Evijärven NS
Seuraavat tiedot on kerätty lehti-ilmoituksista. Lista on vasta koontivaiheessa. Koonti: Latvis.
HUOM! Älä kopioi huvipaikkojen esiintyjälistauksia yms. - linkitä sivulle ja mainitse lähde. Tiedot eivät ole itsestään tänne ilmestyneet vaan ovat vaatineet paljon aikaa ja vaivaa. Kiitos.
1963
- 30.11. Avajaistanssit: Sulo Kallio laulusolisteineen
- 5.12. Tremola solisteina S. Peltonen ja E. Kiviaho
- 14.12. E. Luostarin yhtye solistina A. Ruotsala
- 21.12. Sulo Kallio yhtyeineen
- 28.12. Satu Elgland
- 29.12. Pentti Kunnari solisteineen
1964
- 4.1. Sulo Kallio
- 5.1. Taisto Lähteelän yhtye solisteina Salme Sorri ja Esa Mäkinen
- 11.1. Olli Hirvonen yhtyeineen
- 18.1. Asko Kallion yhtye solistina T. Riihioja
- 26.1. Rauni Sirenin yhtye solistina Pekka Lehto
- 1.2. Kitarayhtye The Sharberg solistina Mike Raisola
- 8.2. Granada
- 11.2. Laskiais- ja poikain lähtiäistanssit: Levytanssit
- 22.2. Taisto Lähteelän yhtye solisteina Salme Sorri ja Esa Mäkinen
- 29.2. Sulo Kallion tangoyhtye
- 7.3. Luostarin tangoyhtye laulusolistina Aino Ruotsala
- 14.3. Tuija Vienonen yhtyeineen
- 21.3. Rythm Boys
- 29.3. Onnennaulatanssit: Sulo Kallion tangoyhtye
- 30.3. Kullervo Jylhä
- 4.4. Jakke Berg
- 11.4. Tremola
- 18.4. Kauden päättäjäiset: Lahtisen tangoyhtye
- 3.10. Syyskauden avaus: Rauni Sirenin yhtye
- 17.10. Rythm Boys
- 24.10. Asko Kallio
- 30.10. Luostarin tangoyhtye
- 31.10. Suojärven tangoyhtye
- 7.11. Granada
- 14.11. Mexico
- 21.11. Rythm Boys
- 28.11. Asko Kallio
- 5.12. Tango-pojat
- 12.12. Veikko Sumenin yhtye
- 13.12. Pikkujoulu
- 19.12. E. Lahtisen tangoyhtye solistina Erkki Mäkynen
- 26.12. Granada tangoyhtye
- 31.12. Taisto Lähteelän kvintetti
1965
- 2.1. Torremolinos
- 5.1. Seinäjoen rytmi
- 9.1. Sulo Kallio
- 16.1. Rythm Boys
- 23.1. Tango-pojat
- 30.1. Reijo Malmisaari
- 6.2. Asko Kallio
- 14.2. Tangoryhmä
- 20.2. Tremolo
- 27.2. Sulo Kallion yhtye vierailevana solistina Aimo Saxelin
- 6.3. Lahtisen tangoyhtye
- 13.3. Tango-pojat
- 20.3. Veikko Sumén
- 27.3. Taisto Lähteelän kvintetti solistina Esa Mäkynen
- 3.4. Tremolo
- 10.4. Rythm Boys
- 18.4. Sulo Kallio
- 25.4. Talvikauden päättäjäiset: Lahtisen tangoyhtye
- 3.10 Syyskauden avajaiset: Rauni Sirenin yhtye
- 9.10. Kolan kvartetti
- 17.10. Rythm Boys
- 23.10. Sulo Kallion yhtye
- 30.10 Tango-pojat
- 5.11. Torremolinos
- 13.11. Matti Vainion yhtye
- 20.11. Lahtisen tangoyhtye
- 27.11. Elki Aron yhtye
- 4.12. Tango-pojat
- 11.12. Tremolo
- 18.12. Lahtisen tangoyhtye
- 26.12. Turuttaret
- 31.12. Sulo Kallio, Hottentots
1966
- 8.1. Suojärven tangoyhtye
- 15.1. Jorma Salon yhtye
- 22.1. Matti Vainion yhtye
- 29.1. Sulo Kallio, Hottentots
- 5.2. Markku Tuurin yhtye solistina Taisto Ahola
- 19.2. Tango-pojat
- 26.2. Torremolinos
- 6.3. E. Luostarin ytangoyhtye
- 12.3. Markku Tuurin yhtye solistina Taisto Ahola
- 19.3. Matti Vainion yhtye
- 26.3. Sulo Kallion yhtye
- 2.4. Tango-pojat
- 10.4. Jorma Salo, The Hottentots
- 16.4. Star Boys
- kesätauko
- 1.10 Star-Boys
- 8.10. Tango-Tamara solistina Maj-Lis Vainio
- 22.10. Torremolinos
- 29.10. Tremolo
- 4.11. Tango-pojat
- 12.11. Ville Laurila tangoyhtye
- 19.11. Tremolo
- 26.11 Markku Tuurin yhtye & Taisto Ahola
- 3.12. Les Hottentots
- 10.12. Ilpo Karinen & Jouko Kultti
- 17.12. Erkki Tapani solistina Martti Peltola
1967
- Uuden talon rakentamista vaiko talo remontissa koko vuoden
1968
- 3.2. Avajaiset: Unto Jutila solisteina Sirkka Keiski, Pekka Himanka
- 11.2. Taisto Ahola
- 17.2. Marion Rung, St. Marcus Band
- 24.2. Paula Koivuniemi, Mauno Kurki & Anita ja Touko Takala
- 2.3. Tauno Kiviahon yhtye solisteina Pirjo Marke, Bengt Huhta ja Tauno Kiviaho
- 9.3. Penti Kunnarin yhtye, Teresa
- 16.3. Kari Keiskin yhtye solisteina Sirkka Keiski ja Raimo Kero
- 23.3. Ari Lehtosen yhtye, solistina Anita Hirvonen
- 30.3. Kullervo Jylhän yhtye & Esko Alanen, Lasse Laineen yhtye & Lauri Laakso, Manuel Del Toro (ESP)
- 6.4. Unto Satoranta yhtyeineen, Asko Laukkosen yhtye solistina Raimo Erkinheimo
- 12.4. Marion Rung yhtyeineen
- 14.4. Jouko Kultti & Ilpo Karinen, solistinaan Eija Merilä, Les Hottentots
- 28.9. Syyskauden avajaiset: Mikko Rouhennon yhtye ja Gunnar Lindemanin yhtye. Solisteina Ann-Christine, Pertti Tulirinta, Jouko Kortesmaa
- 5.10 Rolf Rånqvist yhtyeineen, Martti Innanen ja lauluyhtye Sirut
- 11.10. Tango-kitarat
- 19.10. Eric Lars Four, Caroline. Solisteina Anne-Marie, Osmo Kannusaari
- 26.10. Matti Heinivaho yhtyeineen, Esko Ala-Sihto yhtyeineen
- 1.11. Katri Helena yhtyeineen
- 2.11. Harri Haka yhtyeineen, Kari Koskela yhtyeineen
- 9.11. Annette Tuominen yhtyeineen, Kalevi Mäki yhtyeineen
- 16.11. Paavo Kulju Group, Kiviahon tangoyhtye, vierailijana Lola
- 23.11. Ari Lehtonen yhtyeineen, Ari Laukkonen yhtyeineen, Solistina Sinikka Ikäheimo
- 30.11. Kari Keiskin yhtye solistina Raino Kero, Pekka Niemen yhtye
- 5.12. Lasse Kossila yhtyeineen solistina Aarre Rajala
- 7.12. Unto Satoranta yhtyeineen, Markku Tuuri yhtyeineen
- 14.12. Markku Suominen yhtyeineen, Erkki Mäkysen yhtye. Vierailevana solistina Manuel Del Toro (ESP)
- 21.12. Reiho Hirvelä yhtyeineen, Alpo Aron tangoyhtye solistinaan Teuvo Alanko
- 26.12. Marja-Leena yhtyeineen, Taina Alangon yhtye
- 28.12. Jukka Kuoppamäki yhtyeineen, Kingsmen
- 31.12. Kalevi Mäen ja Asko Laukkosen yhtyeet, vierailevana solistina Anita Hirvonen
1969
- 4.1. Kullervo Jylhä yhtyeineen, Tango-pojat
- 5.1. Torremolinos, Pentti Kunnari yhtyeineen
- 11.1. Danny & Islanders, Malaika
- 18.1. Ilpo Karinen yhtyeineen, Matti Välimäen yhtye, Jouko ja Kosti
- 25.1. Ville Laurilan yhtye solisteinaan Lasse Kangas ja Tuure Woltter, Tango-kitarat
- 1.2. Olli Leppäniemi yhtyeineen solistina Pasi Kaunisto
- 8.2. Eino Valtanen yhtyeineen, Eero Palon yhtye
- 15.2. Tremolo, Esko Ala-Sihto yhtyeineen
- 22.2. Taina Alanko yhtyeineen, Risto Oja-Lipastin yhtye, Simo Salminen
- 1.3. Eino Grön
- 8.3. Matti Hyvönen yhtyeineen, Keijo Ahokkaan yhtye
- 15.3. Juhani Kotajärvi yhtyeineen, Isku-pojat
- 22.3. Ilpo Karinen yhtyeineen, Asko Laukkosen yhtye, illan solistina Eddy
- 29.3. Oiva Lampinen yhtyeineen, Milano. Illan solistit Koxu ja Pentti Peltonen
- 4.4. Unto Kotilainen yhtyeineen solistina Lasse Laakso
- 6.4. Ari Lehtonen yhtyeineen, Tremolo solistina Sinikka Ikäheimo
- 12.4. Kullervo Jylhä, Lauri Lassila yhtyeineen, solistina Liana-Kaarina
- 19.4. Kauden päättäjäiset: Eero Raittinen yhtyeineen
- 27.9. Syyskauden avajaiset: Tapani Kansa orkestereineen
- 4.10. Kristiina Hautala yhtyeineen
- 11.10. Kristian yhtyeineen
- 18.10. Raimons solistinaan Raimo Kero, Pekka Niemi yhtyeineen, vierailijana Ritva Rantala
- 25.10. Kirka & Okolona River Bottom Band, Lauri Lassila yhtyeineen
- 31.10. Johnny yhtyeineen
- 1.11. Anki yhtyeineen, toisena solistina Lasse Laakso
- 8.11. Markku Aro yhtyeineen
- 15.11. Danny yhtyeineen
- 22.11. Katri Helena yhtyeineen, Suosikki Supertähti -70 -haku
- 29.11. Kullervo Jylhän yhtye solistina Esko Alanen, Vierailevina solisteina Päivi Paunu ja Seppo Hovi
- 6.12. Eino Grön yhtyeineen
- 13.12. Erkki Tapanin yhtye solistina Pekka Salmela, Jouko ja Kosti
- 20.12. Unto Satoranta yhtyeineen, Matti Välimäen yhtye
- 26.12.Oli Niemisen Show-yhtye solisteina Reijo Rajala ja Eija Merilä, Taisto Aholan yhtye
- 27.12. Frederik yhtyeineen, Taina Alangon yhtye
- 31.12. Taisto Tammi yhtyeineen, Torremolinos
1970
- 3.1. Eero yhtyeineen
- 5.1. Kai Hyttinen yhtyeineen
- 10.1. Markku Tuurin Suuryhtye solisteina Orvo Koski, Tarja Nikkola, Pertti Kari
- 17.1. Eino Valtanen yhtyeineen, vierailevina solisteina Jarkko ja Laura
- 24.1. Jorma Kalevi, Milano
- 31.1. Sammy Babitzin, Landola-yhtye
- 7.2. Paavo Kulju Group ja Esa Jokinen, Ville Laurilan yhtye solisteina Lasse Kangas ja Juha-Matti, Lola
- 14.2. Kirka & Okolona River Bottom Band
- 21.2. Reijo Taipale yhtyeineen
- 28.2. Ilpo Karisen ja Kullervo Jylhän yhtyeet. Solisteina Jouko Kultti, Erkki Jussila, Pertti Kari
- 7.3. Erno Lindahl & Ernos
- 14.3. Kullervo Linnan yhtye solistinaan Reijo Viita
- 21.3. Jorma Käkelän Hymy-yhtye
- 27.3. Berit yhtyeineen, Hosee Kasteljo
- 29.3. Tapani Kansa orkestereineen
- 4.4. Eric Lars Four, Lauri Lassilan yhtye
- 11.4. Pentti Oskari Kangas
- 18.4. Talvikauden päättäjäiset: Eino Grön yhtyeineen
- 26.9. Kauden avajaiset: Markku Suominen yhtyeineen, vierailevana solistina Irwin Goodman
- 3.10. Dallape solistinaan Kalevi Korpi
- 10.10. Wikings, Tango-pojat
- 17.10. Raimons, Eija Halttu yhtyeineen
- 24.10. Esko Ruonalan yhtye laulusolistinaan Markus
- 30.10 Pepe Willberg & Paradise, vierailijana Vesa-Matti Loiri
- 31.10 Esko Rahkonen yhtyeineen
- 7.11. Berit yhtyeineen, toisena solistina Jorma Kalevi
- 14.11. Tapani Kansa yhtyeineen
- 21.11. Eino Grön yhtyeineen
- 28.11. Risto Oja-Lipastin yhtye, Granada
- 5.12. Katri Helena ja Musta pörssi
- 12.12. George Liemola yhtyeineen
- 19.12. Kristian yhtyeineen
- 26.12. Johnny ja Frankies, Tasavallan presidentti
- 31.12. Raimons laulusolistina Veikko Tuomi, Pastori Pohjalainen Defiers
1971
- 2.1. Harri Mikael, Manolitos
- 5.1. Ritva Rantala ja Unto Satoranta yhtyeineen
- 9.1. Eric Lars Four
- 16.1. Tapio Honkasen yhtye
- 23.1. ET-Sextet, Kari Koskelan yhtye
- 30.1. Pauli Räsänen ja Topi Honkosen Suruttomat
- 6.2. Esko Ala-Sihdon yhtye solistina Jorma Kalevi, Limiter
- 13.2. Kirka & Islanders, Matthews, Veikko Suojasen yhtye solistina Orvo Koski
- 20.2. Reijo Taipale yhtyeineen
- 27.2. Olli Niemisen orkesteri laulusolistinaan Paula Koivuniemi, Torremolinos
- 6.3. Arto Sotavalta & Tarantella, Henry Ketolan yhtye, Hortto Kaalo
- 13.3. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 20.3. Humppa-veikot solistinaan Teijo Joutsela
- 27.3. Hannu Hietikon yhtye, Alwari Tuohitorvi, Sandee ja Robbarit
- 3.4. Markku Aron orkesteri, Matti Konttisen kvartetti solistina Pertti Vatka
- 11.4. Tasavallan presidentti, Lemon, Ilpo Karinen solisteinaan Jukka Uusikylä, Erkki ja Jussi
- 17.4. Talvikauden päättäjäiset: Matti ja Teppo, Einö Grönin yhtye, Wigwam
- 25.9. Talvikauden avajaiset: Robin yhtyeineen, Tikanpojat, Pasi ja Pekka
- 2.10. Humppaparaati: Harri Aaltosen yhtye, Eugen Malmsten, Humppa-Viki, Tuula Aaltonen, Ossi Ahlapuro
- 9.10. Unto Satoranta ja Ritva Rantala yhtyeineen, Raimons
- 16.10. Hannu Hietikon yhtye, Ilpo Karinen, vierailijana Markku Aro
- 23.10. Eino Grön orkestereineen
- 30.10. Johnny ja Frankies
- 5.11. Express, vierailijana Irwin Goodman
- 6.11. Reijo Taipale yhtyeineen
- 13.11. Unto Kotilainen yhtyeineen solistinaan Simon Scott, Pastori Pohjalainen & Defiers
- 20.11. Risto Oja-Lipasti, Hanski ja Vernerit, Limited
- 27.11. Esko Rahkonen orkestereineen
- 4.12. Matti ja Teppo yhtyeineen, Kalle Kiwes Blues Band
- 11.12. Mia ja ET-Sextet, Woltters, Apostolit
- 18.12. Ernos, Eino Luostarin yhtye
- 26.12. Eero ja Jussi & Boys
- 31.12. Taisto Tammi yhtyeineen, Rexi ja Napoleon
1972
- 1.1. Martti Peltolan yhtye, Torremolinos
- 5.1. Juliset
- 8.1. Lauri Lassilan yhtye solisteina Alpo ja Masa
- 15.1. Laramie, Eloise Group solistinaan Juhani Harju
- 22.1. Star-Boys, Kari Koskelan Barbaarit solistinaan Mikael
- 29.1. Humppapojat, Tapio Tammilehto ja Soittajat
- 5.2. Reijo Taipale yhtyeineen
- 12.2. Unto Satoranta yhtyeineen solistina Ritva Rantala, Raimons
- 19.2. Lasse Julin yhtyeineen, Orvo Kosken yhtye
- 26.2. Frederik ja Dynamite Brass
- 4.3. Aikapommi solisteina Erkki Liikanen, Vesa Enne ja Timo Tervo
- 11.3. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 18.3. Kirka ja Islanders
- 25.3. Jukka Kuoppamäki & Kastanja, Apostolit
- 2.4. Taisto Tammi yhtyeineen, Lauri Lassila yhtyeineen
- 8.4. Isku-pojat solistina Arttu Suuntala
- 15.4. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 22.4. Talvikauden päättäjäiset: Eino Grön orkestereineen, Markku Juhanin yhtye
- 30.9. Syyskauden avajaiset: Ilpo Karisen yhtye, Rexi ja Napoleon
- 7.10. Frederik ja Dynamite Brass, Harri Mikael
- 14.10. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 21.10. Fredi ja Mustat enkelit
- 28.10. Unto Satoranta, Berit
- 3.11. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 4.11. Reijo Taipale yhtyeineen
- 11.11. Star-Boys, Ernos
- 18.11. Katri Helena ja Musta pörssi
- 25.11. Matti Louhivuori, Pispalan Humppa-Veljet
- 2.12. Jukka Kuoppamäki & Kastanja, Pastori Pohjalainen & Defiers
- 9.12. Erkki Liikanen & Aikapommi
- 16.12. Juhani Kotajärvi & Karhukopla, vierailijana Irwin Goodman
- 26.12. Taisto Tammi yhtyeineen, Juha Matin yhtye
- 31.12. Esko Rahkonen yhtyeineen, Rexi ja Napoleon
1973
- 6.1. Hannu Hietikon yhtye, Torremolinos
- 13.1. Harri Mikael, Lea Laven
- 20.1. Lauluyhtye Seidat, Uniset
- 27.1. Dallape solistina Kalevi Korpi
- 3.2. Johnny yhtyeineen
- 10.2. Juliset yhtye, Lion Blend
- 17.2. Markku Aro & Locomotion
- 24.2. Ritva Rantala yhtyeineen, Martti Peltola yhtyeineen, hypnotisoija Mister Black Devil
- 3.3. Isku-pojat solistinaan Arttu Suuntala
- 10.3. Ilpo Karisen yhtye, Rexi ja Napoleon
- 17.3. Koivistolaiset orkestereineen, Star-Boys
- 24.3. Katri Helena ja Musta pörssi, Lauri Lassilan yhtye
- 31.3. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 7.4. Danny & Made in Finland, Mikael ja Kari Koskelan Barbaarit
- 14.4. Eino Grön yhtyeineen
- 22.4. Talvikauden päättäjäiset: Kisu & Uniset, Juha Matin yhtye
- 29.9. Syyskauden avaus: Frederik ja Dynamite Brass, Unto Satoranta yhtyeineen
- 6.10. Koivistolaiset ja Harry Bergmanin yhtye, Lauri Lassilan yhtye
- 13.10. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 20.10. Markku Aro & Locomotion
- 27.10. Jussi Raittinen yhtyeineen, Inga-Lill
- 2.11. Fredi ja Mustat enkelit
- 3.11. Kisu ja Uniset, Alwari Tuohitorvi
- 10.11. Star-Boys, Rexi ja Napoleon. Illan solisti Keijo Marko
- 17.11. Karma
- 24.11. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 1.12. Eino Grön orkestereineen
- 8.12. Ernos, Hannu Hietikko yhtyeineen
- 15.12. Sonja Frankies
- 22.12. Kirja ja Islanders, Pastori Pohjalainen & Defiers, Juha Matin yhtye
- 29.12. Katri Helena yhtyeineen
- 31.12. Rexi ja Napoleon, Esko Rahkonen yhtyeineen
1974
- 5.1. Berit, Esko Koskisen yhtye
- 11.1. Jukka Kuoppamäki & Kastanja, Teerijärven pelimannit, ET-Sextet
- 19.1. Esko Nummisuutari, Matthews solistinaan Rale Koivisto
- 26.1. Jorma Kuukkulan yhtye, Charlies
- 2.2. Markku Peltoniemi yhtyeineen solistina Keijo Marko
- 9.2. Petri ja Pettersson Brass, Limited ja Wexi
- 16.2. Väiski ja Vernerit, Unto Satoranta yhtyeineen
- 23.2. Markku Karjalainen ja Harri Bergmanin yhtye
- 2.3. Markku Aro ja Locomotion
- 9.3. Tapani Kansa yhtyeineen
- 16.3. Eino Grön yhtyeineen
- 23.3. Pasi Kaunisto ja Olli Leppäniemi yhtyeineen
- 30.3. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 6.4. Kisu ja Uniset
- 14.4. ET-Sextet, Colombo solistinaan Jukka Raitanen, Rasmus
- 20.4. Kauden päättäjäiset: Danny & Made in Finland
- 5.10. Syyskauden avajaiset: Tapani Kansa yhtyeineen, Markku Tuuri yhtyeineen
- 12.10. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 19.10. Muska yhtyeineen
- 26.10. Erkki Liikanen, Kari Tapio
- 1.11. Danny & Made in Finland
- 2.11. Pepe & Paradise
- 9.11. Juha Matti yhtyeineen, Hannu Laine yhtyeineen
- 11.11. Kisu ja Uniset
- 22.11. Kameleon
- 23.11. Pauli Räsänen yhtyeineen
- 30.11. Kirka ja Islanders
- 7.12. Jussi Raitinen & The Boys
- 14.12. Taina Alanko yhtyeineen, Karma
- 21.12. Markku Aro yhtyeineen
- 26.12. ET-Sextet, Express
- 28.12. Markku Karjalainen yhtyeineen
- 31.12. Justus, Esko Rahkonen yhtyeineen
1975
- 4.1. Rasmus, Reijo Kangas yhtyeineen
- 10.1. Jukka Kuoppamäki & Castanja
- 18.1.? ilmoitusta ei löytynyt
- 25.1. Wäiski ja Wernerit, Session
- 1.2. Kosmos
- 8.2. Cascade
- 15.2. Berit ja Esko Koskinen yhtyeineen, Esko Nummisuutari
- 22.2. Arska Silmunen & Colombo, E.T.-Sextet
- 1.3. Matthews, Lauri Lassila yhtyeineen
- 8.3 Petri & Pettersson Brass
- 15.3. Fredi & Mustat enkelit
- 22.3. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 30.3. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 5.4. Hullujussi
- 12.4. Pastori Pohjalainen & Defiers
- 19.4. Kauden päättäjäiset: Rexi & Napoleon, Ilpo Karisen yhtye
- 4.10. Syyskauden avaus: Jussi Raittinen
- 11.10. Vicky & Lemon, toisena solistina George Babitzin
- 18.10. Karma solisteinaan Timo Tervo ja Heikki Liikanen, sekä Erkki Liikanen
- 25.10. Kai Hyttinen yhtyeineen, Matti Esko orkestereineen
- 31.10. Arto Sotavalta yhtyeineen, Justus
- 1.11. Eugen Malmsten ja Harry Aaltonen orkestereineen
- 8.11. Rock -75 Show: Jig-Saw, Cannibal + Dj. Immu, Rale Koivisto, Suikki & BSO
- 15.11. Pasi Kaunisto yhtyeineen, Olli Sepon yhtye
- 22.11. Risto Oja-Lipasti yhtyeineen, Inga-Lill
- 29.11. Markku Karjalainen yhtyeineen, Rasmus
- 5.12. Danny & Made in Finland
- 13.12. Tapani Kansa yhtyeineen, Barock
- 20.12. Jukka Kuoppamäki & Castanja
- 26.12. Lea Laven, Kari Tapio & Aikapommi
- 31.12. Salomon, Olli-Sepon yhtye, Hannu Heikinpuro
1976
- 3.1. Kisu & Uniset, Väiski & Wernerit
- 9.1. Ernos
- 10.1. Humppa-pojat sekä Keijo Marko
- 17.1. Frederik & Dynamite
- 24.1. Matti Esko & Kopla
- 31.1. Fantasia, Butugihvel
- 7.2. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 14.2. Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
- 21.2. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 28.2. Jussi Raittinen & The Boys
- 6.3. Jouko ja Kosti yhtyeineen
- 13.3. Pasi Kaunisto orkestereineen
- 20.3. Rexi & Napoleon
- 27.3. Paula Koivuniemi yhtyeineen
- 3.4. Kai Hyttinen yhtyeineen
- 10.4. Fredi ja Mustat enkelit
- 18.4. Kauden päättäjäiset: Vicky & Lemon
- 2.10. Syyskauden avaus: Vesku Loiri, Wäiski & Wernerit
- 9.10. Hanne yhtyeineen & Arto Sotavalta
- 16.10. Salomon
- 23.10. Kisu & Uniset
- 30.10. Alwari Tuohitorvi
- 5.11. Esko Rahkonen
- 6.11. Reijo Kankaan yhtye, Tapio Heinonen
- 13.11. Risto Oja-Lipasti
- 20.11. Mikko Alatalo
- 27.11. Karma
- 4.12. Matti ja Teppo
- 11.12. Rokkisavotta: Jig-Saw, Rollin, Dj. Immu
- 18.12. Jukka Kuoppamäki Satsanga
- 26.12. Pekka Himanka & Unto Jutilan yhtye, Kiihdytyspumppu
- 31.12. Jouko, Kosti & Paavo, Sallinen
1977
- 1.1. Jussi Raittinen & The Boys
- 7.1. Frederik & Dynamite
- 8.1. Matti Esko yhtyeineen
- 15.1. Lea Laven, Leo Luoto & Luxus
- 22.1. Jukka Raitanen yhtyeineen
- 29.1. Pasi Kaunisto yhtyeineen
- 5.2. Tuulikki Eloranta yhtyeineen
- 12.2. Markku Karjalainen yhtyeineen
- 19.2. Risto Oja-Lipasti
- 26.2. Vicky, Jokke, Jakke & Seikkailijat
- 5.3. Kari Tapio yhtyeineen
- 12.3. Fredi ja Mustat enkelit
- 19.3. Arto Sotavalta & Taiska
- 26.3. Rexi & Napoleon, Seppo Hanski
- 2.4. Syndikaatti, Juha Watt Vainio
- 10.4. Ilpo Karisen yhtye, Taisto Ahlgren
- 16.4. Kauden päättäjäiset: Erkki Liikanen
- 1.10. Syyskauden avaus: Arto & Taiska & Sotavalta Band
- 8.10. Eric Lars Four
- 15.10. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 22.10. Taisto Ahlgren
- 29.10. Wäiski & Wernerit
- 4.11. Reijo Taipale yhtyeineen
- 12.11. Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
- 19.11. Olli Sepon yhtye
- 26.11. Matti Esko yhtyeineen
- 3.12. Kalevi Alila yhtyeineen
- 10.12. Frederik & Dynamite
- 17.12. Jarkko Lehti & Vuosikerta
- 26.12. Merja Rantamäki, Seppo Juhanin yhtye
- 31.12. Hannu ja Markku Suominen yhtyeineen
1978
- 6.1. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 7.1. Jaska & Jokuset
- 14.1. Kari Tapio & Aikapommi
- 21.1. Markku Aro
- 28.1. Risto Oja-Lipasti
- 4.2. Jussi & The Boys
- 11.2. Juha Matti & Junnun kängi
- 18.2. Pasi Kaunisto
- 25.2. Reijo Kangas yhtyeineen solistinaan Kai Hyttinen
- 4.3. Ilpo Karinen yhtyeineen solistinaan Juha Laitila
- 11.3. Alpo Pellinen yhtyeineen
- 18.3. Vicky & Seikkailijat
- 26.3. Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
- 1.4. Jukka Raitanen yhtyeineen
- 8.4. Fredi ja Mustat enkelit, Eija Sinikka
- 15.4. Kauden päättäjäiset: Pasi Kaunisto yhtyeineen, Kameleon
- 7.10. Syyskauden avajaiset: Mutkattomat, Risto Oja-Lipasti, Alwari Tuohitorvi
- 14.10. Matti ja Teppo yhtyeineen, Alpo Pellinen, Remax
- 21.10. Rocksavotta: Jig-Saw, Rollin, Ilpo Karisen yhtye, Eino Rajalaakson yhtye
- 28.10. Armi & Danny, Veikko Tuomi
- 3.11. Frederik & Dynamite, Markki Siiriäinen yhtyeineen
- 11.11. Nummisuutarit, Jukka Raitanen yhtyeineen
- 18.11. Kisu & Uniset, Ilpo Mäkelä yhtyeineen illan solistina Tuulikki Eloranta
- 25.11. Kaseva, Raimo Piipponen ja Tulipunaruusut
- 2.12. Vicky & Vikyttelijät, Esko Rahkonen yhtyeineen
- 9.12. Mikko Alatalo Coitus Inc, Hannu Hietikko yhtyeineen
- 16.12. Jussi Raittinen & The Boys, Mania humppa, Väiski & Wernerit solistina Arttu Suuntala
- 23.12. Rexi & Napoleon, Reijo Kangas yhtyeineen solistina Keijo Marko
- 26.12. Rock Sallinen, Merja Rantamäki yhtyeineen
- 31.12. Ernos, Nuijasota, Risto Oja-Lipastin yhtye, Alpo Pellinen yhtyeineen
1979
- 5.1. Ronski Gang, Kalevi Korpi ja E. Tulikarin yhtye
- 13.1. Donna, Schoolgirls, Erkki Junkkarinen, Juha Mäkinen & Erkki Friman yhtyeineen
- 20.1. Eija Sinikka ja Matti Välimäki yhtyeineen, Raija Hietakangas, ELF
- 27.1. Pastori Pohjalainen Defiers, Mutkattomat
- 3.2. Juice Leskinen Slam, Hannu Laine yhtyeineen solistina Mikko Järvinen
- 10.2. Nummisuutarit, Unto Haapa-Ahon yhtye
- 17.2. Kaamos, Ilpo Karinen yhtyeineen, Eino Luostarin yhtye
- 24.2. Kaseva, Unto Satoranta yhtyeineen, Raimo Erkinheimo yhtyeineen solisteina Arja Pirttinen ja Hietalan kaksoispojat
- 3.3. Eini & Boogie, Randewoo, Pekka Himanka ja Unto Jutilan yhtye
- 10.3. Hurriganes, Dj. Nite, Eino Lehtinen yhtyeineen
- 17.3. Barock, Pen Lee, Vieno Kekkonen ja Taina Alangon yhtye
- 24.3. Markku Aro yhtyeineen, Raimo Piipponen & Tulipunaruusut
- 31.3. Zotch, Hannu Hietikko yhtyeineen, Kalevi Alila yhtyeineen
- 7.4. Kari Tapio & Aikapommi, Junnun kängi, Timo Tapio yhtyeineen solistina Maarit Jylhä
- 15.4. Kauden päättäjäiset: Alwari Tuohitorvi, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen, Antti Karjala & Humppayhtye Tammerkoski
- 6.10. Syyskauden avajaiset: Tapani Kansa Show, Satu Pentikäinen, Hillel Tokazier & Sharpsound, Alpo Pellinen yhtyeineen
- 13.10. Erkki Junkkarinen yhtyeineen, The Cruisers Rockin Party: Deke Devilson (Ramblers peruuntui)
- 20.10. Risto Oja-Lipasti, Kontra
- 27.10. Markku Aro Show solisteina Markku Aro, Leo Luoto, Heidi ja Marja & Oho-Band, Eino Grön yhtyeineen
- 3.11. Martti Siiriäinen & Valto Tuohiojan yhtye, Teddy & The Tigers
- 10.11. Ilpo Karisen yhtye, Eino Luostarin yhtye, Kaseva
- 24.11. Finntastic: Armi & Danny, Seija & Pepe, Jokke, Jakke & Seikkailijat, Pertti Niemi & Odessa
- 1.12. Eija Sinikka & Antero Tiaisen yhtye, Eini & Boogie
- 8.12. Jamppa Tuominen & Zamboo, Ramblers
- 15.12. Matti & Teppo yhtyeineen, Eino Lehtinen yhtyeineen
- 22.12. Veikko Tuomi & Irene Aitosen yhtye, Donna, Schoolgirls
- 26.12. Jam Rock Band, Hannu Hietikko yhtyeineen
- 29.12. Kari Tapio & Aikapommi, Pekka Himanka & Unto Jutilan yhtye
- 31.12. Roxy, Popeda, Risto Oja-Lipastin yhtye, Antti Karjala & Tammerkoski
1980
- 5.1. Juice Leskinen Slam, Alpo Pellisen yhtye
- 12.1. Raimo Piipponen & Tulipunaruusut, Ronski Gang, The Killers
- 19.1. Johnny Savage and The Riders, Mutkattomat
- 26.1. Köpi Koski yhtyeineen, Eino Rajalaakson yhtye solisteina Marita ja Jouni, Päivi & Kaktus
- 2.2. Kalevi Korpi yhtyeineen, ELF
- 9.2. Reijo Kangas yhtyeineen solistina Keijo Marko, Dave Taylor Band
- 16.2. Oiva Lampinen yhtyeineen Ami & Olli, Pera & The Dogs
- 23.2. Harri Nuutinen yhtyeineen, Eino Luostarin yhtye, Nummisuutarit
- 1.3. Hannu Hietikko yhtyeineen, Hurriganes
- 8.3. Reijo Kallio yhtyeineen, Eppu Normaali
- 15.3. Reijo Taipale yhtyeineen, Frederik & Dynamite
- 22.3. Onni Toivola & Alaska, Johnny & The Dodgers
- 29.3. Raimo Erkinheimon yhtye, Teuvo Valo yhtyeineen, Jari ja Jouni Hietala, Sleepy Sleepers
- 6.4. Risto Oja-Lipastin yhtye, Pertti Niemi & Odessa, Kaseva, Ratsia
- 12.4. Hanne ja Soittajat, Pelle Miljoona 1980
- 19.4. Kauden päättäjäiset: Raimo Piipponen & Tulipunaruusut, Timo Tapio yhtyeineen, Kontra
- 4.10. Syyskauden avajaiset: Reijo Kallio, Irene Aittonen yhtyeineen, The Ronski Gang, Dj. Helmut, Willie & The Vocals
- 11.10. Pertti Niemi & Odessa, Tapani Kansa Show 80
- 18.10. Risto Oja-Lipastin yhtye, Jam Rock Band
- 25.10. Paula Koivuniemi yhtyeineen, ELF
- 1.11. Eppu Normaali, Alpo Pellinen yhtyeineen, Timo Tapio yhtyeineen solistina Maarit Jylhä
- 8.11. Sleepy Sleepers, Antti Karjala & Tammerkoski, Eino Luostari yhtyeineen
- 15.11. Juice Leskinen Slam, Pekka Himanka yhtyeineen
- 6.12. Pera & The Dogs, Oiva Lampinen Ami & Olli, tanssiyhtye Pohjola
- 13.12. Danny & The Thunders, Reijo Kangas yhtyeineen solistina Eija Sinikka
- 20.12. Hannu Hietikko yhtyeineen. Rock-Kuningas '81: Starway piilomainonta, Break, Atomiinus, RockSoap, Pasi Sulkakoski, Larry
- 26.12. Hurriganes, Ahti Lampi & Humppa- ja tangopojat
- 27.12. Mikko Alatalo yhtyeineen, Raimo Erkinheimo yhtyeineen solistina Keijo-Antero
- 31.12. Ratsia, Barock, Tarja Ylitalo yhtyeineen, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
1981
- 3.1. Eini & Boogie, Eino Valtanen yhtyeineen
- 10.1. Hassisen kone, Eino Grön yhtyeineen
- 17.1. Markku Aro & Oho, Eino Lehtinen yhtyeineen
- 24.1. Eddie & Roxy, Ilpo Karinen solisteina Rainer ja Caj
- 31.1. Popeda, Tapani Koivisto yhtyeineen, Jari & Jouni Hietala
- 7.2. Buck Jones & His Lone Stars, Jouko Kuusela yhtyeineen solistina Tuomo Viljanen, Timo Tapion yhtye solistina Maarit Jylhä
- 14.2. Maukka perusjätkä, Eino Luostari yhtyeineen, Saarisen yhtye
- 21.2. Jerry and The Sliders, Misty, Jamppa Tuominen & Zamboo
- 28.2. Twist -SM '81, Generals, Hanka-humppa ja Marita
- 7.3. Dave Taylor (UK), Unto Satoranta yhtyeineen, Handen humppa
- 14.3. Pelle Miljoona Oy, Markus Allan & Vanhat parrat
- 21.3. Rockabilly Rockets, Hannu Hietikko yhtyeineen
- 28.3. Ronski Gang, Tweety, Oiva Lampinen & Potretti
- 4.4. Mika Sundqvist & Nonstop Band, Risto Oja-Lipasti, Hannu Koski yhtyeineen
- 11.4. Ratsia, The Slippers, Pertti Niemi & Odessa
- 19.4. Kauden päättäjäiset: Hurriganes, Raimo Piipponen & Tulipunaruusut, Valio Rantakangas yhtyeineen
- 3.10. Syyskauden avaus: Kojo, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen, Mauri Kattelus yhtyeineen solistina Juha Hänninen
- 10.10. Eppu Normaali, Pertti Niemi & Odessa
- 17.10. SIG, Pekka Himanka yhtyeineen, Peitsamo-humppa
- 24.10. Popeda, Markus Allan & Vanhat parrat, Saarisen yhtye
- 31.10. Hurriganes, Humppalallit, Tanssiorkesteri Pohjola
- 7.11. Pave's mistakes, Alpo Pellinen yhtyeineen, Raimo Erkinheimo
- 14.11. Break, Ramblers, Ahti Lampi, Humppa- ja tango-pojat
- 21.11. Bluesounds, Eino Valtanen, Kike Elomaa
- 28.1. Paul Oxley's Unit, Matti ja Teppo yhtyeineen, Irene Aittonen yhtyeineen
- 5.12. Marko-Juhani Rautavaara, Hard Rock Sallinen, Tumba Tamminen
- 12.12. Pelle Miljoona Oy, Hannu Hietikko
- 19.12. IC-Rock, Kerjäläisarmeija, Tarja Ylitalo & Intro
- 26.12. Sleepy Sleepers feat. Albert Järvinen, Oiva Lampinen Ami & Olli, Juki
- 31.12. The Ronski Gang, The Vocals, The New Clap, Risto Oja-Lipastin yhtye, Valio Rantakangas
1982
- 2.1. Woude, Unto Satoranta yhtyeineen, Kalle Oravala
- 9.1. Hanoi Rocks, Eino Valtanen
- 16.1. Hassisen kone, Musta-Rudolf laulusolistina Jussi Roponen, Eino Luostari yhtyeineen
- 23.1. Broadcast, Hanka-humppa & Maritta
- 30.1. Zero Nine + Rock Movie Show, Raimo Piipponen & Tulipunaruusut
- 6.2. Mikko Alatalo, Vanha isäntä, Esko Rahkonen yhtyeineen
- 13.2. The Boppers (SWE), Handen-humppa, Vikke Maunula yhtyeineen
- 20.2. Juice Leskinen Grand Slam, Eino Grön yhtyeineen, Jussi Fischer yhtyeineen
- 27.2. Paul Oxley's Unit, Topi ja Toivottomat
- 6.3. Frederik & Dynamite, Pertti Niemi & Odessa
- 13.3. Kisu & Music Band, Esa Lehtinen yhtyeineen, Tapio Peltonen yhtyeineen
- 20.3. Oz, The Black Bisons, Oiva Lampinen & Ami ja Olli
- 27.3. Riki Sorsa Band, Eino Valtanen
- 3.4. Eini & Boogie, Risto Oja-Lipasti
- 11.4. The Ronski Gang, Lizards, Pekka Himanka yhtyeineen, Valio Rantakangas
- 17.4. Kauden päättäjäiset: Hurriganes, Raimo Piipponen & Tulipunaruusut, Kalle Oravala yhtyeineen
- 25.9. Syyskauden avaus: Hanoi Rocks, Mauri Kattelus yhtyeineen solistina Juha Hänninen, Hannu Hietikko yhtyeineen
- 2.10. Sig, Saigon, Oiva lampinen yhtyeineen, Irene Aittonen
- 9.10. Hurriganes, Pertti Niemi & Odessa, Maunulan yhtye
- 16.10. Paul Oxley's Unit, Ilpo Karinen yhtyeineen, Eino Luostari yhtyeineen
- 23.10. Popeda, Jerry Sultsina, Risto Oja-Lipasti
- 30.10. Sleepy Sleepers, Raimo Piipponen & Tulipunaruusut
- 6.11. Magnum Bonum (SWE), Pekka Himanka yhtyeineen
- 13.11. The Ronski Gang, Hännisen Jone & Top candy, Eino Valtanen yhtyeineen, Ramona
- 20.11. Broadcast, Eino Lehtinen yhtyeineen, Lasse & Luxus
- 27.11. Break, Ile & Diesel, Matti ja Teppo
- 4.12. Zero Nine, Juha Matti & Fanny
- 11.12. Eppu Normaali, Tarja Ylitalo & Intro
- 18.12. Problems?, Woude, Wäiski & Wernerit, Jussi Roponen & Jarmo Ahlman
- 26.12. Hurriganes, Oiva Lampinen Ami & Olli
- 31.12. Juice Leskinen Grand Slam, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen, Irene Aittonen
1983
- 1.1. Sidi & Hermottomat, French Kiss, Kake Randelin & Rovers, Musta Rudolf & Riitta
- 8.1. Hanoi Rocks, Mauri Kattelus yhtyeineen solistinaan Juha Hänninen, E. Lepistön yhtye solistina Pentti Myllyneva
- 15.1. Maukka & Ile's Disco, Satu Pentikäinen yhtyeineen, Tapio Peltosen yhtye solistina E. Ojanperä
- 22.1. Kassu Halonen Band, Duke-C, Ahti Lampi yhtyeineen
- 29.1. SIG, Mania, Raimo Erkinheimo yhtyeineen
- 6.2. Pelle Miljoona Oy, Hannu Hietikko yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 12.2. J. Karjalainen Mustat lasit, Marita & Hankahumppa, Mauri Peltoniemi yhtyeineen
- 19.2. Kaija & City Boys, Esko Rahkonen yhtyeineen
- 26.2. The Ronski Gang, Pirjo Lehti & Lahtiset, Eino Luostari yhtyeineen
- 5.3. Sielun veljet, Topi & Toivottomat
- 12.3. Juice Leskinen Grand Slam, Ilpo Karinen yhtyeineen, Martti Peltola yhtyeineen
- 19.3. Rudi, Mauri Kattelus solistina Juha Hänninen, Heikki Luoma yhtyeineen
- 26.3. Sleepy Sleepers, The Mulats, Pertti Niemi & Odessa, Pekka Himanka yhtyeineen
- 3.4. Hurriganes, Raimo Piipponen & Tulipunaruusut
- 9.4. Attack, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
- 16.4. Paul Oxley's Unit, Oiva Lampinen yhtyeineen
- 23.4. Kauden päättäjäiset: Kojo & The International Band, Hannu Hietikko yhtyeineen, Aura & Lakeuden pojat
- 1.10. Kauden avajaiset: Hurriganes, Oiva Lampinen ja Kalle Oravala
- 8.10. Popeda, Pekka Himanka yhtyeineen, Mauri Peltoniemi yhtyeineen
- 15.10. Juice Leskinen Grand Slam, Pertti Niemi & Odessa
- 22.10 Bad Sign, Risto Oja-Lipasti, Heikki Luoma yhtyeineen
- 29.10. Musta paraati, Mauri Kattelus yhtyeineen, Vikke Maunula yhtyeineen
- 5.11. French Kiss, Esa Lehtinen yhtyeineen, Hannu Hietikko yhtyeineen
- 12.11. Buffalo Soldiers, Meiju Suvas yhtyeineen, Mauri Karin yhtye
- 19.11. Sleepy Sleepers, Anita Hirvonen & Forum, Musta Rudolf & Riitta
- 26.11. Lena Nilsson yhtyeineen, Ilpo Karinen yhtyeineen, Antti Toralan yhtye
- 3.12. Bogart, Juha Matti, Tapio Peltonen yhtyeineen solistina Esko Ojanperä
- 10.12. Broadcast, Erkki Friman yhtyeineen, Asseri Hakala yhtyeineen
- 17.12. The Ronski Gang, Solistiyhtye Suomi, Martti Peltola
- 26.12. Ragnar Hare, Kalle Oravala yhtyeineen, Eino Luostari yhtyeineen
- 31.12. Hanoi Rocks, Risto Oja-Lipasti, Oiva Lampinen yhtyeineen
1984
- 7.1. Zero Nine, Ahti Lampi yhtyeineen
- 14.1. Problems?, Paula Koivuniemi yhtyeineen, Mauri Niemi yhtyeineen
- 21.1. Break, Minna Ikonen yhtyeineen, Raimo Erkinheimo yhtyeineen
- 28.1. Siberia, Markku Aro yhtyeineen, Mauri Peltoniemi yhtyeineen
- 4.2. Riki Sorsa, Berit & Rose, Jari & Jouni Hietala
- 11.2. J. Karjalainen & Mustat lasit, Jussi Roponen & Kalevi Hautamäki yhtyeineen, Barbarella
- 18.2. Yö, Rexi & Mania, Antti Torala yhtyeineen
- 25.2. Bad Sign, Pertti Niemi yhtyeineen, Eki Hakala yhtyeineen
- 3.3. Buffalo Soldier, Ilpo Karinen yhtyeineen, Irene Aittonen yhtyeineen
- 10.3. Dingo, APU-kerhon suurtanssit: Kake Randelin & Rovers, Heikki Hietamies, Eino Lehtinen
- 17.3. Road Rats feat. Gyp Casino, Eila Pienimäki & Jorma Kuukkula yhtyeineen, Mauri Kari yhtyeineen
- 24.3. Saigon, Kari Tapio yhtyeineen, Humppaveijarit
- 31.3. Bogart, Raimo Piipponen & Tulipunaruusut, Musta Rudolf solistina Riitta
- 7.4. Zero Nine, Oiva Lampinen Ami Olli & Juki
- 14.4. Hurriganes, Jarkko Lehti yhtyeineen, Mauri Peltoniemi yhtyeineen
- 22.4. Kauden päättäjäiset: Popeda, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 6.10. Break, Oiva Lampinen Ami Olli & Juki, Ilpo Karinen Sextet
- 13.10. Yö, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen, Martti Peltola yhtyeineen
- 20.10. Eppu Normaali, Mauri Kattelus yhtyeineen solistina Hannu Hietikko, Eino Luostari yhtyeineen
- 27.10. Zero Nine, Eila Torvela yhtyeineen, Heikki Luoma yhtyeineen
- 3.11. Dingo, Kari Tapio yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 10.11. Smack, Pertti Niemi yhtyeineen, Eki Hakala yhtyeineen
- 17.11. The Run Runs, Make Montonen & Scala, Antti Torala yhtyeineen
- 24.11. Broadcast, Minna Ikonen & Caravan, Musta Rudolf solistina Kari
- 1.12. J. Karjalainen & Mustat lasit, Eila Pienimäki & Jorma Kuukkula, Mauri Kari yhtyeineen solisteina Aarre & Unski
- 8.12. Saigon, Tarja Ylitalo & Intro
- 15.12. Niclas Wahlgren & Stars (SWE), Meiju Suvas & Muukalaiset, Asseri Hakala yhtyeineen
- 22.12. Sleepy Sleepers, Ahti Lampi yhtyeineen
- 26.12. Popeda, Jussi Roponen & Kalevi Hautamäen yhtye, Raimo Erkinheimon yhtye
- 29.12. Sielun Veljet, Risto Oja-Lipasti, Martti Peltola yhtyeineen
- 31.12. Yö, Oiva Lampinen Ami, Olli & Juki, Eino Luostari yhtyeineen
1985
- 5.1. Dingo, Ilpo Karinen yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 12.1. Cisse Häkkinen & Albert Järvinen, Juha Matti & Fanny
- 19.1. Break, Eino Lehtinen yhtyeineen, Tapsa Purontaka & Team
- 26.1. Siberia, Berit & Rose, Mauri Niemi yhtyeineen
- 2.2. Bogart, Raimo Piipponen & Tulipunaruusut, Mauri Kattelus yhtyeineen solistina Hannu Hietikko
- 9.2. SIG, Eini & Boogie, Lasse & Luxus
- 16.2. Night Flight, tanssiorkesteri Suomi, Jaana Tuomisto yhtyeineen
- 23.2. Pyhät nuket, Jarkko Lehti yhtyeineen, Mauri Niemi & Mustang
- 2.3. Zero Nine, Rexi & Mania, Panama & Jussi Fisher
- 9.3. Juice Leskinen Grand Slam, Pertti Niemi & Odessa, Kirsi Quartet
- 16.3. Pave Maijanen, Oiva Lampinen Ami, Olli & Juki, Karkelos
- 23.3. Peer Günt, Kake Randelin & Rovers, Martti Peltola
- 30.3. Kairo, Anita Hirvonen & Forum, Musta Rudolf solistina Kari
- 7.4. Eve, Pekka Himanka yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 13.4. Popeda, Risto Oja-Lipasti, Eino Luostari yhtyeineen
- 20.4. Kauden päättäjäiset: Dingo, Paula Koivuniemi yhtyeineen, Antti Torala yhtyeineen
- 21.9. Kauden avajaiset Bogart Co., Ilpo Karinen Sextet, Kalle Oravalan yhtye
- 28.9. Yö, Eila Torvela yhtyeineen, Martti Peltola yhtyeineen
- 5.10. Pyhät nuket, Oiva Lampinen Ami, Olli & Juki, Aarre Loukkola yhtyeineen
- 12.10. Eppu Normaali, Irene Aittonen yhtyeineen, Heikki Luoma yhtyeineen
- 19.10. Zero Nine, Eini & Boogie, Eino Luostari yhtyeineen
- 26.10. J. Karjalainen & Mustat lasit, Pertti Niemi & Odessa, Pentti Saarisen yhtye
- 2.11. Popeda, Jarkko Lehti yhtyeineen, Jaana Tuomisto yhtyeineen
- 9.11. Peer Günt, Risto Oja-Lipasti, Mania
- 16.11. SIG, Minna Ikonen & Caravan, Mauri Kattelus yhtyeineen solistina H. Hietikko
- 23.11. Kinsky feat. Jussi Hakulinen, Ahti Lampi yhtyeineen, Asseri Hakala yhtyeineen
- 30.11. Pave Maijanen & Palava sydän, Eino Lehtinen yhtyeineen, Maria Niemelä yhtyeineen
- 7.12. Juice Leskinen Grand Slam, Paula Koivuniemi yhtyeineen, Junnun kängi
- 14.12. Eve, Eini & Boogie, Antti Torala yhtyeineen
- 21.12. Juliet Jonesin sydän, Kake Randelin & Rovers, Raimo Heikinheimo yhtyeineen
- 26.12. Mamba, Pekka Himanka yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 31.12. Lapinlahden linnut, Loco, Oiva Lampinen Ami, Olli & Juki, Karkelos
1986
- 4.1. Tanna, Matti Esko yhtyeineen, Jussi Roponen & Kalevi Hautamäen yhtye
- 11.1. Smack, Tarja Ylitalo & Intro, Ilpo Karinen Sextet
- 18.1. Zero Nine, Markku Aro & Lahtiset, Eki Hakala yhtyeineen
- 25.1. Skädäm, Risto Oja-Lipastin yhtye, Köpi & Koski projekti
- 2.2. Saku Kuosmanen & Band, Berit & Rose, Hannu Saksi
- 8.2. Tiina Tiikeri, Pasi Kaunisto yhtyeineen, Harri Tastula yhtyeineen
- 15.2. Rolene (SWE), Topi ja Toivottomat, Irene Aittonen yhtyeineen
- 22.2. Popeda, Mutkattomat solistina E. Jantunen, Karkelos solistina E. Kivelä
- 1.3. Juliet Jonesin sydän, Oiva Lampinen Ami, Olli & Juki, Jaana Tuomiston yhtye
- 8.3. Claudia, Barza, Esa Lehtinen, Maria Niemelän yhtye
- 15.3. Yö, Rexi & Mania, Nummisuutarit
- 22.3. Bogart Co., Pertti Niemi & Odessa, Aarre Loukkola yhtyeineen
- 30.3. Dingo, Jaska Mäkynen ja Jorma Laurilan yhtye, Eino Luostari yhtyeineen
- 5.4. Juice Leskinen Grand Slam, Esko Rahkonen yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 12.4. SIG, Juha Matti & Fanny, Saarisen yhtye
- 19.4. Zero Nine, Ilpo Karinen yhtyeineen, Risto Oja-Lipasti, solistivieraana Eero Aven
- 26.4. Kauden päättäjäiset: Tanna, Tarja Ylitalo & Intro, Karkelos
- 20.9. Syyskauden avaus: Bogart Co., Pasi Kaunisto & Hyvät, pahat & rumat -yhtye, Eino Luostari yhtyeineen
- 27.9. Smack, Hannu Lauronen & Pohjola solistinaan Kauko Simonen, Ilpo karinen yhtyeineen
- 4.10. Claudia, Paula Koivuniemi yhtyeineen, Karkelos
- 11.10. Juliet Jonesin sydän, Oiva Lampinen Ami, Olli & Juki, Kalle Oravala yhtyeineen
- 18.10. Peer Günt, Pentti Niemi & Odessa, Asseri Hakala
- 25.10. Skädäm, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen, Jaana Tuomisto yhtyeineen
- 1.11. Garbo, Apu-kerhon suurtanssit: Juha Matti yhtyeineen, Eino Lehtinen orkestereineen, juontajana Professori Hajamieli
- 15.11. Eve, Ahti Lampi yhtyeineen, Irene Aittonen yhtyeineen
- 22.11. Tanna, Pekka Himanka yhtyeineen, Eki Hakala yhtyeineen
- 29.11. Yö, Esko Rahkonen yhtyeineen, Maria Niemelä yhtyeineen
- 6.12. Sleepy Sleepers, Kalle Oravalan yhtye, Martti Peltolan yhtye
- 13.12. Juice Leskinen Grand Slam, Pasi Kaunisto yhtyeineen, Aarre Loukkola yhtyeineen
- 20.12. SIG, Tulipunaruusut solistina Lasse Laakso, Musta Rudolf
- 26.12. Kirka, Topi Sorsakoski & Agents, Eino Luostari yhtyeineen
- 27.12. Zero Nine, Juha Matti & Fanny, Karkelos
- 31.12. Eppu Normaali, Oiva lampinen Ami, Olli & Juki, Ilpo karinen, Markku Aro
1987
- 3.1. Honey B & T-Bones, Matti ja Teppo, Saarisen yhtye
- 10.1. Mamba, Risto Oja-Lipasti, Köpi & Koski projekti
- 17.1. J. Karjalainen & Mustat lasit, Tarja Ylitalo & Intro, Harri Tastulan yhtye
- 24.1. Melrose, Eini & Nasta, Jaska Mäkynen yhtyeineen
- 7.2. The Nights Of Iguana, Raimo Piipponen & Heimo Mäntynen & Villiruusu, Irene Aittonen yhtyeineen
- 14.2. Popeda, Eija Sinikka, Antti Toralan yhtye
- 21.2. Juliet Jonesin sydän, Teuvo Oinas, Hannu Lauronen & Pohjola
- 28.2. Bogart Co., Paula Koivuniemi yhtyeineen, Karkelos
- 7.3. Broadcast, Unto Satoranta, Oiva Lampinen Ami, Olli & Juki
- 14.3. Sleepy Sleepers & Leningrad Cowboys, Tarja Ylitalo, Ilpo Karinen
- 21.3. Skädäm, Jukebox, Katri Helena yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 28.3. Smack, Matti ja Teppo, Eino Luostari yhtyeineen
- 4.4. Sielun veljet, Hariolax, Eki Hakala yhtyeineen
- 11.4. Zero Nine, Tulipunaruusut solistina Lasse Laakso, Maria Niemelä yhtyeineen
- 19.4. Kirka, Tarot, Juha Matti yhtyeineen, Karkelos
- 25.4. Kauden päättäjäiset: Bogart Co., Reijo Kallio & yhtye, Polaria & Kaija-Leena, Risto Oja-Lipasti
- 19.9. S.E.X., Claudia, O.S.S.Y., Paula Koivuniemi, Karkelos solistina Erkki Kivelä
- 26.9. Suosikin Supershow Miss & Mr Young Finland, Johnny Lee Michaels, Pentti Kunnari yhtyeineen solistina Taisto Ahola, Tulipunaruusut & Lasse Laakso
- 3.10. Eppu Normaali, Raimo Piipponen yhtyeineen, Oiva Lampinen & Ami, Olli & Juki
- 10.10. Juliet Jonesin sydän, Ahti Lampi yhtyeineen, Unto Satoranta
- 17.10. Peer Günt, Matti Esko yhtyeineen, Eino Luostari yhtyeineen
- 24.10. Boycott, Risto Oja-Lipasti solistina Kaija Lustila
- 31.10. Sleepy Sleepers, Kauko Simonen yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 7.11. Pave Maijanen yhtyeineen, Esko Rahkonen yhtyeineen, Ilpo Karinen yhtyeineen
- 14.11. Popeda, Jaska Mäkynen yhtyeineen, Maria Niemelä yhtyeineen
- 21.11. Zero Nine, Eero Aven, Pekka Himanka yhtyeineen
- 28.11. Smack, Kari Salmelainen yhtyeineen, Mania
- 5.12. Lapinlahden linnut, Eino Grön yhtyeineen, Irene Aittonen yhtyeineen
- 12.12. Yö, Ilona, Matti & Teppo, Kalle Oravala yhtyeineen
- 19.12. Kirka & The Kids, Tarja Ylitalo & Intro, Karkelos solistina Erkki Kivelä
- 26.12. Bogart Co., Pasi Kaunisto, Ilpo Karinen yhtyeineen
- 31.12. Sleepy Sleepers sings Matti & Teppo, Juhamatti & Fanny, Eino Luostari yhtyeineen
1988
- 9.1. Eve, Teuvo Oinas yhtyeenä Kyösti Kytöjoki & Karaset, Oiva Lampinen yhtyeineen
- 16.1. Androids, Arja Sippola yhtyeineen, Risto Oja-Lipasti solistina Kaija Lustila
- 23.1. Juliet Jonesin sydän, Finlanders & Arto Nuotio & Jussi Lamela sekä Jussi Fisher yhtyeineen
- 30.1. Miljoonasade, Markku Aro yhtyeineen, Rauno Welling & Huolettomat
- 6.2. Peer Günt, Pentti Kunnari yhtyeineen solistina Taisto Ahola
- 13.2. Yö, Paula Koivuniemi yhtyeineen, Karkelos solistina Erkki Kivelä
- 20.2. Gringos Locos, Black Rollers, Esko Rahkonen yhtyeineen, Topi Metsoila yhtyeineen
- 27.2. Boycott, Juhamatti & Fanny, Irene Aittonen yhtyeineen
- 5.3. Melrose, Harri Lahti & yhtye, Risto Oja-Lipasti solistina Kaija Lustila
- 12.3. Kirka, Katri Helena yhtyeineen, Unto Satoranta yhtyeineen, juontajana Professori Hajamieli
- 19.3. Garbo, Filthy Asses, Tulipunaruusut solistina Lasse Laakso, Eino Luostarin yhtye
- 26.3. Mamba, Eino Grön yhtyeineen, Raimo Erkinheimo yhtyeineen
- 3.4. Popeda, Pasi Kaunisto yhtyeineen, Oiva Lampinen solisteina Ami, Olli & Juki
- 9.4. Zero Nine, Tarja Ylitalo yhtyeineen, Ilpo Karinen solisteina Kari & Klaus
- 16.4. Bogart Co., Reijo Kallio yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 23.4. Kauden päättäjäiset: Sleepy Sleepers, Juhamatti & Fanny, Karkelos solistinaan Erkki Kivelä
- 17.9. Kauden avajaiset: Bogart Co., Reijo Kallio yhtyeineen, Ilpo Karinen yhtyeineen
- 24.9. Boycott, Tapani Kansa yhtyeineen, Eino Luostari solistinaan Esko Mäki-Hakola
- 1.10. Annica, Matti Esko yhtyeineen, Risto Oja-Lipasti solistina Kaija Lustila
- 8.10. Suosikki Megashow Miss & Mr Young Finland, Wild Force, Irene Aittonen, Oiva Lampinen & Ami & Olli
- 15.10. J. Karjalainen & Mustat lasit, Tulipunaruusut & Lasse Laakso, Karkelos solistina Erkki Kivelä
- 22.10. Smack, Pentti Kunnari yhtyeineen solistina Taisto Ahola
- 29.10. Popeda, Reijo Taipale yhtyeineen, Maria Niemelä yhtyeineen
- 5.11. Peer Günt, Tarja Ylitalo yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 12.11. Zero Nine, Matti ja Teppo, Asseri Hakala yhtyeineen
- 19.11. Juliet Jonesin sydän, Teuvo Oinas, tanssiyhtye Lahtiset
- 26.11. Miljoonasade, Finlanders, Mania
- 3.12. Tanna, Paula Koivuniemi yhtyeineen, Sulo Kallio yhtyeineen
- 10.12. Bogart Co., Raimo Piipponen & Havanna, Topi Metsoila yhtyeineen
- 17.12. Lapinlahden linnut, Pasi Kaunisto yhtyeineen, Ilpo Karinen yhtyeineen
- 26.12. Gringos Locos, Juhamatti yhtyeineen, Eino Luostari yhtyeineen
- 31.12. Eppu Normaali, Eino Grön yhtyeineen, Karkelos solistina Erkki Kivelä
1989
- 7.1. Yö, Kari Peitsamo & Skootteri, Matti Esko yhtyeineen, Aarre Loukkola yhtyeineen
- 14.1. Boycott, Markku Aro yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 21.1. Popeda, Esko Rahkonen yhtyeineen, Oiva Lampinen yhtyeineen solisteina Ami & Olli
- 28.1. Peer Günt, Danny & Armi, Risto Oja-Lipasti
- 4.2. Annica, Rainer Friman yhtyeineen, Harri Tastula yhtyeineen
- 11.2. Mamba, Raimo Piipponen & Havanna, Karkelos solistinaan Erkki Kivelä
- 18.2. Stone, Juhamatti & Fanny, Musta Rudolf
- 25.2. Juliet Jonesin sydän, Eini & Nasta, Ilpo Karinen
- 4.3. Albert Järvinen feat. Pave Maijanen & Jakoila, Tangomarkkinat 1989 esikarsinta: Ari Klem, Eija Kourimo, Pauli Virta, Fantasia, Veijo Tapio & Alta
- 11.3. Gasoline Girls & Petrol Boys, Topi Sorsakoski & Agents, Eino Luostari yhtyeineen
- 18.3. Kolmas nainen, Jamppa Tuominen yhtyeineen, Raimo Erkinheimo yhtyeineen
- 26.3. Miljoonasade, Taneli Mäkelä yhtyeineen, Oiva Lampinen yhtyeineen
- 1.4. Neumann, Lea Laven & Mistral, Lasse & Luxus
- 8.4. ???, Danny & Armi, Veikko Alanko yhtyeineen
- 15.4. Lapinlahden linnut, Finlanders, Karkelos yhtyeineen
- 22.4. Kauden päättäjäiset: Juliet Jonesin sydän, Garbo, Paula Koivuniemi yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 23.9. Syyskauden avajaiset: Miljoonasade, Matti ja Teppo, Eino Luostari yhtyeineen
- 30.9. Big Boy, Ilona, Ari Klem, Karkelos solistina Erkki Kivelä
- 7.10. Zero Nine, Pasi Kaunisto, Oiva Lampinen solisteina Ami & Olli
- 14.10. Popeda, Ilpo Karinen, Irene Aittonen
- 21.10. Paul Oxley Chakra (UK/SWE), Tarja Ylitalo & Fiilings, Jaana & Jojo
- 28.10. Yö, Irwin, Taneli Mäkelä yhtyeineen, Veikko Alanko yhtyeineen
- 4.11. Bogart Co., Esko Rahkonen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 11.11. Pääkköset, Matti Esko, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
- 18.11. Peer Günt, Kari Tapio yhtyeineen, Raimo Erkinheimo
- 25.11. Mamba, Juhamatti & Fanny, Maria Niemelä yhtyeineen
- 2.12. Stone, Berit & Bolero, Jaska Mäkynen ja Reissumiehet
- 9.12. Sleepy Sleepers, Lea Laven & Mistral, Irene Aittonen yhtyeineen
- 16.12. Kolmas nainen, Matti Esko, Seppo Kattelus yhtyeineen
- 23.12. Gasoline Girls & Petrol Boys, Frederik & Cafe Casablanca, Martti Peltola yhtyeineen
- 26.12. Gringos Locos, Rainer Friman, Oiva Lampinen yhtyeineen
- 30.12. Popeda, Matti ja Teppo, Karkelos solistinaan Erkki Kivelä
- 31.12. Boycott, Topi Sorsakoski & Agents, Eino Luostari yhtyeineen
1990
- 6.1. Bat & Ryyd, Buena, Ahti Lampi yhtyeineen, Ilpo Karinen yhtyeineen
- 13.1. Horsepower, Risto Nevala & Jokerit, Mania
- 20.1. Clifters, Tarja Ylitalo & Fiilings, Jussi Roponen yhtyeineen
- 27.1. Miljoonasade, Pasi Kaunisto yhtyeineen, Kalle Oravala yhtyeineen
- 3.2. Zero Nine, Ari Klem, Irene Aittonen
- 10.2. Yö, Irwin, Kari Piironen & Jokerit, Risto Oja-Lipasti
- 17.2. Turo's Hevi Gee, Markku Aro, Domino
- 24.2. Peer Günt, Tarja Lunnas & Corona, Veikko Alangon yhtye
- 3.3. Royal Tramps, Dixie Fried, Tangomarkkinat 1990 karsinta: Arja Koriseva, Eija Kourimo, Pauli Virta, Fortuna
- 10.3. Popeda, Raimo Piipponen & Havanna, Eino Luostarin yhtye solistina Esa Mäki-Hakola
- 17.3. Gringos Locos, Reijo Kallio & Fantasia, Ilpo Karinen solisteina Kari & Klaus
- 24.3. Pääkköset, Matti Esko & Heimo Mäntysen yhtye, Seija Tuulikki yhtyeineen
- 31.3. Huhu, Paula Koivuniemi & Chorus, Oiva Lampinen Ami & Olli
- 7.4. Miljoonasade, Solistiyhtye Suomi, Kalle Oravala yhtyeineen
- 15.4. Turo's Hevi Gee, Matti ja Teppo, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
- 21.4. Kauden päättäjäiset: Neljä ruusua, Elvis Breznev, Rainer Friman yhtyeineen, Karkelos solistinaan Erkki Kivelä
- 22.9. Syyskauden avajaiset: Peer Günt, Rainer Friman & Veijarit, Oiva Lampinen Ami & Olli
- 29.9. Popeda, Raimo Piipponen & Havanna, Karkelos solistinaan Erkki Kivelä
- 6.10. Clifters, Mutkattomat & Eki Jantunen, Ilpo Karinen
- 13.10. Miljoonasade, Eino Grön, Eino Luostari yhtyeineen
- 20.10. Mr & Misss Young Finland 1991, Hausmylly, Lea Laven, Kalle Oravala
- 27.10. Boycott, Jari Vähäkoski, Granada
- 3.11. Doc Holliday (USA), Anna Hanski, Risto Oja-Lipsti solistina Reetta Oja-Lipasti, Jatta & Swingers
- 10.11. Lapinlahden linnut, Ari Klem, Maria Niemelä
- 17.11. Irwin, Raggars, Kake Randelin & Rovers, Köpi Koski & Projekti
- 24.11. Raptori, Esko Rahkonen yhtyeineen, Seppo Kattelu & yhtye
- 1.12. Zero Nine, Juhamatti & Fanny, Irene Aittonen
- 8.12. Turo's Hevi Gee, Arja Koriseva & Fortuna
- 15.12. Pekka Ruuska, Tulipunaruusut solistina Leo Louhivaara, Anssi Känsälän yhtye
- 22.12. Kolmas nainen, Jouni Raitio, Kalle Oravala
- 26.12. Miljoonasade, Matti ja Teppo, Karkelos
- 29.12. Kikka, Filthy Asses, Frederik & Cafe Casablanca, Eino Luostari solistinaan P. Ekoluoma
- 31.12. Juliet Jonesin sydän, Oiva Lampinen, Ilpo Karinen, Samba Brasilia
1991
- 5.1. Hausmylly, Jaana Lammi, Jarmo Klankki & Favorit
- 12.1. Boycott, Reijo Taipale säestäjänä Erkki Friman, Lahtiset
- 19.1. Neljä ruusua, Matti Esko & Heimo Mäntynen, Pentti Kunnari
- 26.1. Clifters, Taneli Mäkelä & Pästorit
- 2.2. MC Nikke T, Harri Lahti yhtyeineen, Risto Oja-Lipasti solistina Reetta Oja-Lipasti
- 9.2. The Balls, Stake, Paula Koivuniemi & Chorus
- 16.2. Miljoonasade, Ilpo Karinen & Pertti Niemi
- 23.2. Peer Günt, Keijo Minerva yhtyeineen & Pauli Virta, Tanssiorkesterikilpailu: Ilpo Karisen yhtye, Pentti Kunnarin yhtye, Jari ja Jouni Hietalan yhtye
- 2.3. Rapatti, Royal Tramps, Jari Vähäkoski yhtyeineen, Jatta & Swingers
- 9.3. Gobra, Topi Sorsakoski & Agents, Seija Tuulikki yhtyeineen
- 16.3. Two Ladies, Raggars, Juha Matti yhtyeineen, Domino solistina Keijo Maunus
- 23.3. Horsepower, Street, Rainer Friman
- 31.3. Ressu Redford, Tulipunaruusut & Leo Louhivaara, Oiva Lampinen & Ami & Olli
- 6.4. Kolmas nainen, Teuvo Oinas & YTY, Kalle Oravala
- 13.4. Tino Rossi & Sinitaivas, Anna Hanski & yhtye, Magnet
- 20.4. Kauden päättäjäiset: MC Nikke T, Matti ja Teppo yhtyeineen, Karkelos solistina Erkki Kivelä
- 21.9. Syyskauden avajaiset: Kikka, Raggars, Matti Esko & Jamset, Ilpo Karinen yhtyeineen
- 28.9. Kolmas nainen, Jouni Rautio yhtyeineen, Karkelos solistina Erkki Kivelä
- 5.10. Raptori, Kalle Oravala yhtyeineen, Marion, Mestarisolistikilpailu: Kalle Oravala, Reetta Oja-Lipasti, Seija Tuulikki, Seppo Kattelus, Minna Hirvijärvi, Kirsi Alatalo, Matti Viitala
- 12.10. Juliet Jonesin sydän, Tarja Lunnas, Risto Oja-Lipasti solistina Reetta Oja-Lipasti
- 19.10. DJ Konnat, Juha Matti & Fanny, Pentti Kunnari yhtyeineen
- 26.10. Suurlähettiläät, Arto Nuotio & Harlekiini, Veikko Alanko
- 2.11. Hausmylly, Hanna Ekola yhtyeineen, Jari Vähäkoski yhtyeineen
- 9.11. Ressu Redford, Tulipunaruusut solisteina Kari Teräväinen ja Leo Louhivaara, Eino Luostari solistina Pauli Ekoluoma
- 16.11. Kirka, Kaija Pohjola yhtyeineen, Oiva Lampinen solisteina Ami & Olli
- 23.11. Horsepower, Matti ja Teppo, Jatta & Swingers
- 30.11. Boycott, Pepe Enroth, Katja Lindgren, Irene Aittonen yhtyeineen
- 7.12. Rabatti, Teuvo Oinas & YTY
- 14.12. Zero Nine, Midway Grove, Markku Aro & Diesel, Magnet
- 21.12. Kolera, Raimo Piipponen & Havanna, Kavaljeerit
- 31.12. Clifters, Rainer Friman & Veijarit, Karkelos solistina E. Kivelä
1992
- 4.1. Dj Konnat, Oiva Lampinen solisteina Ami & Olli, Seppo Kattelus yhtyeineen
- 11.1. Turo's Hevi Gee, Matti Esko & Heimo Mäntysen yhtye
- 18.1. Elvis Breznev, Kaija Pohjola yhtyeineen, Mauno Lampimäki yhtyeineen
- 25.1. Pekka Ruuska, Ari Klem yhtyeineen
- 1.2. Ne Luumäet, Sepi Kumpulainen, Eino Luostarin yhtye solistina Minna Hirvijärvi
- 8.2. Nypykät, Timo Turpeinen yhtyeineen, Domino
- 15.2. Juliet Jonesin sydän, Värttinä, Veikko Alanko yhtyeineen
- 22.2. Nikke T, Meiju Suvas & J. Haapa-Ahon yhtye, Nina Jylhä & Alibi
- 29.2. Murkulat, Oiva Kaltiokumpu yhtyeineen, Risto Oja-Lipasti solistina Reetta Oja-Lipasti
- 7.3. Hausmylly, Juha Matti & Fanny, Reissumiehet solistina Timo Kuparinen
- 14.3. Rabatti, Paula Koivuniemi & Chorus
- 21.3. Neljä Ruusua, Jatta & Swingers
- 28.3. Samuli Edelman, Maria Niemelä yhtyeineen, Karkelos
- 4.4. Kolmas nainen, Kurre
- 11.4. Miljoonasade, Hanna Ekola, Oiva Lampisen yhtye solisteina Ami & Olli
- 19.4. Kauden päättäjäiset: Matti Nykänen, Ilpo Karinen yhtyeineen, Magnet
- 19.9. Syyskauden avajaiset: Ressu Redford, Oiva Lampinen solisteina Ami & Olli
- 26.9. Raggars, Aki Kangasmäki & Jollymix, Anna Hanski
- 3.10. Popeda, Kalle Oravala yhtyeineen
- 10.10. Boycott, Topi Sorsakoski yhtyeineen
- 17.10. J. Karjalainen, Jatta & Klaus Koivula
- 24.10. Kolmas nainen, Ilpo Karinen yhtyeineen
- 31.10 DJ Konnat, Jaska Mäkynen
- 7.11. Kikka, Gobra, Beefeaters
- 14.11. Suurlähettiläät, Risto Oja-Lipasti solistina Reetta Oja-Lipasti
- 21.11. Hausmylly, Matti Esko yhtyeineen
- 26.11. Samuli Edelman, Granada
- 5.12. Eurooppa 3, Eija Kantola & Omega
- 12.12. Colours (Jugoslavia), Maria Niemelä yhtyeineen
- 19.12. Murkulat, Kaija Lustila yhtyeineen
- 26.12. Vilperin perikunta, Karkelos solistina E. Kivelä
- 31.12. Neon 2, Kalle Oravala
1993
- 2.1. Matt & Kristian, Arja Koriseva yhtyeineen
- 9.1. Juliet Jonesin sydän, Oiva Lampisen yhtye solisteina Ami & Olli
- 16.1. Clifters, Ilpo Karisen yhtye
- 23.1. Funkykarkurit, Seppo Kattelus solisteina Anneli Koivumäki
- 30.1. Nypykät, Veikko Alangon yhtye
- 6.2. Neumann, Risto Oja-Lipasti yhtyeineen
- 13.2. Alivaltiosihteeri, Pekka Tapani & Corona
- 20.2. Puolikuu, Magnet
- 26.2. Bad Boys Blue (GER)
- 6.3. Neon 2, Kavaljeerit
- 13.3. Discotanssia, Kari Salmelainen, Jettiset
- 20.3. The Blue Yodle, Kalle Oravala yhtyeineen
- 27.3. Miljoonasade, Karkelos solistina Erkki Kivelä
- 3.4. DJ Konnat, Kirsi Alatalo yhtyeineen
- 11.4. Hausmylly, Joel Hallikainen yhtyeineen
- 17.4. Kauden päättäjäiset: Suurlähettiläät, Matti Esko & yhtye
- 18.9. Syyskauden avajaiset: Dingo, Johanna Raunio, Atlas & Timo Rautala
- 25.9. Miljoonasade, Ilpo Karinen
- 2.10. Popeda, Oiva Lampinen yhtyeineen solisteina Ami & Olli
- 9.10. Dreadline, Matti Esko & Heimo Mäntysen yhtye
- 16.10. Funkykarkurit, Karkelos solistina Erkki Kivelä
- 23.10. Kaija Koo, Seppo kattelus & Anneli Koivumäki
- 30.10. Kikka, Kalle Oravala yhtyeineen
- 6.11. Eppu Normaali, Meteoriitti
- 13.11. Indiana, Reissumiehet
- 20.11. Ressu Redford, Magnet
- 27.11. Suurlähettiläät, Eino Luostari yhtyeineen solistina Päivi Luoma
- 4.12. Neon 2, Pekka Tapani & Corona
- 11.12. Disco-ilta, Puolikuu
- 18.12. Tarharyhmä, Lauree
- 26.12. Neljä ruusua, Merja Raski & Lumipallo
- 31.12. Hausmylly, Heidi Kyrö & Seilarit, Hanna Ekola
1994
- 15.1. Discoa, Virve Rosti & Menneisyyden vangit
- 22.1. Discoa, Yö
- 29.1. Discoa, Kelpo Pojat, Stormwing
- 5.2. Discoa, Klamydia
- 12.2. Discoa, Ressu Redford
- 19.2. Discoa, Anna Hanski
- 26.2. Discoa, Tatjana
- 5.3. Discoa, Alivaltiosihteeri
- 12.3. Lavatanssin SM-kilpailu, Katri Helena & Petoman
- 19.3. Discoa, Miisa & Indiana
- 25.3. Discoa, Teri Ann Linn
- 9.4. Discoa, Popeda
- 16.4. Kauden päättäjäiset: Salovaaran merirosvoradio, Discoa, Kolmas nainen
- 17.9. Syyskauden avajaiset: Lapinlahden linnut, Enzone
- 24.9. Taikapeili
- 1.10. Garbo
- 8.10. Topi Sorsakoski & Kulkukoirat
- 15.10. Plavka from Jam & Spoon (UK)
- 22.10. Laura Voutilainen
- 29.10. Tommi Läntinen
- 5.11. Hausmylly
- 12.11. Puolikuu
- 19.11. Miljoonasade
- 26.11. Popeda
- 3.12. Yö
- 10.12. Klamydia
- 17.12. Mamba
- 26.12. Listalärvikiertue -94, 2 maanantai
- 31.12. Funkykarkurit
1995
- 7.1. Tarharyhmä
- 14.1. Miisa
- 21.1. Costi, Rytke
- 28.1. Hot Hit Live Mega Show: Movetron, Mira, Yxnollaykkönen
- 4.2. Salovaaran merirosvoradio, Discoa
- 11.2. Heikki Hela
- 18.2. Taikapeili
- 25.2. Pharao
- 4.3. Kaija Koo
- 11.3. Funkykarkurit
- 18.3. Ressu Redford
- 25.3. Hausmylly
- 1.4. Popeda
- 8.4. Yö
- 16.4. Kauden päättäjäiset: CMX, Klamydia
- 23.9. Syyskauden avajaiset: Taivassatama, Aikakone, Miss Coca-Cola Light Summer -95
- 30.9. Movetron
- 7.10. Mira
- 14.10. Peräst' Troikaa Orchestra, Dj. Edward
- 21.10. Popeda
- 28.10. Energy Mega Discotapahtuma feat. Waldo
- 4.11. Sound of R.E.L.S.
- 11.11. Yxnollaykkönen
- 18.11. Yö
- 25.11. Radiomafia tien päällä, Hausmylly
- 2.12. Mira
- 9.12. Klamydia
- 16.12. Miisa
- 26.12. Arcadio, O'ou, Nylon Beat
- 31.12. Toinen maanantai, Nina Tapio & Hanna-Riikka Siitonen
1996
- 6.1. Garbo
- 13.1. Rehupiikles
- 20.1. Juustopäät
- 27.1. Aikakone
- 3.2. Mieskone
- 10.2. Sinä & Minä diskokiertue, Kevyt Jee
- 17.2. Kikka & Remix
- 24.2. Solid Base (SWE)
- 2.3. Listalaulukilpailu -96 juontajina Niina Honkanen & Eeva Jaakonmaa, Mami
- 9.3. Waldo
- 16.3. Tino
- 23.3. Miljoonasade
- 30.3. Basic Element (SWE)
- 7.4. Hausmylly, Tanya
- 13.4. Danny
- 20.4. Kauden päättäjäiser: 4R
- 21.9. XL5, Sami Pilvilä
- 28.9. ? ei löydy tanssi-ilmoitusta ko.illasta
- 5.10. Juustopäät, Meiju Suvas & Suvasregal
- 12.10. Ei tanseja
- 19.10. Movetron, Rami Välimäki & Maaherra
- 2.11. Yö
- 9.11. Jyrki Sähkösirkus, Minna
- 16.11. Nylon Beat
- 30.11. Laura Voutilainen &v Exodus
- 6.12. The Free (GER)
- 14.12. Rasmus
- 21.12.?
- 26.12. West Coast Disco, Solid Base (SWE)
- 31.12. Waldo, Tauski Peltonen
1997
- 4.1. ?
- 10.1. Klamydia
- 25.1. Ann Bell Fell
- 22.2. Aikakone
- 1.3. Seitsemäs taivas
- 8.3. Movetron
- 22.3. Mascara, High Energy Step-Up Dancers
- 30.3. E-Rotic (GER)
- 12.4. Yö
- 19.4. Kauden päättäjäiset: XL4 productions, Plus
- 20.9. Syyskauden avajaiset: Waldo
- 27.9. X-Perience (GER)
- 11.10. Jyrkin sähkösirkus, Charizma, Queens of Shiba
- 18.10. Nylon Beat
- 1.11. Atak
- 8.11. Princessa (ESP), Boom!
- 22.11. Klamydia
- 29.11. Yö
- 13.12. Mascara
- 26.12. 4R
- 31.12. Hausmylly, Tarrakuva, Nukkekoti, Retkibanaani, Sanktio
1998
- 17.1. Supperheads, Lehtivihreät
- 31.1. Paradiso (BEL)
- 14.2. Juustopäät
- 27.2. Don huonot
- 14.3. HIM
- 28.3. Movetron
- 12.4. Apulanta
- 18.4. Kauden päättäjäiset Bu Bu Man, imitaattori Michael Brown
- 19.9. Syyskauden avaus: Waldo's People
- 3.10. Bu Bu Man
- 10.10. Popeda
- 17.10. Hit'n'hide (DK)
- 24.10. Petri Ritari yhtyeineen
- 31.10. Klamydia
- 14.11. Apocalyptica
- 21.11. Seppo Kattelus yhtyeineen solistina Anne Rappe
- 28.11. Aikakone
- 12.12. Apulanta
- 26.12. Sentenced
1999
- 2.1. EF Mega Party Tour, Babe, Dj. Alex
- 23.1. Aknestik
- 6.2. Nylon Beat
- 20.2. Rasmus
- 27.2. Klamydia
- 6.3. Yö
- 20.3. Egotrippi
- 27.3. Don huonot
- 4.4. Stratovarius
- 17.4. Kauden päättäjäiset: Amorphis
- 18.9. Syyskauden avajaiset: 3 Some
- 2.10. A-tyyppi
- 16.10. Bomfunk MC's
- 30.10. Klamydia
- 13.11. Apulanta, Don huonot
- 27.11. Maija Vilkkumaa
- 11.12. Nylon Beat
- 31.12. Vesku Koivusalo Band
2000
- 22.1. Eiffel 65 (ITA)
- 5.2. Jonna Tervomaa
- 19.2. Yö
- 4.3. Unit, Sisterhood
- 18.3. Sentenced
- 1.4. Tyrävyö feat. Jimi Pääkallo
- 15.4. Tiktak
- 23.4. Kauden päättäjäiset: Formula F1 Show, The Candyman
- 16.9. Syyskauden avaus Waldo's People
- 30.9. Raptori
- 14.10. Fintelligens
- 28.10. Seremoniamestari
- 11.11. Cliche
- 25.1. Aknestik
- 9.12. Neljä ruusua
- 26.12. Childen of Bodom
2001
- 6.1. Darude
- 20.1. Nonstop
- 3.1. Nightwish
- 17.2. Yö
- 3.3. Kwan
- 17.3. Klamydia
- 31.3. Tik tak
- 15.4. Kauden päättäjäiset: Tyrävyö
- 16.9. Syyskauden avajaiset: Kwan
- 29.9. Emmi
- 13.10. KMA
- 27.10. Klamydia
- 11.11. Carter (Viro), K-System
- 24.11. Yö
- 8.12. Sonata Arctica
- 26.12. Neljä ruusua
2002
- 19.1. Maj Karman kauniit kuvat, Design 19
- 2.2. Aika
- 16.2. Charon
- 2.3. Tik Tak
- 16.2. Fintelligens
- 31.3. Yö
- 13.4. Kauden päättäjäiset: Kotiteollisuus
- 5.10. Disco (yhtye)
- 19.10. Klamydia
- 2.11. Tyrävyö
- 16.11. Yö
- 30.11. Fintelligens
- 14.12. Kapasiteettiyksikkö
- 26.12. Gimmel