Kuortaneen Nuorisoseura
Seuraavat tiedot on kerätty lehti-ilmoituksista. Lista on vasta koontivaihessa. Koonti: Latvis.
HUOM! Älä kopioi huvipaikkojen esiintyjälistauksia yms. - linkitä sivulle ja mainitse lähde. Tiedot eivät ole itsestään tänne ilmestyneet vaan ovat vaatineet paljon aikaa ja vaivaa. Kiitos.
1961
- 26.12. NS-TALON AVAJAISET: Lasse Liemola
- 30.12. Erkki Ertama laulusolistina Ted Shorter (USA)
- 31.12. Olli Häme yhtyeineen solisteina Ritva Mustonen ja Raimo Henriksson
1962
- 1.1. Kansannäytelmä "Kuisma ja Helinä", lopuksi tanssia
- 5.1. Matti Mertalan kvintetti solistinaan Riitta Hentto
- 6.1. Veikko Ahvenainen orkestereineen solisteina Reino Puro ja Erkki Liikanen
- 13.1. Paul Witickin yhtye solisteina Raija Hekkala ja Roger Kankkonen
- 20.1. Pentti Tiensuu ja Annikki Tähti
- 21.1. Eero Kurjen yhtye
- 27.1. Kullervo Linna solistinaan Ritva Kinnunen
- 28.1. Kullervo Linnan tangoyhtye
- 3.2. Paul Witickin yhtye solisteina Raija Hekkala ja Roger Kankkonen
- 4.2. Forte laulusolisteineen
- 10.2. Kurikan rytmi
- 11.2. Pasi Peltomäen tangoyhtye, Jääkärin morsian näytelmä; musiikista vastaa E-P:n musiikkiopiston oppilaat
- 17.2. Kullervo Jylhä
- 18.2. Tuula-Anneli Rantanen orkestereineen
- 25.2. Paul Witickin yhtye solisteina Raija Hekkala ja Roger Kankkonen
- 3.3. Eero Kurki
- 4.3. Forte
- 10.3. Tammilehdon tangoyhtye
- 11.3. Aarne Mäen yhtye
- 17.3. Kurikan rytmi
- 24.3. Tulijoen yhtye
- 31.3. Paul Witickin yhtye solisteineen
- 1.4. Pasi Peltoniemen yhtye
- 7.4. Paul Norrback solistina Maire Norrback
- 14.4. Kurikan rytmi
- 15.4. Forte, Kansansoittokilpailut: 2-rivinen haitari, 1-rivinen haitari, viulu ja huuliharppu
- 22.4. Erkki Ertama solistina Ted Shorter
- 23.4. Pasi Peltoniemen tangoyhtye
- 28.4. Lasse Kuusela solistina Eila Pienimäki
- 29.4. Kauden päätös: Matti Heinivaho
- 7.7. Kruunuhäät: Annalan yhtye
- 8.7. Kruunuhäät: Forte
- 11.7. Kruunuhäiden rääpijäistanssit: Harry Aaltosen yhtye solisteina TV-tähdet Tuula ja Paula
- 30.9. Syyskauden avaus: Paul Witickin yhtye solistina Raija Hekkala
- 7.10. Eero Kurjen yhtye
- 13.10. Tuula-Anneli Rantanen yhtyeineen
- 14.10. Pasi Peltoniemen tangoyhtye
- 20.10. Valto Tuohioja solistina Seija Matilainen
- 21.10. Viihde-pojat
- 27.10. Veikko Ahvenainen solisteina Reino Puro ja Erkki Liikanen
- 28.10. Vanhojen tanssit: Aarne Latvamäki
- 1.11. Tammilehdon tangoyhtye
- 2.11. Eero Kurki
- 3.11. Kalevi Nyqvist ja Kai Lind
- 11.11. Dallape solistina A. Aimo
- 17.11. Trinidadilainen 6-miehinen Conny's Combo "rautalankabändi" solistinaan Vin Cardinal
- 18.11. Forte
- 24.11. Valto Tuohioja & Seija Matilainen
- 1.12. Paul Witickin yhtye
- 5.12. Dallape solistinaan A. Aimo
- 8.12. Veikko Ahvenainen solisteinaan Erkki Liikanen ja Keijo Laitinen
- 15.12. Tuula Siponius
- 22.12. Tammilehdon tangoyhtye
- 26.12. Päivätansseissa Dallape & A. Aimo, illalla Eero Kurki yhtyeineen
- 29.12. Pekka Härkönen solistinaan Tuulikki Pienimäki
- 31.12. Harry Aaltonen orkestereineen solisteina Tuula ja Paula
1963
- 5.1. Eero Kurki yhtyeineen
- 6.1. Matti Heinivaho orkestereineen
- 12.1. Pentti Kunnarin yhtye
- 13.1. Paul Witickin yhtye
- 19.1. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 20.1. Tammilehdon tangoyhtye
- 26.1. Dallape & A. Aimo
- 2.2. Tempo ja Arto Risku
- 3.2. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 9.2. Kurt Lindqvistin kvintetti solistinaan TV-tähti Sheila Smeds
- 17.2. Kolan kvartetti solistinaan Matti Kiviluoma
- 23.2. Tammilehdon tangoyhtye
- 2.3. Kullervo Jylhän tangoyhtye
- 3.3. Amarni
- 9.3. Dallape & A. Aimo
- 16.3. Harry Aaltonen yhtyeineen solisteina Tuula ja Paula
- 23.3. Eero Kurki
- 30.3. Pentti Kunnari yhtyeineen solistina Taisto Ahola
- 6.4. Paul Witickin yhtye solistinaan Raija Hekkala
- 7.4. Amarni
- 14.4. Pirkko Mannola ja Eero Kurki yhtyeineen
- 20.4. Kullervo Jylhä
- 27.4. Kauden päätös: Seppo Hakala yhtyeineen & Liisa Laurila
- 6.7. Kruunuhäät: Kuurtanelaaset kansanpelimannit, Tuija Vienosen yhtye
- 7.7. Kruunuhäät: Tuija Vienosen yhtye, Tammilehdon tangoyhtye
- 10.7. Kruunuhäiden rääpijäiset: Eila Pienimäki ja Juhani Korjus yhtyeineen
- 6.10. Syyskauden avaus: Seppo Hakala
- 12.10. Irmeli Mäkelä ja Reijo Almin tangoviisikko
- 19.10. Matti Heinivaho orkestereineen
- 26.10. Kitarayhtye The Telstars
- 1.11. Unto Haapa-aho ja Heidi Armio
- 2.11. Arja Tuomarila ja Eero Kurki
- 9.11. Pentti Kunnarin tangopojat ja Taisto Ahola
- 16.11. Amarni solisteina Erkinheimo ja Pajula
- 21.11. Taisto Tammi ja Matti Mustonen
- 23.11. Onni Gideonin yhtye
- 24.11. Aarre Mäki
- 30.11. Valto Tuohioja
- 5.12. Veikko Tuomi yhtyeineen
- 7.12. Pentti Kunnari solistina Taisto Ahola
- 14.12. Kullervo Jylhä yhtyeineen
- 21.12. Marjatta Leppänen yhtyeineen
- 26.12. Päivätansseissa Veikko Tuomi yhtyeineen, illalla Eero Kurki solistinaan Pirkko Mannola
- 28.12. Seppo Hakala
- 31.12. Wille Katz yhtyeineen solisteina Marion Rung ja Pärre Förars, Amarni
1964
- 4.1. Kai Lind yhtyeineen
- 5.1. Göran Ödner yhtyeineen
- 11.1. Reijo Alm yhtyeineen solistina Anita Alm
- 18.1. Eero Kurki yhtyeineen ja Touko Takala
- 19.1. Pasi Peltoniemen tangoyhtye
- 25.1. Tammilehdon tangoyhtye
- 1.2. Eero Väre yhtyeineen solisteina Aila Wikman ja Rainer Norrgård
- 8.2. Jaakko Untamon yhtye solistina Veijo Perälä
- 16.2. Pentti Kunnarin yhtye solistina Taisto Ahola
- 22.2. Olavi Ero orkestereineen, Dana Lerska (POL)
- 29.2. Eero Kurki yhtyeineen solistina Touko Takala
- 7.3. Kullervo Jylhä yhtyeineen
- 14.3. Pentti Kunnarin yhtye, Muoti-asun muotinäytös
- 21.3. Kullervo Linna yhtyeineen & Reijo Taipale
- 29.3. Eero Kurki & Pirkko Mannola
- 11.4. Raimo Erkinheimon yhtye
- 18.4. Tammilehdon tangoyhtye
- 25.4. Kauden päättäjäiset: Osvi Niemen kvartetti & Eino Valtanen
- 4.-5.7. Kaksoiskruunuhäät: Olavi Eron yhtye, Meirän omat
- 3.10. Syyskauden avajaiset: Mauno Kurki yhtyeineen
- 11.10. Olavi Eron kvintetti
- 17.11. Tango-pojat
- 24.10. Pentti Kunnarin yhtye
- 30.10. Hesse Herzin yhtyeineen
- 31.10. Kullervo Jylhä ja Esko Alanen
- 7.11. Star-Boys
- 14.11. Raimo Erkinheimon yhtye
- 21.11. Raitolehdon tangoyhtye
- 28.11. Kullervo Jylhän tangoyhtye solistina Esko Alanen
- 5.12. Tammilehdon tangoyhtye
- 12.12. Asko Kallion yhtye
- 19.12. Raimo Erkinheimon yhtye
- 26.12. Mauno Kurjen yhtye
- 31.12. Osvi Niemen yhtye solistina Eino Valtanen
1965
- 2.1. Olavi Eron kvintetti
- 5.1. Kullervo Jylhä ja Esko Alanen
- 9.1. The Four Devils
- 16.1. Mauno Kurjen yhtye solistina Touko Takala
- 23.1. Helge Ojanen ja Tuulikki Lahti
- 30.1. Mauno Kurjen yhtye ja Reijo Taipale
- 6.2. Jorma Salo
- 14.2. Harmonikkataiteilija Raimo Rantanen solistina Markku Salo
- 20.2. Star-Boys ja Pekka Sillanpää
- 27.2. Reijo Almin kvartetti solistina Anita Alm
- 6.3. Olavi Eron yhtye
- 13.3. Mauno Kurki, Reijo Taipale
- 20.3. Pentti Kunnarin yhtye solistina Taisto Ahola
- 27.3. Sulo Kallion tangoyhtye solistina Pauli Lehtola
- 3.4. Osvi Niemi ja Eino Valtanen
- 10.4. Tango-pojat
- 11.4. Aarne Mäen yhtye
- 18.4. Kauko Kuuselan yhtye ja Raimo Erkinheimo solisteina Eija Merilä ja Tuula Lehmuskenttä
- 19.4. Kari Kuuva ja Tapio Honkasen yhtye
- 24.4. Kauden päättäjäiset: Matti Heinivaho yhtyeineen solistina Ann-Kristine
- 2.10. Syyskauden avaus: Kalevi Korpi ja Mauno Kurki yhtyeineen
- 9.10. Esko Järvisalo yhtyeineen solisteina Ritva Palukka ja Pekka Härkönen
- 17.10. Reijo Alm yhtyeineen solistina Anita Alm
- 23.10. Star-Boys
- 30.10. Markus Allan yhtyeineen
- 5.11. Herbert Katz ja Rauni Pekkala, Asko Mäki yhtyeineen & Monica Aspelund
- 13.11. Eino Valtasen yhtye
- 20.11. Seppo Ohtama yhtyeineen solistina Irja Kuusela
- 25.11. Katri Helena, Seppo Hakalan yhtye
- 27.11. Pentti Vaittinen yhtyeineen solistina Hannu Hovi
- 4.12. Valto Nikulainen yhtyeineen solistina Hannele Laaksonen
- 11.12. Tango-pojat
- 18.12. Eero Väre yhtyeineen solistina Aila Wikman
- 26.12. Reijo Taipale yhtyeineen
- 31.12. Seppo Hanskin yhtye
1966
- 1.1. Kauko Kuuselan yhtye solisteina Eija Merilä ja Antti Karjala
- 5.1. Osvi Niemen yhtye solisteina Reino Puro ja Asko Kopra
- 8.1. Sirkka Keiski Matti Vainion yhtyeen kera
- 15.1. Esko Järvisalon yhtye solisteina Ritva Palukka ja Pekka Härkönen
- 22.1. Tango-pojat
- 29.1. Reijo Taipale yhtyeineen
- 5.2. Matti Mustonen yhtyeineen solistina Esko Rahkonen
- 19.2. Luostarin tangoyhtye
- 26.2. Kari Kuuva yhtyeineen solistina Vesa Enne
- 5.3. Helge Ojanen solistina Tuulikki Lahti
- 12.3. Juhani Markola yhtyeineen
- 19.3. Star-Boys, The Runaways
- 26.3. Tango-pojat
- 2.4. Eino Valtanen yhtyeineen
- 10.4. Anneli Sari yhtyeineen, The Peasants
- 16.4. Seppo Hakalan yhtye
- 23.4. Kauden päättäjäiset: Ilpo Karisen yhtye solistina Jouko Kultti, vierailijana Manuel Del Toro (ESP). Loppuillasta Ann-Christine
- 1.10. Syyskauden avajaiset: Ville Katzin yhtye solistina Hilkka Kotamäki, The Zeros
- 8.10. Johnny yhtyeineen
- 22.10. Kauko Kuuselan yhtye solistina Raimo Karimäki
- 29.10. Tango-pojat, Mauno Kurjen yhtye
- 4.11. Ilpo Karisen yhtye solistina Jouko Kultti, vierailijana Marion Rung, The Zeros
- 5.11. Juhani Korjuksen yhtye solistina Sirkka Keiski
- 12.11. Seppo Ohtaman yhtye solistina Irja Kuusela
- 19.11. Iskelmä-pojat solistina Aila Heikkilä
- 26.11. AK-yhtye solisteina Katri Helena ja Martti Auvinen
- 3.12. Eino Valtanen yhtyeineen
- 10.12. Osvi Niemi yhtyeineen solisteina Jari Lappalainen ja Asko Kopra
- 17.12. Tango-pojat vierailevana solistina Anita Hirvonen
- 26.12. Iiris Rautio yhtyeineen, Les Hottentots
- 31.12. Erkki Ertaman yhtye, Yvonne Calas, Little Ray, Bror Collin, tangokitarayhtye The Zeros
1967
- 5.1. Ilpo Karisen yhtye solistina Jouko Kultti, vierailijana Gunnar Lindeman
- 7.1. Eino Grön yhtyeineen
- 14.1. Olavi Ero yhtyeineen solistina Timo Strömmer, Omat pojat
- 21.1. Matti Vainion yhtye solistivierailijana Harri Haka
- 28.1. Tango-pojat, Robin
- 4.2. Mauno Kurjen ja Seppo Kahilan yhtyeet solisteineen
- 18.2. Star-Boys, vierailevana solistina Pia Christina (=Paula Koivuniemi)
- 22.2. Pertti Tulijoen yhtye
- 25.2. Anita Hirvonen yhtyeineen
- 4.3. Tango-pojat
- 11.3. Juhani Korjus yhtyeineen solistina Sirkka Keiski
- 1.4. Matti Vainion yhtye
- 8.4. Ari Lehtonen yhtyeineen laulusolistina Sinikka Ikäheimo
- 15.4. Tango-pojat solisteineen
- 22.4. Unto Jutilan yhtye solisteina Fredi ja Pekka Himanka
- 29.4. Kauden päättäjäiset: Iskelmä-pojat solistina Aila Heikkilä, Yahoos
- 7.10. Syyskauden avaus: Danny, Asko Laukkosen tangoyhtye solistina Raimo Erkinheimo
- 21.10. Tango-pojat solisteineen
- 28.10. Reijo Taipale yhtyeineen
- 3.11. Katri Helena yhtyeineen lisäsolistina Timo Kulmala, Matti Välimäen yhtye
- 4.11. Eino Grön yhtyeineen, Suojärven tangoyhtye
- 11.11. Unto Jutilan tangoyhtye solistina Pekka Himanka
- 18.11. Star-Boys, Jorma Kalevi
- 25.11. Johnny yhtyeineen
- 2.12. Matti Vainion yhtye
- 9.12. Osvi Niemen ja Mauno Kurjen yhtyeet solisteineen
- 16.12. Tango-pojat
- 23.12. Markku Tuurin yhtye solistina Pekka Niemi
- 26.12. Ilpo Karisen yhtye solisteina Jouko Kultti, Pirjo Marke ja Matti Hyvönen
- 30.12. Sakari Kaasalaisen yhtye
- 31.12. Eino Valtanen yhtyeineen, Eija Merilä
1968
- 5.1. Robin, Irina Milan
- 6.1. Tango-pojat
- 13.1. Mauno Kurjen yhtye
- 20.1. Aila Heikkilä yhtyeineen
- 27.1. Unto Kotilaisen yhtye solisteina Raimo Inkinen, Yrjö Hauskala ja Ismo Mäki
- 3.2. Ilpo Karisen yhtye solistina Jouko Kultti, Star-Boys
- 17.2. Ari Lehtonen yhtyeineen
- 24.2. Tango-pojat
- 2.3. Irwin Goodman
- 9.3. Osvi Niemi yhtyeineen solisteina Reino Puro ja Asko Kopra
- 16.3. Eino Grön yhtyeineen
- 23.3. Olavi Ero yhtyeineen solistina Timo Strömmer, Omat pojat
- 30.3. Robin yhtyeineen solistina Irina Milan, Erkki Mäkysen tangoyhtye
- 6.4. Raimo Henrikson yhtyeineen solisteina Rauni Pekkala ja Martti Auvinen
- 14.4. Danny & D'Islanders solisteina Danny ja Kirka Babitzin
- 20.4. Aarno Raninen, Tango-pojat solistina Hannu Hietikko
- 27.4. Kauden päättäjäiset: Ilpo Karinen yhtyeineen solistina Jouko Kultti, Star-Boys
- 5.10. Syyskauden avaus: Solistiparaati: Anki, Ilkka Hemming, Arto Sotavalta, Silvery, Tango-pojat
- 26.10. Eero Raittinen yhtyeineen, Mauno Kurki yhtyeineen solisteina Anita ja Touko Takala
- 1.11. Irwin Goodman, Lasse Julin yhtyeineen solistina Sisko Uusitalo
- 9.11. Eino Valtanen yhtyeineen
- 16.11. Jorma Kalevi yhtyeineen, Asko Laukkonen solistinaan Raimo Erkinheimo
- 23.11. Star-Boys solistina Veijo Perälä, Markku Suominen
- 30.11. Jorma Käkelä solistina Bigi Jansson (SWE), Rauno Kivimäki yhtyeineen
- 7.12. Kirka yhtyeineen, Ville Laurila yhtyeineen solistina Lasse Kangas
- 14.12. Esko Rahkonen yhtyeineen, Raimo Kähärä yhtyeineen
- 21.12. Kreivi Lindgren, Tango-pojat solistinaan Hannu Hietikko
- 26.12. Osvi Niemi yhtyeineen solistina Asko Kopra, Markku Tuuri yhtyeineen
- 28.12. Unto Kotilaisen yhtye solistina Lasse Laakso
- 31.12. Katri Helena, Jaakko Laajava yhtyeineen, Star-Boys solistinaan Veijo Perälä
1969
- 4.1. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 5.1. Mikko Järvinen yhtyeineen, Lauri Lassila yhtyeineen
- 11.1. Lasse Kossila solistinaan Aarre Rajala
- 18.1. Mauri Härmä yhtyeineen
- 25.1. Tapani Kansa, Jorma Kalevi yhtyeineen
- 1.2. Marja-Leena yhtyeineen, Eddy, Gulliver
- 8.2. Touko Takala yhtyeineen, Matti Välimäen yhtye
- 15.2. Marianne, Eino Valtanen yhtyeineen
- 22.2. Osvi Niemi yhtyeineen solistina Asko Kopra
- 1.3. Eero & Help, Star-Boys
- 8.3. Ilpo Karinen solistina Jouko Kultti
- 15.3. Jorma Ruhanto solistinaan Jukka ja Pekka Loukiala, Pikku Irwin, Erkki Mäkynen yhtyeineen
- 22.3. Olavi Ero yhtyeineen solistina Timo Strömmer, Omat pojat, Markku Tuuri yhtyeineen
- 29.3. Kirka yhtyeineen, Matti Lintula, Ritva Pulakka yhtyeineen, mallikuningatar Stina Nässling & mannekiiniryhmän muoti-show
- 6.4. Danny & Islanders, Ilpo Karisen yhtye solistina Jouko Kultti
- 12.4. Jarkko ja Laura, Asko Laukkosen solistiyhtye
- 19.4. Katri Helena, Jaakko Laajavan yhtye, Risto Oja-Lipastin yhtye
- 26.4. Kauden päättäjäiset: Jorma Kalevi, vierailevana solistina Inga Sulin
- 4.10. Syyskauden avajaiset: Kirka Babitzin, Tango-pojat
- 11.10. Frederik yhtyeineen, Risto Oja-Lipastin yhtye solistina Alpo Juvonen
- 18.10. Eero yhtyeineen, Juhamatti, Ville Laurilan yhtye
- 25.10. Tuulikki Eloranta, Lasse Kossilan yhtye solistina Aarre Rajala
- 31.10. Danny yhtyeineen, Lauri Lassilan yhtye
- 1.11. Reima Helminen yhtyeineen, Pia Skar (NOR), Star-Boys solistinaan Veijo Perälä
- 8.11. Jorma Käkelä Hymy-yhtye
- 15.11. Irina Milan yhtyeineen
- 22.11. Markku Tuurin suuryhtye, Eero & Poison
- 19.11. Anki, Alwari Tuohitorvi
- 5.12. Päivi Paunu & Seppo Hovi yhtyeineen
- 6.12. Arto Sotavalta, Tango-pojat solistinaan Hannu Hietikko
- 13.12. Lasse Laakso ja Pekka Niemen huippuyhtye. Loppuillan solisti Irwin Goodman
- 20.12. Ville Laurilan yhtye solistina Juha-Matti, Raimo Artikainen yhtyeineen. Loppuillan solisti Kari Kuuva
- 26.12. Eino Valtanen yhtyeineen
- 27.12. Markku Aro suuryhtyeineen
- 31.12. Katri Helena ja Jaakko Laajavan studio-orkesteri, tauoilla Kekki Tapani
1970
- 3.1. Jarkko Lehti yhtyeineen
- 5.1. Ernos, Osvi Niemi yhtyeineen solistina Asko Kopra
- 10.1. Frederik yhtyeineen alkuillan solisteina Päivi Paunu ja Seppo Hovi, Lasse Laine yhtyeineen
- 17.1. Aila Heikkilä yhtyeineen suoraan HAIR-musikaalista
- 24.1. Touko Takala yhtyeineen, Defiers
- 31.1. Taisto Ahola yhtyeineen. Pepe Willberg
- 7.2. Star-Boys ja Veijo Perälä, Esko Ala-Sihto yhtyeineen
- 14.2. Tango-pojat
- 21.2. Irina Milan, Ilpo Karinen solisteina Jouko Kultti ja Erkki Jussila
- 28.2. Markku Aro loistoyhtyeineen, Lauri Lassilan yhtye
- 7.3. Jouko ja Kosti suuryhtyeineen, Matti Välimäki yhtyeineen
- 14.3. Risto Oja-Lipasti ja Alpo Juvonen, Kisu ja Uniset
- 21.3. Anki & Oskar, Unto Kotilainen yhtyeineen
- 29.3. Kirka ja Islander, Eki Hakala yhtyeineen
- 4.4. Tango-pojat solisteineen
- 11.4. Pasi Kaunisto, Olli Leppäniemi orkestereineen
- 18.4. Arto Sotavalta orkestereineen, Pekka Niemi yhtyeineen
- 25.4. Frederik yhtyeineen, Lasse Laakso (kevätkauden päättäjäiset)
- kesätauko
- 3.10. Kirka yhtyeineen, Eki Hakala yhtyeineen
- 10.10. Markku Tuuri yhtyeineen, Kisu ja Uniset
- 17.10. Frederik yhtyeineen, Defiers
- 24.10. Erkki Tapani, Pepe & Paradise
- 30.10. Danny ja Explosion Brass
- 31.10. Kristian yhtyeineen, Henry Ketola yhtyeineen
- 7.11. Unto Kotilainen yhtyeineen solistina supertähti Simon Scott
- 14.11. Jorma Kalevi, Irina Milan yhtyeineen
- 21.11. Katri Helena & Musta pörssi
- 28.11. Päivi Paunu yhtyeineen, Pentti Kunnarin yhtye
- 5.12. Tapani Kansa suuryhtyeineen
- 12.12. Markku Aro huippuyhtyeineen
- 19.12. Jouko ja Kosti yhtyeineen
- 31.12. Eero Raittinen yhtyeineen, Leo Markus yhtyeineen
1971
- 5.1. Henry Ketolan yhtye, Wigwam
- 9.1. Pekka Niemi, Frederik yhtyeineen
- 16.1. Smokings, Paavo & Pauliina
- 22.1. Risto Oja-Lipasti, Aila Heikkilä yhtyeineen solistina Asko Kopra
- 30.1. Markku Tuuri yhtyeineen, Pepe & Paradise
- 6.2. Päivi Paunu yhtyeineen
- 13.2. Kirja & Islanders, Juhani Mäki yhtyeineen
- 20.2. Katri Helena & Musta pörssi
- 23.2. Renegades (UK), Mike Warnes (USA) & Defiers
- 27.2. Lauri Lassila yhtyeineen solistina Tuulikki Eloranta
- 6.3. Danny & Made in Finland, Taisto Ahola yhtyeineen
- 13.3. Kirka, Kisu & Uniset, Jukka Kuoppamäki, Martti Peltola yhtyeineen
- 20.3. Harri Mikael, Arto Sotavalta yhtyeineen
- 27.3. Jouko ja Kosti yhtyeineen
- 3.4. Kristian yhtyeineen, Sepe ja Juveliinit
- 11.4. Tapani Kansa yhtyeineen
- 17.4. Jukka Kuoppamäki yhtyeineen
- 24.4. Kevätkauden päättäjäiset: Markku Tuuri yhtyeineen solistina Meeri Pesonen, loppuillasta solistina Sammy Babitzin
- 30.4. Suikkis, Martti Peltolan tanssiyhtye
- 1.5. Henry Ketolan yhtye, Mia & E.T.-Sextet
- 8.5. Lauri Lassila ja Pekka Niemi
- 15.5. Harri Mikael, Jorma Kalevi
- 19.5. Ilpo Karisen yhtye solisteina Jukka Uusikylä, Jouko Kultti, Erkki ja Jussi
- 22.5. Star-Boys, Kalevi Mäen humppayhtye
- 2.10. Syyskauden avaus: Arto Sotavalta & Tarantella, Star-Boys solisteineen
- 9.10. Kristian yhtyeineen
- 16.10. Kirka yhtyeineen
- 23.10. Pasi ja Pekka & Tikanpojat, Mia ja E.T.-Sextet
- 5.11. Risto Oja-Lipastin yhtye, Jorma Kalevi yhtyeineen
- 30.10. Tuulikki Eloranta & Punainen paroni, Juhani Mäki yhtyeineen
- 6.11. Danny & Made in Finland
- 13.11. Jouko ja Kosti yhtyeineen
- 20.11. Kisu & Uniset, Matti Välimäki yhtyeineen
- 27.11. Päivi Paunu ja Sensuuri, Hannu Hietikko yhtyeineen
- 4.12. Mia ja E.T.-Sextet, Apostolit
- 5.12. Tapani Kansa yhtyeineen
- 11.12. Markku Aro & Locomotion, Markku Tuuri yhtyeineen
- 18.12. Sammy Babitzin & Forum, Matti Välimäki yhtyeineen
- 26.12. Tapio Tammilehto yhtyeineen, loppuillasta Ilkka Hemming
- 31.12. Jukka Kuoppamäki & Castanja
1972
- 1.1. Ilpo Karinen yhtyeineen solisteina Jussi ja Erkki, sekä Gianni Bonetti (ITA)
- 5.1. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 8.1. Star-Boys, Wigwam
- 15.1. Georg Liemola yhtyeineen
- 22.1. Risto Oja-Lipasti yhtyeineen solistina Alpo Juvonen
- 29.1. Suikkis, Muska & Orpheus
- 5.2. Erkki Hakalan tanssiyhtye, Tasavallan presidentti
- 12.2. Markku Tuurin yhtyeineen, Martti Peltolan yhtye, Wat 69
- 15.2. Pekka Niemi yhtyeineen
- 19.2. Lauri Lassila yhtyeineen solisteina Alpo ja Masa
- 26.2. Kristian yhtyeineen
- 4.3. Frederik & Dynamite Brass
- 11.3. Ilkka Hemming, Kiviset
- 18.3. Pasi ja Pekka & Tikanpojat
- 25.3. Danny & Made in Finland
- 2.4. Aikapommi solisteina Erkki Liikanen, Vesa Enne, Timo Tervo
- 8.4. Markku Tuurin yhtye, Suikkis
- 15.4. Kirka & Islanders
- 22.4. Seidat & Jamset
- 29.4. Humppayhtye Tammerkoski solistinaan Antti Karjala
- 30.9. Syyskauden avaus: Markus & Kotkat
- 7.10. Georg Liemola & Pauli Salmi ja Dynastia
- 14.10. Kai Hyttinen yhtyeineen
- 21.10. Humppa-pojat, Juhamatti yhtyeineen
- 28.10. Karma solisteina Vesa Enne, Timo Tervo, Lefa Kiviharju
- 3.11. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 4.11. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 11.11. Markku Tuurin yhtye
- 18.11. Star-Boys, Mystic
- 25.11. Pentti Haikalan yhtye solistina Reijo Ilmari, Wat 69
- 2.12. Pentti Oskari Kankaan 7 seinähullua veljestä
- 9.12. Eino Luostarin ja Jorma Kuukkulan yhtyeet solisteineen
- 16.12. Lauri Lassilan yhtye, Rockressio
- 23.12. Martti Peltolan yhtye, Super-Suikkis
- 26.12. Jukka Kuoppamäki yhtyeineen
- 30.12. Lasse Julin yhtyeineen solistina Lola
- 31.12. Harri Mikael, Peter Helinin yhtye
1973
- 5.1. Pastori Pohjalainen & Defiers
- 6.1. Iris Keinänen & Forum
- 13.1. Hanski ja Vernerit, Hannu Hietikko ja Aippe
- 20.1. Ilpo Karisen yhtye solisteina Raine & Riku Vuori sekä Erkki ja Jussi, Markku Tuurin yhtye, Apostolit
- 27.1. Unto Haapa-ahon yhtye, loppuillan solistina Ilkka Hemming
- 3.2. Dave & Harri Bergmanin yhtye
- 10.2. Ossi Ahlapuro & Paholaiset, Alwari Tuohitorvi
- 17.2. Frederik & Dynamite Brass
- 24.2. Pepe & Paradise
- 3.3. Ilpo Karisen yhtye solisteina Raine ja Riku Vuori sekä Erkki ja Jussi, Lemon
- 10.3. Matti ja Teppo yhtyeineen
- 17.3. Danny & Made in Finland, Raija Koukkari
- 24.3. Lea Laven & Taifuuni, Star-Boys
- 31.3. Risto Oja-Lipasti yhtyeineen, Wigwam
- 7.4. Markku Aro & Locomotion
- 14.4. Jussi Raittinen & The Boys
- 22.4. Esko Rahkonen, Ernos
- 28.4. Kauden päättäjäiset: Markku Tuurin yhtye, Hanski ja Wernerit, Alwari Tuohitorvi
- 6.10. Syyskauden avajaiset: Hanski ja Wernerit, Kalevala
- 13.10. Juhamatti yhtyeineen, Alwari Tuohitorvi
- 20.10. Pastori Pohjalainen & Defiers, Markku Tuurin yhtye
- 27.10. Esko Rahkonen yhtyeineen
- 2.11. Markku Aro & Locomotion, Ernos
- 10.11. Ilpo Karinen yhtyeineen, Matthews
- 17.11. Reijo Kangas yhtyeineen, Yellow
- 24.11. Lemon, Lapuan liike
- 1.12. Kai Hyttinen ja Tasaraha
- 5.12. Risto Oja-Lipastin yhtye solisteina Alpo Juvonen & Jammu
- 8.12. Matti ja Teppo
- 15.12. Katri Helena
- 22.12. Hanski ja Wernerit, Jorma Kuukkulan yhtye
- 26.12. Kisu & Uniset, Justus Group
- 29.12. Juhamatti, Lapuan liike
- 31.12. Karma, Petri & Pettersson Brass
1974
- 5.1. Fredi ja Mustat enkelit
- 11.1. Pasi Kaunisto yhtyeineen
- 12.1. Oiva Lampinen yhtyeineen Ami & Olli, Keijo Minerva
- 19.1. Jouko ja Kosti yhtyeineen
- 26.1. Pentti Oskari Kangas & 7 seinähullua veljestä
- 2.2. Kosmos, E.T.-Sextet
- 9.2. Markku Karjalainen ja Harri Bergmanin yhtye
- 16.2. Alwari Tuohitorvi
- 23.2. Johnny & Frankies
- 2.3. Lea Laven & Ferrum, Markku Tuuri yhtyeineen
- 9.3. Jukka Kuoppamäki & Castanja
- 16.3. Frederik & Dynamite Brass
- 23.3. Risto Oja-Lipastin yhtye solisteina Alpo Juvonen & Jammu ja Kari
- 30.3. Muska & Hot Dogs
- 6.4. Tapani Kansa yhtyeineen
- 14.4. Dave & Mustang, Juhamatti yhtyeineen
- 20.4. Wäiski & Wernerit, Buddah!
- 27.4. Kauden päättäjäiset: Pepe Willberg & Paradise, Justus Group
- 5.10. Syyskauden avaus: Vesa-Heikki yhtyeineen, Karma, hänen Leipänsä
- 12.10. Kirka & Islanders
- 19.10. Oiva Lampinen Ami & Olli, Justus
- 26.10. Esko Rahkonen, Veljekset Kinnunen
- 1.11. Juhamatti yhtyeineen, Hannu Laine yhtyeineen
- 2.11. Pentti Oskari Kangas ja 7 seinähullua veljestä
- 9.11. Ilpo Karinen yhtyeineen, Reijo Kangas yhtyeineen
- 16.11. Wäiski ja Wernerit, Esko Nummisuutari
- 23.11. Eki Hakalan yhtye, Kaamos
- 30.11. Alwari Tuohitorvi, Plootu
- 5.12. Risto Oja-Lipastin yhtye solisteina Alpo Juvonen & Jammu
- 7.12. Harri Mikael, Lasse Julin yhtyeineen
- 14.12. Session, Wallesmannit
- 21.12. Juhamatti yhtyeineen, Pastori Pohjalainen & Defiers
- 28.12. Kristian, Alfies
- 31.12. Kisu & Uniset, hänen Leipänsä
1975
- 4.1. Markku Aro & Locomotion
- 10.1. Oiva Lampinen ja Lauri Lassila yhtyeineen
- 11.1. Jussi & The Boys
- 18.1. Tapani Kansa yhtyeineen
- 25.1. Raya, Suikki & BSO, Fantasia
- 1.2. Rexi & Napoleon
- 8.2. Matti Esko & Kopla
- 15.2. Jomme, Jig-Saw, E.T.-Sextet
- 22.2. Jukka Kuoppamäki & Castanja
- 1.3. Kosmos
- 8.3. Yellow, Justus
- 15.3. Pepe & Paradise
- 22.3. Ernos, hänen Leipänsä
- 30.3. Arska Silmunen & Colombo feat. Remis Ressis, Juhamatti & Junnun kängi
- 5.4. Jorma Kuukkula yhtyeineen, Alwari Tuohitorvi
- 12.4. Risto Oja-Lipasti, Ego Trip
- 19.4. Karma
- 26.4. Kauden päättäjäiset: Wäiski & Wernerit, E.T.-Sextet
- 4.10. Syyskauden avaus: Juhamatti & Junnun kängi, Hannu Laine & Mustat kissat, hänen Leipänsä
- 11.10. Kalevala, Boogie Night + Disco
- 18.10. Yellow
- 22.10. Hurriganes
- 25.10. Ilpo Karinen yhtyeineen solisteina Raine ja Riku
- 31.10. Pastori Pohjalainen & Defiers, Wäiski & Wernerit
- 1.11. Kirka & Islanders
- 8.11. Erkki Liikanen, Reijo Kangas yhtyeineen
- 15.11. Frederik & Dynamite Brass
- 22.11. Salomon yhtyeineen
- 29.11. Eki Hakalan yhtye, Lasse Ristimäki & Mustang
- 5.12. Seppo Juhani & Savotta
- 6.12. Jukka Kuoppamäki & Castanja
- 13.12. Jouko ja Kosti ja Paavo yhtyeineen
- 20.12. Risto Oja-Lipasti
- 26.12. Kisu & Uniset
- 27.12. Juhamatti & Junnun kängi
- 31.12. Petri & Pettersson Brass, Ego Trip & Annika
1976
- 3.1. Justus, Barock
- 9.1. Lauri Lassilan yhtye, Viimeinen myyntipäivä
- 10.1. Sleepy Sleepers + disco
- 17.1. Kai Hyttinen
- 24.1. Wäiski & Wernerit, Liike
- 31.1. Matti ja Teppo
- 7.2. Bad Feeling, Sallila (Sallinen?)
- 14.2. Pentti Oskari Kangas
- 21.2. Raya, Suikki & BSO, Olli-Sepon yhtye
- 28.2. Reijo Kangas yhtyeineen, Esko Nummisuutari
- 6.3. Risto Oja-Lipasti
- 13.3. Lea Laven, Kari Tapio & Aikapommi
- 20.3. Karma
- 27.3. Ilpo Karinen, hänen Leipänsä
- 3.4. Jaska Mäkynen yhtyeineen, Virtanen
- 10.4. Colombo, Fogg
- 18.4. Markku Aro
- 24.4. Kauden päättäjäiset: Jarkko Lehti yhtyeineen
- 2.10. Syyskauden avaus: Kirka & Islanders
- 8.10. Hurriganes
- 9.10. Olli Sepon yhtye, Reijo Kankaan yhtye
- 16.10. Taiska, Arto Sotavalta & Häkäpönttö
- 23.10. Albert Järvinen & Royals
- 30.10. Ilpo Karinen, Liike
- 5.11. Matti Esko & Kopla
- 6.11. Rauli Badding Somerjoki
- 13.11. Esko Nummisuutari, Pauli Kiviaho yhtyeineen
- 20.11. Markku Aro
- 27.11. Juha Matti ja Junnun kängi vierailevana solistina A. Aimo
- 4.12. Pasi Kaunisto
- 5.12. Alwari T
- 11.12. Lauri Lassilan yhtye, Barock
- 18.12. Frederik
- 26.12. Risto Oja-Lipasti
- 31.12. Kisu & Uniset
1977
- 1.1. Unto Kotilainen yhtyeineen
- 7.1. Donna
- 8.1. Ilpo Karinen yhtyeineen, Pauli Kiviaho yhtyeineen
- 15.1. Vicky & Veijarit
- 22.1. Wäiski & Wernerit
- 29.1. Ronski & Exotic
- 5.2. Kaseva
- 12.2. Matti ja Teppo
- 19.2. Eric Lars Four
- 26.2. Kalevala
- 5.3. Reijo Kangas yhtyeineen
- 12.3. Juhamatti & Junnun kängi, Wäiski & Wernerit
- 19.3. Pastori Pohjalainen & Defiers
- 26.3. Irwin Goodman, Risto Oja-Lipastin yhtye
- 2.4. Freeman
- 10.4. Rock In Memory & Colombo, Barock
- 16.4. Ilpo Karinen yhtyeineen
- 23.4. Kauden päättäjäiset: Woltters solistina Veijo Ullakko
- 1.10. Syyskauden avajaiset: Kari Tapio
- 8.10. Vicky & Seikkailijat, Juhamatti & Junnunkängi
- 15.10. Kaamos
- 22.10. Arto Sotavalta
- 29.10. Albert Järvinen & Royals
- 4.11. Kisu
- 5.11. Alwari T
- 12.11. Reijo Kangas yhtyeineen
- 19.11. Pen Lee, Sacrum
- 26.11. Jukka Raitanen sekä Lauri Lassilan yhtye
- 3.12. Rokkisavotta
- 5.12. Wäiski & Wernerit
- 10.12. Karma
- 17.12. Markku Aro
- 26.12. Risto Oja-Lipasti
- 31.12. Seppo Närhi & Kurimus, Bad Feeling
1978
- 6.1. Merja Rantamäki sekä Unto Kotilaisen yhtye
- 7.1. Pastori Pohjalainen & Defiers
- 14.1. Juhamatti & Junnun kängi
- 21.1. Jussi Raittinen & The Boys
- 28.1. Frederik & Dynamite
- 4.2. Esko Nummisuutari
- 11.2. Kirka & Islanders
- 18.2. Wäiski ja Wernerit
- 25.2. Päivi Kautto
- 4.3. Kaseva
- 11.3. Sleepy Sleepers
- 18.3. Reijo Kangas
- 26.3. Alwari T, Jupiter, disco
- 1.4. Junnun kängi
- 8.4. Jaska Mäkynen
- 15.4. Jarmo Tuominen
- 22.5. Kauden päättäjäiset: Risto Oja-Lipasti
- 7.10. Tamashante (UK), Jussi Roponen
- 14.10. Juhamatti & Fanny
- 21.10. Sleepy Sleepers
- 28.10. Risto Oja-Lipasti
- 4.11. Alwari T
- 11.11. Pentti Oskari kangas ja 7 seinähullua veljestä
- 18.11. Unto Kotilainen
- 25.11. Junnun kängi, Gabriel
- 2.12. Jouko, Kosti ja Paavo yhtyeineen
- 9.12. Kari Tapio
- 16.12. Barock, Hard Rock Sallinen
- 23.12. Ilpo Karinen
- 26.12. Kisu & Uniset
- 30.12. Mikko Alatalo
- 31.12. Kontra, Gabriel
1979
- 6.1. Frederik & Dynamite
- 13.1. Vicky
- 27.1. Kirka & Anna
- 3.2. Hurriganes
- 10.2. Päivi & Kaktus
- 17.2. Markku Aro
- 24.2. Colombo & Rock In Memory Show
- 3.3. Risto Oja-Lipasti
- 10.3. Juhamatti & Fanny
- 17.3. Jamppa Tuominen & Zamboo
- 24.3. Sleepy Sleepers
- 7.4. Alwari T
- 15.4. Kauden päättäjäiset: Viktor Kallborrek Show + Leena
- 6.10. Syyskauden avajaiset: Kaseva
- 13.10. Risto Oja-Lipasti
- 20.10. Kirka & Vicky Show, Tiiti
- 27.10. Mikko Alatalo
- 3.11. Kontra
- 10.11. Changes
- 17.11. Frederik & Dynamite
- 24.11. Kojo
- 1.12.?
- 8.12. Juhamatti & Fanny
- 15.12.?
- 22.12.?
- 26.12. Markku Aro Show & Bon Bon -tytöt
- 29.12. Pelle Miljoona
- 31.12. Nummisuutarit
1980
- 12.1. Jaska Mäkynen & Souvarit, Randewoo
- 2.2. Ronski Gang
- 16.2. Ratsia
- 1.3. Juhamatti & Fanny
- 15.3. Markku Lepistö & Teikarit
- 26.12. Matti Välimäen yhtye
- 31.12. Raijo Kankaan yhtye, Randewoo
1981
- 10.1. Nummisuutarit
- 7.2. The Slippers
- 21.2. SE
- 7.3. Ratsia
- 14.3. Zero Nine
- 21.3. Ronski Gang
- 3.10. Jaska Mäkynen ja Souvarit, Heikki Hietamies