. Loppuillasta esiintyy Inga Sulin
- 12.4. Kristian ja Sounders
- 19.4. Lasse Kangas, Kai Lind, Ville Laurilan yhtye
- 26.4. Kauden päättäjäiset: Karnevaalit, Osvi Niemi ja Tango-pojat
- 14.6. Kruunuhäät: Esko Rahkonen, Lola, Tango-pojat, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
- 4.10. Syyskauden avajaiset: Ilpo Karinen yhtyeineen solisteina Jouko Kultti ja loppuillasta Lasse Laakso
- 11.10. Päivi Paunu, Robbarit
- 18.10. Tango-pojat, vierailevina solisteina Jarkko ja Laura
- 25.10. Aarno Raninen ja Smokings
- 31.10. Markku Aro yhtyeineen
- 1.11. Matti Mustonen ja Lisbet
- 8.11. Veka Järviön yhtye solistina Hannele Koivisto
- 15.11. Erkki Tapanin yhtye vierailevana solistina Elsi Koivisto
- 22.11. Harry Aaltonen ja Pertti Niemi solisteina Irwin Goodman, Tuula, Seppo Rannikko, Pentti Tapanila, Anelma Berg ym.
- 29.11. Markku Tuurin yhtye, vierailevina solisteina Gitta ja Kai Lind
- 5.12. Esko Rahkonen tangoyhtyeineen
- 6.12. Kirka yhtyeineen
- 13.12. Juhani "Herttu" Kotajärvi, Kari Kuuva
- 26.12. Eero yhtyeineen, Pentti Kunnari
- 27.12. Danny yhtyeineen
- 31.12. Osvi Niemen ja Lauri Lassilan yhtyeet
1970
- 3.1. Reijo Taipale
- 5.1. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 10.1. Matti Vainio yhtyeineen, vierailevat solistit Anttu ja Kari
- 17.1. Risto Oja-Lipastin ja Ilpo Karisen yhtyeet. Solistit Jouko Kultti ja Alpo Juvonen
- 24.1. Lempeät paholaiset solistina Lasse Laakso
- 31.1.Jorma Käkelä solistina Birgitta Jansson, Pertti Niemi solistina Anelma Berg
- 7.2. Unto Kotilainen yhtyeineen solistina Raimo Inkinen
- 14.2. Eino Valtanen yhtyeineen
- 21.2. Tango-pojat, Keijo Mäenpää
- 28.2. Seppo Hakala yhtyeineen solistina Harry Snell
- 7.3. Defiers, Hesattaret
- 21.3. Tapio Honkanen yhtyeineen, levytähti Kari Larne
- 29.3. Katri Helena
- 4.4. Frederik yhtyeineen
- 11.4. Markku Suominen yhtyeineen
- 18.4. Pasi Kaunisto ja Olli Leppäniemen yhtye
- 25.4. Berit yhtyeineen, Kullervo Jylhä ja Esko Alanen, Jose Castello (Espanja)
- kesätauko
- 10.10. Ilpo Karinen yhtyeineen
- 17.10. Eino Valtanen yhtyeineen
- 24.10. Henry Ketolan yhtye solistina Tarja Nikkola, Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 7.11. Osvi Niemen solistiyhtye
- 14.11. Arvo Aaprahami ja Richard, Olavi Eron yhtye, Star-Boys
- 21.11. Risto Oja-Lipastin yhtyeineen solisteina Alpo Juvonen, Anttu ja Kari
- 28.11. Jari Lappalainen yhtyeineen
- 5.12. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 12.12. Tapio Honkanen yhtyeineen solistina Kari Larne
- 19.12. Martti Peltola yhtyeineen vierailevana solistina Arto Sotavalta
- 31.12. Tango-pojat, Laila Kinnunen yhtyeineen, Taikurit Peter ja Adam
1971
- 2.1. Veiko Lavi, Hannulat, Pentti Kunnarin yhtye
- 5.1. Seppo Niemisen yhtye solistina Raimo Inkinen, naamiaiset
- 9.1. Taisto Aholan yhtye
- 16.1. Seppo Hanski ja Martti Gröndahl ja Heikki Rosendahlin yhtye
- 23.1. Lauri Lassilan yhtye
- 30.1. Pasi Kauniston ja Olli Leppäniemen yhtyeet
- 6.2. Hannulat ja Matti Vainion yhtyeet, M.A. Numminen Show
- 13.2. Risto Oja-Lipasti yhtyeineen vierailevana solistina Anita Hirvonen
- 20.2. Markku Suominen yhtyeineen
- 27.2. Ilpo Karisen yhtye solistina Jouko Kultti, Matti Välimäen yhtye
- 6.3. Erkki Tapanin yhtye, solistit Sepe ja Masa
- 13.3. Humppatanssit: E. Malmsten, Tapio Tammilehto, Hannulat
- 20.3. Erkki Mäkysen yhtye solistina Tarja Luoma
- 27.3. Pekka Niemi yhtyeineen
- 3.4. Hannulat, Pauli Räsänen, Osvi Niemi
- 11.4. Jarkko Lehti yhtyeineen, All Dante taika-show
- 17.4. Hannu Hietikko, Ynjämi Ylipaine, Alwari Tuohitorvi
- 24.4. Esko Rahkonen
- kesätauko
- 3.10. Harri Mikael
- 9.10. Markku Tuurin yhtye, Henry Ketolan yhtye, vierailevana solistina Irina Milan
- 16.10. Tempo, Kalevi Mäki
- 23.10. Harri Mikael
- 30.10. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 5.11. Jukka Kuoppamäki & Castanja
- 6.11. Veiko Ahvenainen, kalevi Mäki, Midniglit
- 13.11. Pekka Niemi yhtyeineen, levylaulaja Lasse Laakso
- 20.11. Jorma Kalevi yhtyeineen
- 27.11. Brasil, Ernos
- 4.12. Erkki Junkkarinen ja Matti Väkeväisen humppayhtye
- 5.12. Raimo Inkinen, Kalle Kiwes Blues Band
- 11.12. Risto Oja-Lipasti, solistit Seppo ja Risto sekä Alpo Juvonen
- 18.12. Martti Peltola yhtyeineen vierailevana solistina Iiris Keinänen
- 26.12. Ilpo Karinen ja Juhani Mäen yhtyeet solisteina Raine Vuori, Erkki ja Jussi, Juhani Mäki
- 31.12. Pertti Niemi yhtyeineen solistina Anelma Berg
1972
- 1.1. Ilkamat Riitamäen tahdissa
- 5.1. Luostarin ja Hannulan humppayhtyeet
- 8.1. Toke Hariola yhtyeineen
- 15.1. Orvo Koski yhtyeineen, Wat -69
- 22.1. Markku Tuuri yhtyeineen solistina Jose
- 29.1. Lasse Julin yhtyeineen solistina Jarmo Puustinen, Kalle Kiwes Blues Band
- 4.2. Danny ja Made in Finland
- 5.2. Ylli Tammilehto ja Hannulat solisteineen
- 12.2. Pasi, Pekka ja Tikanpojat
- 19.2. Harri Mikael, Inga-Lill
- 26.2. Suikkis, Matti Välimäen yhtye solisteina Jouko ja Käntty
- 3.3. Markku Aro, Preria
- 4.3. Hällä-humppa, Hannulat, Tauno Mujunen
- 11.3. Risto Oja-Lipastin yhtye ja Alpo Juvonen
- 18.3. Pekka Niemi yhtyeineen, Poks
- 25.3. Hanski + Vernerit, Hannu Hietikon yhtye
- 2.4. Pasi Kaunisto, Olli Leppäniemen yhtye
- 3.4. Dallape
- 7.4. Kalevala
- 8.4. Erkki Junkkarinen, Matti Väkeväisen ja Hannulan yhtyeet
- 15.4. Wat-69, Alwari Tuohitorvi
- kesätauko
- 29.9. Kalevala
- 6.10 Danny ja Made in Finland
- 7.10. Ilkka Hemming ja Kiviset, Hannulat
- 13.10. Petri Pettersson Brass, Watt 69
- 20.10. Alwari Tuohitorvi, S.P. Insect
- 27.10. Wigwam, Suikkis
- 3.11. Woodoo, tapio Korjuksen Euforia värivalo-show & Sirkus-disco
- 4.11. Hannulat, Naratat, Humppa-vitoset
- 10.11. Kirka ja Islanders
- 17.11. Gugi, Arto Vilkko & Pirkko Saanakorpi Nenä-yhtye
- 24.11. Ernos
- 1.12. Markku Aro yhtyeineen
- 2.12. Veikko Ahvenainen humppayhtyeineen, solistina Jorma Salo
- 5.12. E-P:n iskelmälaulukilpailu, Eino Valtanen yhtyeineen
- 8.12. Frederik yhtyeineen
- 15.12. Faktion
- 22.12. Lemon
- 26.12. Dallape solistinaan Kalevi Korpi
- 29.12. Sympatia
- 31.12. Pertti Niemi, Anelma Berg, Kalle Kiwes Blues Band
1973
- 5.1. Tabula Rasa
- 6.1. Häme-Fox ja Hannulat, illan solistina Väinö Raiski
- 12.1. Arto Sotavalta yhtyeineen
- 19.1. Elonkorjuu
- 26.1. Pastori Pohjalainen & Defiers
- 2.2. Aikapommi solisteina Erkki Liikanen ja Kari Tapio
- 3.2. Humppa-Vasenius, Hannulan yhtye
- 9.2. Täyskäsi solistina Raimo Inkinen
- 16.2. Kalevala
- 23.2. Alwari Tuohitorvi
- 2.3. Karma
- 3.3. Tapio Tammilehto, Hannulat
- 9.3. Karhukopla solisteina Rale Koivisto ja Juhani Kotajärvi
- 16.3. Frederik & Dynamite Brass
- 23.3. Jukka Kuoppamäki & Castanja
- 30.3. Frankies
- 6.4. Pentti Oskari Kankaan 7 seinähullua veljestä
- 7.4. Hannulat, Humppa-Viitoset, Ossi Ahlapuro
- 13.4. Pepe Willberg & Paradise
- 22.4. Kauden päättäjäiset: Heikki Saari, Tammer-Fox. Illan solisteina Nipa Vuorenmaa ja Heikki Harju
- 5.10. Syyskauden avajaiset: Kalevala
- 12.10. Alwari Tuohitorvi
- 19.10. Markku Aro
- 20.10. Hannulat, Tulijoki, Heikki Saari
- 26.10. Ernos
- 2.11. Matthews
- 9.11. Pastori Pohjalainen & Defiers
- 10.11. Hannulat, Pohkola-Humppa, Veikko Ahvenainen, vierailevana solistina Tuulikki Eloranta
- 16.11. Karain, Justus
- 23.11. Aikapommi solisteina Erkki Liikanen ja Kari Tapio
- 30.11. Danny & Made in Finland
- 1.12. Hannulat, Ylli Tammilehto
- 7.12. Super-Suikkis
- 14.12. Petri Pettersson Brass
- 21.12. Kisu & Uniset
- 26.12. Hannulat, Kullervo Jylhä
- 28.12. Karma
- 31.12. Pertti Niemen yhtye solistina Anelma Berg
1974
- 4.1. Elonkorjuu
- 5.1. Hannulat ja Heikki Saari
- 11.1. Iskelmälaulukilpailut, Eino Valtasen yhtye
- 18.1. Yellow
- 25.1. Pentti Oskari Kankaan 7 seinähullua veljestä
- 8.2. Kisu & Uniset
- 15.2. Pop-tanssien päättäjäiset: Frederik Show, Haaremi-yhtye
- 24.2. Bingo
- 2.3. Hannulat, Naranat
- 30.3. Tulipunaruusut solistina Onni Toivola, Eljas Pakkasen yhtye
- 14.4. Heikki Saaren yhtye, Tamara
- 21.4. Bingo
- 28.4. Bingo
- 4.5. Kauden päättäjäiset: Heikki Saari, Jouko Kuuselan yhtye solistina Tuomo Viljanen
- 5.10. Syyskauden avajaiset: Martti Siiriäinen humppayhtyeineen
- 12.10. Pertti Niemen yhtye solistina Anelma Berg, Exodus
- 19.10. Markku Suominen yhtyeineen
- 27.10. Bingo
- 9.11. Heikki Saaren ja Kurt Lidqvistin yhtyeet
- 6.12. Teuvan Ns:n tanhuryhmän Kansantanssijuhlat
- 7.12. Tulipunaruusut solistina Raimo Piipponen
- 15.12. Kinkkubingo
- 26.12. Kullervo Jylhä, Heikki Saari
1975
- 4.1. E-P:n iskelmälaulukilpailut, Eino Valtasen orkesteri
- 10.1. Jouko Kuuselan yhtye solistina Tuomo Viljanen, Tuulensuu
- 1.2. Tempo, Humppa-pojat
- 9.2. Bingo
- 1.3. Alaska, Hannulat solistina Onni Toivola
- 14.3. Hurriganes
- 30.3. Ilpo Mäkelän yhtye, Elias Pakkasen yhtye
- 19.4. Tammer-Fox, Star Boys
- 3.5. Kauden päättäjäiset: Tapio Tammilehto ja Humppasoittajat
- 4.10. Syyskauden avajaiset: Tempo, Elias Pakkasen yhtye
- 8.11. Humppa-pojat, Star Boys
- 6.12. Ylli Tammilehto humppayhtyeineen
- 26.12. Hannulat, Alaska solistina Onni Toivola
- 31.12. Olli Leppäniemen Kulkuri-yhtye solistina Aake Hilden
1976
- 3.1. Hannulat, Heiniluoman yhtye
- 17.1. Humppatanssit
- 7.2. Reijo Kankaan ja Kullervo Jylhän yhtyeet
- 13.2. Ronski & Exotic
- 6.3. Humppa-pojat, Hannu Laine solisteineen
- 12.3. Alwari Tuohitorvi
- 3.4. Erkinheimon ja Casablancan tahdissa
- 18.4. Ilpo Mäkelä, Isku-Pojat
- 8.5. Kauden päättäjäiset: Eino Luostarin humppayhtye
- 9.10. Humppa avajaiset: Ylli Tammilehto
- 15.10. Kalevala, Train
- 27.11. Erkinheimon ja Tommi Hannulan yhtyeet
- 4.12. Matti Vainion ja Matti Välimäen yhtyeet
- 26.12. Teuvo Valo, Hannulat
1977
- 1.1. Taisto Saaresaho humppayhtyeineen
- 29.1. Onni Toivola yhtyeineen, Heikki Saaren yhtye solistina Heikki Harju
- 11.2. Barock, taikuri Peter Daniels
- 5.3. Kullervo Jylhä ja Heikki Saari solisteineen
- 10.4. Reijo Kangas, Eljas Pakkasen yhtye
- 6.5. Kauden päättäjäiset: Pentti Oskari Kankaan 7 seinähullua veljestä
- 1.10. Kauden avajaiset: Ilpo Mäkelän yhtye, Casablanca
- 7.10. Rolling Band
- 29.10. Tommi Hannulan yhtye, Casablanca
- 4.11. Hannu Laineen ja Heikki Saaren yhtyeet
- 19.11. Alpo Pellisen yhtye, Eino Luostarin yhtye
- 3.12. Kauhajoen pelimannit, Antti Toralan yhtye
- 5.12. Tommi Hannulan yhtye, Humppa-pojat
- 26.12. Tommi Hannulan yhtye, Star Boys
1978
- 27.1. Hurriganes
- 4.2. Ilpo Mäkelän yhtye, Humppa-veijarit
- 10.2. Rolling Band, Roxet-disco
- 4.3. Eino Lehtisen ja Antti Toralan yhtyeet
- 26.3. Tuula-Anneli Rantanen, Jussi Fischerin yhtye
- 8.4. Kauden päättäjäiset: Martti Siiriäinen, Antti Toralan yhtye
- 7.10. Kauden avajaiset uusitussa tilassa: Seppo Hanski yhtyeineen, Anita Hirvonen
- 28.10. Taisto Tammi yhtyeineen
1979
- 6.1. Hannu Laineen yhtye solistina Antero Tiainen
- 10.3.Tanssi-kabaree: Tanssiseura Vaasan Viuhka, Anni Kangas, Marja-Leena Mäki-Turja säestäjänä Seppo Torpo, Teuvan nuorisoseuran tanhuryhmä ja Kalevan nuoret
- 17.3. Pöytätanssit: Antti Toralan yhtye
- 6.4. Nota Bene, Tummat silmät
- 15.4. Pöytätanssit: Eljas Pakkanen
- 6.10. Heikki Saaren yhtye, Casablanca
- 19.10. Sleepy Sleepers Mopott Show
- 26.10. Satisfaction Group
- 16.11. Satisfaction Group Show
1980
- 12.1. Pöytätanssit: Reijo Hietasen yhtye
- 1.3. Repe Helismaan muistoilta: Taito Vainion tanssiorkesteri solisteina Kalevi Korpi, Reijo Salminen, Arttu Suuntala
- 25.4. Herwoton kumikäsine, Sound of Silence
- 4.10. Pöytätanssit: Antti Toralan yhtye
- 17.10. Gambler, G-discoteam
- 1.11. Pöytätanssit: Castanella
- 14.11. Barock
- 5.12. Jerry and The Sliders
- 26.12. Pöytätanssit: Tarja & humppayhtye Syke
1981
- 16.1. Hard Rock Sallinen
- 24.1. Pöytätanssit: Kari Talaksen yhtye
- 6.2. Gambler & G-discoteam
- 20..2. Barons & Carnival disco
- 28.2. Pöytätanssit: Castanella
- 20.3. Paul Oxley's Radio
- 21.3. Pöytätanssit: Antti Toralan yhtye
- 10.4. Pave Maijanen Mistakes
- 24.4. Scout-Disco , Dj. Hessu
- 30.4. Pöytätanssit: Reijo Hietanen & Boikotti
- 8.5. Johnny Storm (UK)
- 15.5. Niki Koster
- 25.9. Ratsia
- 2.10. Paul Oxley's Unit
- 30.10. Popeda
- 6.11. Pave Maijanen Mistakes
- 7.11. Pöytätanssit: Eljas Pakkanen & Tapio Saaren yhtye
- 20.11. Woude
- 4.12. Ronski Gang
- 18.12. Hard Rock Sallinen
- 26.12. Eljas Pakkanen & Tapio Saaren yhtye, Reijo Hietanen & Boikotti
- 30.12. Raitti-disco
1982
- 8.1. SE
- 22.1. Niki Koster, Fabrics
- 12.2. Ramblers
- 26.2. SIG
- 12.3. Rudi
- 2.4. The Ronski Gang
- 23.4. Zero Nine
- 30.4. Pöytätanssit: Reijo Hietanen & Boikotti
- 19.9. Aircraft, Moto-disco
- 1.10. Eppu Normaali
- ...salin remonttitauko
1983
- 7.1. Uuden salin avajaiset: Rudi
- 14.1. Sidi ja Hermottomat (SIG peruuntui)
- 28.1. Ramblers
- 11.2. SIG, Sidi ja Hermottomat
- 25.2. Pelle Miljoona Oy
- 11.3. Juice Leskinen Grand Slam
- 18.3. Zero Nine
- 19.3. Pöytätanssit: Reijo Hietanen & Boikotti
- 8.4. Hurriganes
- 16.4. Siesta, Reijo Hietanen & Boikotti
- 22.4. Kauden päättäjäiset: Paul Oxley's Unit
- 30.4. Pöytätanssit: Albatross
- 30.9. Syyskauden avaus: The Ronski Gang
- 14.10. French Kiss
- 22.10. Katri Helena orkestereineen, Albatross
- 28.10. Kari Peitsamo Revival
- 5.11. Anita Hirvonen yhtyeineen, Ilpo Karisen yhtye
- 11.11. Buffalo Soldier
- 23.11. KEMU Tour '83: Siberia, Syyskuu
- 25.11. Discoline Dj. Gimo
- 9.12. Broadcast
- 26.12. Eino Grön yhtyeineen, Raimo Erkinheimon yhtye
1984
- 6.1. Discoline Dj. Ihmo
- 20.1. Bad Sign, Limelight-disco
- 21.1. Juhamatti & Fanny, Tapio Saaren yhtye solistina Eljas Pakkanen
- 3.2. Hurriganes
- 11.2. Pöytätanssit: Jari ja Jouni Hietalan yhtye
- 17.2. Riki Sorsa, Tatu Mannberg Band
- 2.3. Yö
- 16.3. Appendix, Timo Jones -disco
- 30.3. Limelight-disco
- 13.4. Kauden päättäjäiset: Dingo
- 14.4. E. Lepistön yhtye
- 12.10. Bogart
- 26.10 Eppu Normaali
- 27.10. Naisten baalit: Maria Niemelän yhtye
- 9.11. Smack
- 23.11. Popeda
- 7.12. Dingo
1985
- 4.1. Sleepy Sleepers
- 18.1. Changes, disco
- 19.1. Pöytätanssit: Eino Luostarin yhtye
- 1.2. Yö
- 15.2. Bad Sign
- 1.3. Skädäm
- 15.3. SIG
- 29.3. Siberia
- 12.4. Kauden päättäjäiset: Yö
- 30.4. Pöytätanssit: Tango-pojat
- 11.10. Bogart Co.
- 25.10. Smack
- 2.11. Mania
- 3.11. Reino Hietamäen yhtye
- 8.11. Tiina Tiikeri
- 22.11. Mamba
- 6.12. Pyhät nuket
1986